Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cykl na suchą masę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

el_bialy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Cykl na suchą masę

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, ale na szczęście nie nowym bywalcem siłowni.

Staż: 4 lata
cel cyklu: sucha masa, jak najmniej fatu/wody
styczność z saa: roczny cykl na enanie, przeważnie 250mg e5d, do tego raz dorzuciłem metanabol (30mg ed 8tyg)   Cykl zakończyłem w sierpniu 2014r. odblok z głową, wszystko poszło po mojej myśli
problem: ektomorfik, w sumie masa przy wysokich kcal idzie, ale z reguły dużo wody, mało jakości
obecna waga: 70 kg (po wycince)
wzrost: 183 cm
wiek: 22 lata

Co tu dużo mówić, waga jak na mój wzrost jest niska, wynika to z tego, iż obecnie robiłem dosyć agresywną wycinkę. Obecnie jestem na 2400 kcal, robię reverse dodając po 100 kcal dziennie. W środku lipca wyląduję na 3000 kcal i będę wtedy na nadwyżce kcal. Wtedy też właśnie chciałbym zrobić dłuższy cykl na suchą masę. Zawsze ludzie chwalili dekę jako typowy anabolik, na którym można się fajnie zbudować. Masa nie ma być agresywna, bardziej stawiam na czyste , wolniejsze przyrosty. Nie ukrywam, że poprzedni długi cykl trochę zmarnował mój potencjał, mogłem już wtedy dorzucać inne środki, ale prawie roczna przerwa i zamierzam zrobić to wszystko jeszcze bardziej z głową....tą głową będziecie Wy, czyli osoby, które bardziej znają się na środkach i innych szczegółach :)   znajomy, z którym wtedy "współpracowałem" polecił mi standardowy cykl teść + deka. I tutaj mam do Was kilka pytań:

1. jak na moją wagę, 200-250mg deki e7d oraz teść enan/cypio 250mg e5d  będzie ok? oczywiście chciałbym robić dłuższy cykl, zatem według Was jak miałaby wyglądać rozpiska? Ile tygodni mogę bić deke? Widziałem, że przeważnie deke bierze się 10 tygodni.... Pomożecie mi rozpisać rozsądny cykl na dłuższą metę? Załóżmy, że skończę dekę, co wtedy, solo teść przez miesiąc i później znów deka? czy np. na jakiś czas teść + meta?.... tu jest właśnie problem, nie wiem jak złożyć taki dłuższy, efektywny cykl :)
2. myślałem, aby przez pierwsze 5-6 tygodni polecieć znowu sam enan 250mg e5d, aby wkręcić organizm znowu na wyższe obroty, a dopiero później dorzucić dekę...czy to dobry pomysł?
3. jak z profilaktyką? przy poprzednim długim cyklu nie miałem problemu z trądzikiem, ginekomastią itd. Chciałbym, aby i tutaj tego nie było. 
4. CO z hcg? przy takim cyklu na dwóch środkach co ile profilaktycznie hcg, co 8 tygodni? nie ukrywam, że na samym enanie miałem atrofie jąder i hcg wbijałem co 8-10 tyg
5. znajomy podpowiedział, że aby zapobiec retencji na cyklu enan+deka warto brać antyestrogen...czy to dobre wyjście? jak długo go brać, przez cały czas brania deki?
6. Czy jest coś, co jeszcze powinienem wiedzieć? :D

Wiem, że wielu z Was może powiedzieć, że bez sensu znowu saa, że na samej diecie jeszcze dużo zrobię itd...owszem, ale to znowu walka z podlewaniem się i nabijaniem dużej ilości kilogramów...wiadomo, nawet na takim cyklu saa zawsze jakaś retencja będzie, ale chodzi mi o trzymanie kraty i żyły cały rok, bf nie musi być jakiś kosmiczny...no i myślę, że obecnie tak docięta sylwetka to dobry fundament, żeby zacząć sensowny i dłuższy cykl i pilnować maksymalnie swojego ciała. Z góry bardzo dziękuję za pomoc ;) 

W załączniku poglądowe foty jak to wygląda obecnie

Załączone pliki


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl na suchą masę

1 będzie ok, ale jeśli chodzi Ci o dobrą jakościowo masę raczej deke odpuść jest to typowy "bulk"

2 jw

3 odpowiednia dieta, okresowo hcg, profilaktycznie co jakiś czas badania i w sumie nic więcej nie trzeba jeśli chodzi o testa solo, no i oczywiście klasyka wit c, nolva pod ręką itd

4 co 8tyg 5000jm będzie ok

5 przy 250mg testa c5d nie, przyniesie więcej szkód niż pożytku

6


  • 0

micek20
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 2579 postów
  • Pomógł: 2
294
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna , siatkowka , reczna , i zelastwo
  • Staż [miesiące]:5 lat napewno a nie pamietam dokladnie
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :48
  • Pas [cm]:88
  • Udo [cm]:69
  • Przysiad [kg]:malo
  • Wyciskanie [kg]:190
  • Martwy ciąg [kg]:250
  • Waga [kg]:108

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl na suchą masę

typowa jakosc miesnia bold i enan ale zrob na troszke wieksza mase deca i tesc mix np dobra dieta i nie podleje cie


  • 0
Masz sprawe pisz na priv GG 9369832



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024