Skocz do zawartości


Zdjęcie

Użycie technik nożnych w systemach combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Użycie technik nożnych w systemach combat
Obejrzałem sobie film pana Hockenheima demonstrujący użycie technik nożnych w walce:

i przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Szczególnie zadziwiła mnie technika zaczynająca się w 1 min. 38 sek filmu, która kojarzy mi się z "obroną przed kopem w ......". Inne techniki też wydają się nieco egzotyczne.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
kwiat
Jesli obejrzysz inne filmy Hocka to zobaczysz duzo dziwnych niebezpiecznych rzeczy. nie chciałbym się znaleźć na miejscu gościa który przylmie kopa na łokiec (ten sam film). Inna rzecz ze nie umie kopać.
Swoją drogą to i tak jeden z lepszych jego filmów.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Swoją drogą to i tak jeden z lepszych jego filmów.

Jezus maria co to jest? to wspolczesne? Takich cudow nie widzalem dawno - az sie ciezko zdecydowac na ulubiony kawalek - chyba te nozyce kraba kiedy to kleczymy na ziemi a przeciwnik podstepnie chce nas kopnac wprost w tylek:)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
oj tam. gaz +lewy + prawy krzyżowy +frontkick nie można sprzedać jako prawdę objawiobą to różne takie marketingowe rzeczy wychodzą.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
a mi oprocz kilku kwiatkow ogolnie zarys sie podoba ...
... kopac nie umie ? ... a co ma taekwondo odwalac lub karate ?
a myslicie ze kibol bedzie ladnei kopal a neijednego mastera robiacego szpagaty i stracajacego butelki z glowy kujawiakiem zaprawi ;)
Co do przyjecia kopa na lokiec ... sam nieraz wyprzedzam i laduje w kopiaca noge lokciem w piszczel zapewniam ze nastepnym razem sie zastanawiaja czy mi w nery przykopac ;)
... techniki z normalnej napierdalanki i jak dla mnie wiekszosc do zastosowania ale poklasku nie znajda bo wiekszosc bedzie uwazala ze i tak to zrobi bez nauki ...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Martius a co sądzisz o technice zaprezentowanej pomiędzy 25 a 35 sekundą filmu?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Odwraca się tyłem do przeciwnika w 0:29. A obalenie samo w sobie parę razy w życiu w sparingach mi wyszło.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Martius a co sądzisz o technice zaprezentowanej pomiędzy 25 a 35 sekundą filmu?


w nawalance wyjdzie, mozna powiedziec ze jest niebezpieczne bo odruchowo mozna druga noga kopa zebrac (tu nie chroni glowy) ale ... nie ryzykujesz nei jedziesz ... przy odpowiednim wejsciu moze byc kolano do wymiany ... jednym to bedzie wychodzilo innym nie ... wiadomo ... ale to jak z kazda technika ... ja to wykonuje z ochrona glowy rownoczesna i cos podobnego wykorzystalem kiedys jeszcze w latach 80 jak po plombie znalazlem sie w troche podobnej pozycji ...

Zaznaczam ze nikt mnie wtedy tego nie uczyl ... taki odruch naturalny po prostu
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Martius a co sądzisz o technikach, które rozpoczynają się w:
1). 1 minucie 30 sekundzie,
2). 2 minucie 20 sekundzie,
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
1) z zazem kopniecia ? ... forma cwiczebna ... byle nie za duzo ;) - samoobrona hmmm nikt nie zdazy ;)

2) ok wyjdzie, duze niebezpieczenstwo ale ... robil bym co innego ale nie mam tu zastrzezen ktore mnie odrzucaja od razu ... ale w tym wykonaniu nie dla mnie ...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Martius a co myślisz o kopnięciu z 4 min. 35 sekundy?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
robilem takie na kyokushinie na VVD na samoobronie - nic nowego - standard - nie mam nic przeciwko
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Pozwolę sobie napisać kilka słów w temacie kopnięć w systemach combat. Po pierwsze są „brzydkie”, ale musza być efektywne. Po drugie nie musimy wysoko podciągać kolana, vide wysokie i widowiskowe kopnięcia w MA.
Musza być wykonywane na niski poziom z submaksymalna siłą, tak aby w razie czego nie wywrócić się i szybko zmienić metodę ataku lub obrony. Poza tym w sparingu sportowym najczęściej trenujemy na bosaka, w walce typu combat w większości przypadków mamy chociażby „chińskie trampeczki „ - :)
I to byłoby na tyle, czekam na ripostę - :oops:  i pozdrawiam
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
A co to znaczy brzydkie kopnięcia? Czy są to kopnięcia, których wykonanie nie wymaga żadnych umiejętności technicznych?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
problem tego pana z tego filmiku polega na tym ze costam slyszal ze gdzies dzwonia ale nie wie dokladnie w jakim kosciele.
Widac ze sa tam elementy wstawania z ziemi, obalen (to w 0:30 to jest dosyc popularne obalenie - ja znam w innej wersji technicznej - co czesto wychodzi ale to co po tym obaleniu on robi to jakas masarka) itp. wziete z bjj ale potem do teo sa jakies kuriozalne fragmenty ktore pewno sa wkladem wlasnym typu wlasnie jakies okretki na ziemi dookola siebie, jakies lepkie rece vs lepkie nogi, kopy po obrocie z kleczenia itd. wyglada to jak wymyslanie na sile kola od nowa.
do tego czesc rzeczy wskazuje ze oni w zyciu tego na pelnej sile nie stestowali, np. takie zbicia kopow lapkami jak tam robia to moim zdaniem paluszki by mieli powylamywane, o lepkich rekach vs lepkich nogach nie wspominajac...
troche mi to przypominalo te filmy co z nich sie ludzie smiali na ktorys tam dan w karate gdzie byl huragan kopow i takich blokow wlasnie.
ale pewno sie nie znam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Nie ma takich kopniec ... ale: nie ma skupiania sie przez kilka miesiecy na ustawieniu malego palca w odpowiedniej pozycji - sam tak nie zdalem 2 egzaminow na kyokushinie a w nastepnym przeskoczylem o trzy stopnie i egzaminator mi powiedzia ze wszystko ok bylo by wczesniej tylko ten palec ;)
tu sa cwiczenia wyrabiajace to co potrzeba, odruch, reakcje itp a czy tak czy tak ulozy palce stope to malo wane bo ma buty ...

zgarnianie otwartymi dlonmi:
zgarniam tak od lat, uderzam tak od lat na pelnej mocy i szybkosci ... odkad tak zaczalem robic mam mniej kontuzji niz kiedy tak nie robilem. Zaczynalem od kyokushinu przez kilka lat wiem co to twardy blok i mocne kopniecie ... nie robie teraz tak i mi to odpowiada bo jest dla mnie bezpieczniej ...
Stosuje kujawiaki mimo ze po obrocie stracalem jeszcze niedawno noga puszke z glowy ... jak bylem 15 kg mlodszy ;) i stosowalem juz wtedy ladne kopniecia byly na pokazy i zeby ludzi przyciagnac ;) taki bajer dla poczatkujacych.
Niektorzy patrza sie na to jak na walke sportowa ... i techniki od lat spotykane w jj, judo samoobronie, i innych stylach przypisuja bjj ... no coz kazdy moze miec swoj poglad ale warto najpierw zapoznac sie ze starymi filmami ksiazkami itp
Tu nie ma nic nowego jest to co bylo znane od lat - to co w karate jest bledem gdzie indziej jest wykorzystywane dlatego karate zrobilo sie sportem ...
Wedlug karate tu same bledy ... ale to nie karate. Najbardziej mnie zawsze bawily osoby typu rambo po silowni z kyoka jak mowily na seminariach nie na sie na nich nic zrobic a zwijaly sie po malym skrecie bioder i klepaly niewiedzadz dlaczego ... sam taki bylem tylko nigdy nie napakowany dlatego zmienilem styl ;)

Ja osobiscie z chcecia bym zobaczyl czlowieka w realu i wymienil doswiadczenie ... moze bym sie rozczarowal moze nie ... teraz tego nie stwierdze bo to co robi ma wiekszy sens niz wiele napinajacych sie instruktorow z KM ktorych mialem okazje poznac ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

zgarnianie otwartymi dlonmi:
zgarniam tak od lat, uderzam tak od lat na pelnej mocy i szybkosci

naprawde mam szczera nadzieje ze jestes po prostu skromny i masz na mysli ze tez rekami a nie ze identycznie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu jest przyklad zbicia
ciezko nawet powiedziec co robia zle ci z filmu, bo wyglada to tak od 0:35; jeden mietek kopie w powietrze a nastepnie jego kolega kontruje rowniez kopiac w powietrze - to znaczy prawie bo tamten przebija szybka piatke jego nodze. Czemu to ma sluzyc to nie wiem bo ani to twardy blok, ani zejscie, ani przytrzymane, jedyne co mi przychodzi do glowy ze graja w berka...moglbym tak dalej analizowac rozne rozwiazania z tego filmu ale mi sie nie chce

i nie chodzi mi o to ze nowe/bjj = lepsze. Sensowna obrone z lezenia na ziemi zobaczylem pierwszy raz od senseja na tradycyjnym jiu jitsu kolo 92' jak jeszcze UFC nie bylo a wszyscy wiemy ze hieroglify w egipcie majha wszystko...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

zgarnianie otwartymi dlonmi:
zgarniam tak od lat, uderzam tak od lat na pelnej mocy i szybkosci

Panowie na tym filmie blokują rękoma niskie kopnięcia. Czy Ty też tak się bronisz przed niskimi kopnięciami?
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Nie znam człowieka ale dla mnie ogólne wrażenie nie jest wcale takie złe.


W stójce:

- przy frontkickach i lowkickach nie mają dobrej mechaniki ciała i te kopnięcia nie są takie jakie mogłyby być, ale nie wykluczone że na przeciętne sytuacje uliczne i w butach, byłoby to wystarczające,
- stompy są ok, tutaj prawidłowa mechanika nie ma takiego znaczenia,


Kopnięcia z ziemi:

- całkiem dobre, choć mam wrażenie, że wiele tutaj zaczerpnięto z filmików Wasiliewa czy Sonnona z prawie 10 lat wstecz,


Sztuczki i ręce vs nogi w parterze:

- nie widzę tu nic szczególnie rażącego choć przy tzw. blokach (nie lubię tego terminu) siła kopnięcia powinna być bardziej "pociagnięta i zepchnięta" niż tylko "zepchnięta" w bok.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Pisząc o kopnięciach nie miałem na mysli wysokiego podciągania kolana, bo to sport. Chodzi mi raczej o możliwość generowania mocy przy tego rodzaju kopnieciach to znaczy prostą nogą, wydaje mi się, że można to zrobić na dwa sposoby albo zgięcie nogi w kolanie do tyłu ( jak w piłce nożnej) lub przez odciągnięcie wyprostowowanej nogi (to też nie lada sztuka) do tyłu, ot biomechanika.

Co do lepkich rąk. W latach 80tych Vunak wysnuł teorię, zeszta fałszywą, że tylko Ving Tsun (jakkolwiek by nie pisać) nadaje się do systemów kombatowych i wielu "speców" zaczęło na tej bazie sprzedawać kit w tym Hock. Problemem większości filmów Hocka jest to, żeby dobrze to wyglądało przeciwnik musiał mocno z nim kooperować, techniki jednego ataku i tym podobne dziadostwo. Dlatego uważam, że ten filmik jest całkiem niezły. Poważny problem wielu filmów, nie tylko jego jest oddzielenie środków przymusu i broni od prezentowanych technik, brakuje sytuacji, jak doprowadzić do ich dobycia i użycia. Oczywiście mam na myśli combat a nie samoobronę, walkę uliczną itp. Co do lap sao przeciwko nogom, jesli gość naprawdę mocno i szybko by kopał, podejrzewam, że Hock szybko miałby połamane palce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024