Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hormony Anaboliczne Trening, Dieta


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4557 postów
 • Pomógł: 161
598
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Hormony Anaboliczne Trening, Dieta
Dziś każdy kto cwiczy na siłowni wie że zdobywanie masy i siły mięśniowej w duzej mierze zależy od, hormonów anabolicznych takich jak testosteron, insulina, IGF-1 no i oczywiście hormon Wzrostu, dlatego tak bardzo szuka się coraz to nowszch metod na zwiekszenie hormonów Anabolicznych, Niema sesu tu omawiać, sposobów na skróty czyli, ,,wspomagania nielegalnym dopingiem" w pierwszych miesiacach treningu początkujący nie powinni sobie zawracac, glowy takimi szczegółami. W tym okresie hormony ruszają niczym lawina.. ileż to się mowi na temat badań naukowych, na temat chociażby hormonu wzrostu. Ale prawda, jest taka, że wyniki badań to jedno, a właściwa ich interpretacjia to drugie, pierwszą rzeczą jaką się nasowa na myśl, co powoduje wzrost hormonów, anabolicznych?
Oczywiście, wszyscy krzykną chórem, ,, Intensywne Treningi " ale co to jest intensywność? Intensywność to nie tylko jakby się mogło wydawać, % ciężaru maksymalnego, jaki jesteśmy w stanie podnieść, większość ekspertów, uznaje że intensywny trening to taki który wykorzystuję od 75 - 95 % cm ale, Intensywność to też, zależy od ilości serii, Oraz Czasu przerw po między seriami dlaczego, bardziej zaawansowani kulturyści ćwiczą rzadziej poszczególne partię mięśniowe? Odpowiedz jest prosta, bo ćwiczą nadziej intensywnie.. i potrzebują więcej czasu na regenerację. Na to ile jesteśmy w stanie podnieść wpływają dwa, podstawowe parametry, masa mięśniowa oraz wydajność układu nerwowego i jeszcze jeden parametr, ,, Cechy hamujaco-obronne organizmi" te dwie pierwsze cechy wytrenowuje się latami, miesiącami ćwiczeń. Ostatni, wektor ujawnia się czasami, np : często zdaza sie że wiążąca 50kg, kobieta. Potrafi ratując życie, własnego dziecko gdy zdazy sie wypadek udźwignąć samochód w górę, tu mamy ekstramalny przykład odblokowania wszelakich, układów, hamujacych. Organiz następuje wyrzut adrenaliny, i wszystkich hormonów obronnych odpowiedzialnych za, przetrwanie ( tego nie da się wycwiczyc, na siłowni.. ) i chodźby, nie wiem co nie, jesteśmy w stanie w normalnych warunkach zmusić nasz układ nerwowy i miesniowy do tak ekstremalnej pracy więc realnie pytanie, brzmi na ile tak naprawdę w naturalnych warunkach na siłowni jesteśmy w stanie zmusić się do pracy ? Będzie to zaledwie klika procent, bardzo zaawansowani trochę, więcej.. mechanizm hamujacy, ma naturalne zadanie ochronić nas, przed przeciążeniem i zrobieniem sobie krzywdy. Więc kwestia intensywności nie jest łatwo wytłumaczyć. Niby, to samo a trochę inne, warunki i już będzie to wyglądać całkiem inaczej.
Wracając do hormonów inaczej też będzie wyglądała gospodarka hormonalna początkującego. A inaczej, osoby zawansowanej co, do treningów prawdą jest to że trening krótki, ma dużo lepszy e pływa, na profil hormonalny niż trening dlugi. Dzięki krótkim intensywnym treninga, będziemy mieć dużo lepszą, pulsacije hormonów anabolicznych niż treninga długim, również zbyt długie seriie doborze hormona, anabolicznym nie służą za to gdy trening trwa zbyt długo, to dominującym hormonem staję się Hormon kataboliczny. ( Kortyzol)
A co to oznacza- spadek hormonów anabolicznych, trenerzy takiej miary jak Christian Thibaudeau zalecają że żeby maxymalnie pobudzić produkcję, hormonów anabolicznych należy zarobić krotki intensywniy, trening składający się z dużej ilości ciężkich serii, a następnie 1serię składająca się ze 100 powtórzeń.. Odżywianie a hormony ? Zarówno Kortyzol jak i Insulina, hamuja wytwarzanie testosteronu, a dodatkowo Insulina, zmniejsza wydzielanie hormonu wzrostu... zapewnienie sobie odpowiedniej podaży białka w ciągu dnia, tak by uzyskać dodatni bilans,azotowy zapewni wyrzuty hormonów anabolicznych wrogiem testosteronu są substancje imitujace estrogeny, takie jak np Soja, oraz nie należy przesadzać z roślinami straczkowymi, podstawą pożywienia powinny być warzywa, oraz białko i tłuszcze zarówno zwierzęce jak i roślinne. Nie ma magicznych sposobów na hormony jedynak dieta i ćwiczena moga, znacznie podwyszc ich poziom, czesto cwiczacy czterdziestolatkowie maja wyzszy poziom testosteronu. Niz mlodzi nie, cwiczacy zajadajacy fast fody dzudziestolatki..
 • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019