Skocz do zawartości


Zdjęcie

Armed Combat And Tactic w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkma
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Armed Combat And Tactic w Polsce
Już w marcu będziecie mieli okazje przejść szkolenie pod okiem jednego z najlepszych ekspertów walki nożem na świecie.

Aleksander Zhelezniak w Polsce!!
Armed Combat And Tactic
Pierwsza wizyta w naszym kraju.
Absolutnie Polecamy
Zapraszamy przyjaciół ze wszystkich systemów federacji i organizacji
Zapomnijcie o polityce trenujcie w przyjacielskiej atmosferze

15 MARCA Warszawa godz.11.00-16.00 hala sportowa ul. Puszczyka 6 Ursynów

16 MARCA ŁÓDŹ godz 11.00-16.00 hala lekkoatletyczna AZS ul Lumumby 22/26

Koszt 150 zł
6 godzin treningu
230 zł 2 miasta
Jarosław Rogowski
25194010765706491600000000
Dodatkowe inf 513 210 270
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Rejestracja odbywa się poprzez wpłatę na konto bądź wpłatę instruktorowi GKMA podczas treningu.
W tytule przelewu podajemy takie informacje:
- ACT imię i nazwisko oraz miasto w jakim chcemy uczestniczyć w szkoleniu.

W dniu seminarium koszt szkolenia to 170zł
Istnieje możliwość wpłaty na miejscu przed seminarium
Grupy zorganizowane powyżej 10 osób mogą liczyć na zniżkę.

Podczas szkoleń będzie można nabyć pamiątkowe t-shirty oraz naszywki GKMA oraz specjalne limitowane koszulki ACT
Zapraszamy przyjaciół trenujących wszystkie systemy i sztuki walk walki


Dlaczego warto?
1 musisz wiedzieć jak walczyć o życie swoje i swoich bliskich
2 walka nożem wpływa na obronę i timing również gdy nie mamy noża
3 każdy będzie mógł spróbować swoich sił z Aleksandrem
4 będzie wspaniała atmosfera
5 ACT to wykorzystanie wszystkiego co mamy pod ręka.
6 ACT to najbardziej realna z możliwych technik walki nożem z zachowaniem bezpieczeństwa
7 8 9 i 10
Sami dopiszcie po seminarium
Zapraszamy do zapoznania się z Izraelską Szkołą walki nożem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wybrane filmy promocyjne:


  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
a w ogóle to dzień dobry ...
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Dzień dobry Warhead.

Nie znam się na nożu. Nie wiem kto to Aleksander Zhelezniak. Dlatego mam pytanie, ile ulicznych walk na noże wygrał ?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce

ile ulicznych walk na noże wygrał ?

wszystkie!
inaczej by go nie bylo :)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Mógł zremisować. :P
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
zastanawiam się czy Kriss i WAR zostali zaproszeni na koleżeński sparing i wymianę doświadczeń ... ?

ale jak znam życie mistrz nie jest zainteresowany wymianą takowych z NAJLEPSZYMI w Polsce - a szkoda może sam mógłby się czegoś nauczyć ... ;)

w dodatku mistrz uczy i sparuje chyba wyłącznie za kasę , więc tacy ZAWODNICY ja Kriss czy WAR uczący w ramach NON PROFIT to dla Pana Aleksandra Z. żaden wyznacznik , co u mnie osobiście wzbudza niesmak !

co do zaprezentowanych filmików - to pierwszy to jakaś komercja a drugi przedstawia sparing wyszkolonego z niewyszkolonym więc aj waj to żadne nie jest

kłaniam się nisko i życzę wielu sukcesów

cizzia

pozdrowienia dla WAR-a i Krissa - za dotychczasowy wkład i DOSKONAŁĄ robotę w knife fighting-u !
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
W "nożu" zaobserwowałem jedną ciekawą zasadę, jeżeli ktoś bardzo chce CIę trafić i nigdy nic nie ćwiczył to i "miszcza" trafi. Chodzi o pomysłowość oraz motywację :)

Co do zajęć. Kriss dawaj 250 zł za 4 zajęcia w miesiącu :) i nagle z 3 osób co przychodzą pojawi się 25 :)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
osobiscie uważam, że Kriss się za nisko ceni- dając swoja wiedze i doświadczenie za darmo.
I pisze to zupełnie serio
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Ten długi z filmiku widać, że słaby albo początkujący. Na pewno mało zdecydowany.

Wszystko kosztuje i dawanie swojej wiedzy za darmo wcale nie jest dobrą praktyką, co widać czasami w postawach tych, którzy z takiej wiedzy korzystają (niekoniecznie w tak małej grupie, jak u Krissa :) ) Nie ma więc co się obruszać na gościa, który na swojej wiedzy chciałby zarobić.

Co do noża, to każdego da się trafić, nawet tego bardzo dobrego. Pod warunkiem, że ten który trafia bardzo tego chce i nie jest totalnym łamagą w odniesieniu do zdolności motorycznych. Przy dłuższej broni wyszkolenie techniczne ma większe znaczenie.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Dla mnie to troszke za maly dystans do rozpoczynania konfrontacji pojedynkowej w broni krotkiej. (filmik)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Panowie, a może pomyślcie o tym, że sami tworzycie pewne mity?
"Każdego da się trafić jeśli się bardzo chce". Zasadniczo, prawda. Szczególnie w sparringach na plastiki czy pianki. A ktoś wie jak się dupa ściska jak naprzeciwko stoi facet z nożem? Na 100% będziecie się pchali żeby trafić? IMO, nie sądzę.
A i po dostaniu trafienia powiedzmy w twarz, chęć do odwetu spada dramatycznie.
Co do filmików, nie wypowiadam się, obaj z Krissem widzieliśmy na Kagami zajawkę systemu, swoje przemyślenia mam, życzę powodzenia.
P.S. Sparringów i wódki nie odmawiam, ale jakoś nikomu nie spieszno z tym pierwszym :twisted:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Odnośnie ściskania dupy w sytuacji realnego zagrożenia - każdy pomysł na podnoszenie swojej skuteczności w walce ma dokładnie te same ograniczenia. Można je usunąć tylko w jeden sposób. Czasy się zmieniły, więc ja pozostanę przy piankach, mając w głowie, że te ograniczenia istnieją i nie głosząc prawd objawionych :)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Ależ właśnie je głosisz, mam zacytować? ;)

Co do noża, to każdego da się trafić, nawet tego bardzo dobrego. Pod warunkiem, że ten który trafia bardzo tego chce i nie jest totalnym łamagą w odniesieniu do zdolności motorycznych.

To jest właśnie "teoretyczna prawda" piankowo-atrapowa :twisted:
Bo jeśli wykluczysz szajbusów, psycholi, Terminatorów to z ostrym nożem już takich chętnych do trafiania nie będzie. Czego każdemu z całego serca życzę :cool:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
War, walczysz na ostre? Ranisz i zabijasz :?: Sprawiasz wrażenie kompetentnego, zrównoważonego człowieka. Chociaż, kto wie, co się kryje pod spokojną wodą... ;-)

Walka na noże - taka pojedynkowa, niewiele ma wspólnego z samoobroną z nożem, o czym zresztą wielokrotnie była mowa na forum. Zaś ta ostatnia zawsze powinna być osadzona w realiach prawnych. Można się bawić w walkę bronią w różny sposób...od dla mnie nieco śmiesznej Chanbary do mocno przesadzonych w niektórych kontekstach Dog Brothers. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, jeśli to go to interesuje, pod warunkiem, że zachowa zdrowy rozsądek.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce

Walka na noże - taka pojedynkowa, niewiele ma wspólnego z samoobroną z nożem, o czym zresztą wielokrotnie była mowa na forum.

To znów jest taka "teoretyczna prawda". Jeśli facet mówi "dawaj komórkę" i wyciąga nóż, a Ty w odpowiedzi wyciągasz swój, to jak najbardziej mamy walkę pojedynkową.
Jeśli facet z pianą na pysku wpada na Ciebie dźgając nożem, nie ma żadnej samoobrony, jesteś prawdopodobnie martwy :twisted:

Zaś ta ostatnia zawsze powinna być osadzona w realiach prawnych.

I między innymi dlatego zawsze powtarzam, że nóż jest najgorszym wyborem narzędzia do samoobrony.
Ale co to ma wspólnego ze stwierdzeniem

Co do noża, to każdego da się trafić, nawet tego bardzo dobrego. Pod warunkiem, że ten który trafia bardzo tego chce i nie jest totalnym łamagą w odniesieniu do zdolności motorycznych.

??
Albo wyciągasz nóż i go używasz, albo go nie wyciągasz. I tu wracamy ponownie do tego co pisałem wcześniej :)

Można się bawić w walkę bronią w różny sposób...od dla mnie nieco śmiesznej Chanbary do mocno przesadzonych w niektórych kontekstach Dog Brothers. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, jeśli to go to interesuje, pod warunkiem, że zachowa zdrowy rozsądek.

Ależ oczywiście, że można się bawić w dowolny sposób, ale po co nazywać to od razu walką? Walka ma konkretny cel i nie jest to rozwój duchowy :lol:
A swoją drogą, zawsze mnie bawi, że userzy wrzucający informacje o szkoleniach jakoś potem nie są zbyt aktywni :cool:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce

Jeśli facet z pianą na pysku wpada na Ciebie dźgając nożem, nie ma żadnej samoobrony, jesteś prawdopodobnie martwy :twisted:


Tu bym polemizowal - masz wieksze szanse na obrone niz kiedy jest zimny i opanowany i po kawalku cie kroi ;)

Wiekszosc co sie obronila kiedykolwiek to nie przed wyrachowanym nozownikiem a wlasnie przed takim z piana na pysku

A swoją drogą, zawsze mnie bawi, że userzy wrzucający informacje o szkoleniach jakoś potem nie są zbyt aktywni :cool:


Bo wiekszosc chce forum traktowac jako tablice reklamowa - ani be ani me na poczatku tylko od razu swoja reklame ... to tylko spadek kultury wsrod spoleczenstwa ;) :cool:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce

I między innymi dlatego zawsze powtarzam, że nóż jest najgorszym wyborem narzędzia do samoobrony.


I jak zwykle jest to teza bezpodstawna. ;-)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Drogi Warze, nie chce mi się za bardzo przerzucać na forum powtarzanymi wielokrotnie argumentami o walce na noże, sposobach ćwiczenia, etc.

W sumie nie za bardzo widzę, do czego zmierzasz, jakie jest clou Twoich wypowiedzi? Że pianki są be, a Ty ćwiczysz prawdziwą walkę?

Bawię się w 'noże', choć wolę broń dłuższą. Zaś mój sposób ćwiczenia jest nastawiony na proste wzorce, połączone z odpowiednim wzmocnieniem aparatu mięśniowego - z tym akurat nie mam problemu, cały czas bardzo aktywnie ćwiczę różne wymagające pod tym względem sporty walki. Szkoda tylko, że śruby w kolanie mocno ograniczają ruchliwość :)

Podsumowując - nóż lubię, używać w samoobronie nie zamierzam.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
Drogi Jonie, zwróciłem uwagę na jeden zwrot którego nie jesteś w stanie obronić, cytowałem go już chyba dwukrotnie, nie oczekuj więc, że będę się powtarzał.
Nie mam również pojęcia skąd wziąłeś tezę, że

Że pianki są be, a Ty ćwiczysz prawdziwą walkę?

Prawdziwą walkę na prawdziwe noże ćwiczy jedynie pan Zaremba w Afganistanie :lol:
Moje clou jest takie, że stwierdzenie "każdy da się trafić" jest prawdziwe jedynie przy zabawach piankowych. Po namyśle dodam jeszcze znaczną różnicę wiekową, niestety, nóż nie jest sprawiedliwy i jak jesteś stary i wolny, to Ci doświadczenie nie pomoże.

Tu bym polemizowal - masz wieksze szanse na obrone niz kiedy jest zimny i opanowany i po kawalku cie kroi ;)

Wiekszosc co sie obronila kiedykolwiek to nie przed wyrachowanym nozownikiem a wlasnie przed takim z piana na pysku

Skrót myślowy, chodziło mi o sytuację w której gość wpada na Ciebie znienacka plując i dźgając ;) Jeśli masz czas na reakcję, zgoda, lepszy furiat do obrony niż "zimna ryba" ;)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Armed Combat And Tactic w Polsce
[quote name="GKMA"]

15 MARCA Warszawa godz.11.00-16.00 hala sportowa ul. Puszczyka

6 godzin treningu


Właściwie to 5 godzin treningu ;-)

Miałem postrzelać z łuku ale może się przejdę. Filmiki wyglądają zachęcająco...

.

ps Panowie dziękuję za wsparcie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024