Skocz do zawartości


Zdjęcie

literatura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: literatura

Ja np mam 196 wzrostu, 111 kg i dość ciężko by mi było rzucić przez biodro atakującym


Robalecki - przy takich warunkach fizycznych to chyba odwrotnie - twoi przeciwnicy/sparringpartnerzy powinni się martwić, że Cię nie rzucą ;-)

Akahige - dzięki za info, nie mogę się doczekać treningu :twisted: ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: literatura

Akahige - dzięki za info, nie mogę się doczekać treningu...

Tylko nie przesadź, bo będzie na mnie. ;-) Na początek proponuję rozpinanie rąk broniących balachy gdy nadgarstek chwytanej ręki jest wolny, oraz dźwignię na nadgarstek w kombinacji z kluczem na ramię z bocznej ( americana ).
Dźwignie na palce rób tak, jakbyś chciał żeby sędzia nie zauważył ( chociaż w sparringach klubowych nie ma sędziego ). I zawsze przynajmniej za dwa palce, do momentu "zdjęcia" chwytu np. z kołnierza. Zawsze bardzo się staram aby partnerowi nic się nie stało. Tutaj jest fajny filmik, pozostałe części znajdziesz w pobliżu:


Robalecki, jakbym miał twój wzrost i wagę, nikogo bym się, kuźwa, nie bał! A oto dobry rzut dla Ciebie do samoobrony - o soto gari:

  • 0

budo_whitebelt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: literatura
Akahige, oczywiście, że będzie. Na kogoś musi.
Jak na mój poziom to raczej przydałyby mi się zastosowania dźwigni przy obronie przed balachą i americaną, a nie przy ich zakładaniu ;-) . Ale dzięki!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024