Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jiu Jitsu dla początkującego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kacumba
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jiu Jitsu dla początkującego
Byłem zainteresowany BJJ lecz w moim mieście nie ma żadnej odpowiedniej sekcji. Znalazłem za to oddział JJ, byłem ostatnio na treningu. Wszystko było okej, ciosy, parter itd. JJ jest tak samo skuteczne jak BJJ? Odnośnie GI, jakie polecacie? Znalazłem takie (czy było by dobre?):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Inna sprawa to jak wygląda "awansowanie", ile razy w roku mogę przeskoczyć stopień i jak to wygląda :) . Ostatnie pytanie, czy niebieskie kimona są przeznaczone dla lepszych zawodników? Komicznie musi wyglądać niebieskie kimono z białym pasem ;) . Z góry pozdrawiam
Mam 186cm; 76KG
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu Jitsu dla początkującego
Jakosc Ju-jitsu zalezy od sekcji nawet nie organizacji a w szczególnosci zalezy od prowadzacego instruktora.
Gradacja tez zalezy od sekcji - w jednych sa egzaminy co kilka miesiecy w innych co kilka lat. Co do stroju zalezy od sekcji czy organizacji w niektorych sa czarne w innych biale a inni uzywaja niebieskich a w niektorych kazdy chodzi w czym chce bo w koncu to nie kimono cwiczy.

A co jest komicznego w bialym pasie przy niebieskim kimonie ?
Lepiej byc dobrym bialym pasem niz dupowatym czarnym ...

To nie pas walczy, niewazna jest tez ilosc belek na pasie czy kolor bo jak dojdzie co do czego to nie w pas beda walic a w morde ... a jak chcesz cos przeskakiwac to lepiej od razu isc na skok wzwyz lub bieg przez plotki niz na jakakolwiek sztuke czy sport walki.
  • 0

budo_kacumba
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu Jitsu dla początkującego
Źle zrozumiałeś mnie z tym "przeskakiwaniem". Nie miałem na myśli tego że dziś mam biały bas a jutro czarny, tylko przeskakiwanie w sensie normalnego awansu. Jakie kimono polecasz? Trenuje u Dariusza Draspy
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu Jitsu dla początkującego
To bardziej karate z elementami jj niz jujitsu jako takie. Tam o ile sie nie myle cwicza w bialych kimonach wiec takiej plecionki poszukaj - maturo sa calkiem niezle. Ja na poczatku polecam pocwiczyc przez jakis czas w jakims dresie lub starej plecionce z lumpeksu i zobaczyc czy dluzej zostaniesz w sekcji. Potem bedziez wiedzial juz sam jaka najbardziej Ci bedzie odpowiadala a po co na poczatku narazac sie na dodatkowe koszty ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024