Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Matt91
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

Witam, zwracam się z uprzejmą prośbą tylko i wyłącznie do osób merytorycznych kulturystyki o pomoc w znalezieniu najlepszych zamienników do pewnych ćwiczeń, do których przymierzam się stosować zgodnie z planem z książki Joe Weider'a. jednak na początku oczywiście wtajemnicze Was w temat. Mam 22 lata, niestety borykam się z otyłością. Ważę 128kg (zredukowałem jak narazie 8kg), mam 191cm wzrostu i tak jak w temacie chciałem zacząć swoją przygodę z przenoszeniem żeliwa. Korzystam z książki Joe Weider'a z rozeznania dowiedziałem się, że jest to jedna z najlepszych opracowanych książek dotyczących kulturystyki. Zaczynam standardowo od programu ćwiczeń ogólnorozwojowych. Jednak, niestety pewne ćwiczenia są dla mnie niewykonalne, tzn. po prostu boję się ich wykonywać z uwagi na niebezpieczeństwo, albo nie mam do ich wykonania odpowiedniego sprzętu. Odnośnie sprzętu mam w domu sztange, sztange łamaną, sztangielki, ławkę "wielofunkcyjną" nienajdroższą. Ćwiczę głównie samemu więc nie będę mieć zapewnionej asekuracji, dlatego też rezygnuję z takich ćwiczeń jak:

-przysiady ze sztangą, (nie umiem wykonać z uwagi na to, że przy tej masie po prostu boję się, że stracę równowagę)

-wyciskanie francuskie, (prawie mi sztanga na łeb spadła)

Ze względu na to, że nie mam żelaznych butów jestem zmuszony poszukać również zamiennik na:

-prostowanie nóg z żelaznymi butami,

-zginanie nóg z żelaznymi butami.

-unoszenie przedramion w siadzie na skośnej ławce (nie mam ławki skośnej. Ale mam sztangę łamaną na biceps może po prostu takie zwyczajne podnoszenie będzie najlepsze?)

Zamienników znalazłem mnóstwo, ale tak jak wspomniałem, nie wiem co będzie najlepszym wyborem dlatego też chciałem o to zapytać starych wyjadaczy :) I bardzo prosiłbym o wypowiedzi znawców (ekspertów). Bardzo zależy mi na prosfesjonalnym podejściu, mam nadzieję, że wszyscy sobie zdają sprawę z tego jak łatwo można sobie zrobić krzywdę przy takiej wadze. Na razie zaczynam z Planszą 1, potem jeżeli będzie problem z innymi ćwiczeniami z planszy 2 i 3 to również wrzucę pytania. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne zainteresowanie Mateusz.


Użytkownik Matt91 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

Przysiady zaczynasz wykonywać od minimalnych obciążeń więc nie ma mowy o straceniu równowagi. Skoro bez obciążenia robisz przysiad i sie nie przewracasz to od 20/30kg na plecach tez sie nie przewrócisz.

Założyłeś zbyt wielkie obciążenie to i nie mogłeś w francuskim sztangi utrzymać, musisz nieco bardziej mysleć co robisz i dobierać takie obciążenie aby wykonanie serii było możliwe i bezpieczne.

Te prostowania i uginania z butami to metoda sprzed wieków gdzie nie było maszyn do tego celu. Skoro trenujesz w domu to prostowanie nóg nie jest ci potrzebne a uginanie można zastapić ćwiczeniem zwanym "żuraw"

 

trening nóg może się opierać tylko o 3 ćwiczenia np:

przysiady

wykroki

wspięcia na palce

 

i nie trzeba maszyn nie trzeba butów ani żadnego zmyślnego dziadostwa

 

Weider opisał wiele ćwiczeń aby móc sobie urozmaicać. Na biceps robisz uginanie czy to z hantlami czy sztangą nie ważne czy na łąwce na siedząco czy stojąco. Robisz po prostu uginania. Najlepszym wyborem będą wielostawowe ćwiczenia podstawowe jak uginania , wiosłowania, wyciskania, siady, ciągi.


Mateusz Pawlak ;)


Matt91
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

przysiady mam zrobic 8 powtorzen , jak wezme takie obciazenie to bede w stanie zrobic tego o wiele wiecej, wyciskanie francuskie - tak samo. Proszę znajdź jakąs bezpieczniejsza alternatywe.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

Masz zrobic 8 powtórzeń bo? Bo Joe 50 lat temu tak zalecał? Poczytaj troche podstaw i odłóż tą książkę na półkę bo niestety wprowadziła cię w błędny tok rozumowania.


Mateusz Pawlak ;)


hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź
przysiady mam zrobic 8 powtorzen

 

skoro masz zrobic taka ilos powt. to ciezar dobierz sobie taki zebys mogl czysto technicznie wykonac powt. 9-10.

Wtedy wykonujac 8 powt. konczysz majac w zapasie jeszcze 1-2 powt. W takiej sytuacji mozesz skupic sie na technice, jednoczesnie cwiczac bezpiecznie bo bedziesz mial calkowita kontrole nad sztanga przez caly czas cwiczenia.


  • 0

Matt91
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

W takim razie może zweryfikujmy moją wiedzę od początku. Jako, że jestem na redukcji to spozywam 2,8k kcal (przeliczajac normalnie powinienem byl jesc 3,5k) z czego 25-30% to białko tłuszcze ok. 20% i reszta węglowodany. Śniadanie: płatki owsiane z rodzynkami wiorkami kokosowymi olejem kokosowym otręby pszenne i mleko. 2 na uczelni wiec po prostu jakas kanapka z żytnio razowego chleba. obiad: w zależności co mama ugotuje np. ziemniaki, wątróbka i jakas surówka. Potem trenign po treningu 250g twarogu i łyżeczka cukru. Kolacja warzywa na patelni. Czy taki prrzykładowy dzień diety jest odpowiedni? Co do trenignu, jeżeli Twoim zdaniem ojciec kulturystyki jest "przeterminowany" to zwracam się z uprzejmą prośbą o podesłanie adekwatnego planu ogolnorozwojowego do mojego sprzetu i amatorskich umiejetnosci. Jezeli dysponujesz oczywiscie takim zakresem wiedzy i Ci sie za przeproszeniem chce. Bo ja na waszym forum widzialem mnostwo tego, wolalbym zebys to jednoznacznie okreslil. 


  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź
Jako, że jestem na redukcji to spozywam 2,8k kcal (przeliczajac normalnie powinienem byl jesc 3,5k) z czego 25-30% to białko tłuszcze ok. 20% i reszta węglowodany.

 

Jak to wyliczyles? Dlaczego takie a nie inne proporcje ?

 

Co do treningu to nie myslales zeby zrzucic jeszcze troche zbednych kg, zanim zlapiesz sie za zelastwo ?


  • 0

Matt91
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Joe Weider - zamienniki ćwiczeń proszę o niezwłoczną odpowiedź

właśnie skręciłem kostke, więc chyba dopiero od nowego roku rozpoczne. Tak moim priorytetem jest utrata kilogramow, ale przy okazji chcialem popracowac nad budowa masy miesniowej. Plywam co drugi dzien, zastanawiam sie czy lepiej jest plywac po treningu ogolnorozwojowym, czy nastepnego dnia. Bo i tutaj informacje nie sa zbiezne. Jezeli chodzi o to skad mam to wyliczenie, mam nadzieje ze nikt tego nie uzna za reklame ale korzystam z vivalavita tutaj mam opracowanie moich pomiarow [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko ze jeszcze wtedy wazylem 134kg, teraz waze 128. Proporcje troszeczke sa zmodyikowane z uwagi na to ze musze czyms zbudowac te miesnie wiec proporcjonalnie odrobine zwiekszylem % bialka. 


Użytkownik Matt91 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024