Skocz do zawartości


Zdjęcie

Użycie technik nożnych w systemach combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

zgarnianie otwartymi dlonmi:
zgarniam tak od lat, uderzam tak od lat na pelnej mocy i szybkosci

Panowie na tym filmie blokują rękoma niskie kopnięcia. Czy Ty też tak się bronisz przed niskimi kopnięciami?


Nie, po to mam nogi ;)

Ja nie mowie ze wszystko jest tu ok na samym poczatku powiedzialem ze jest duzych kwiatkow ale tez duzo spoko technik.

Pamietajcie jedno wszelkiego rodzaju samoobrony itp nie sa przeciwko super specom tylko przeciwko w miare przecietnym ludziom. ktorzy po kilku kujawiakach zaczynaja sie meczyc przestaja technicznie wykonywac, maja zachwiania rownowagi itd itp
Tak samo i techniki nie sa super precyzyjnie uczone maja byc uczone szybko i maja nauczyc przecietna osobe jakiej takiej walki czy obrony. A ze nie jest pokazywane wydlubywanie galek ocznych u dwokrotnie mniejszego asystenta itp no coz polacy lepiej takie kity sprzedaja ;)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

jest duzych kwiatkow ale tez duzo spoko technik.

Mógłbyś wskazać te spoko techniki, które są w tym filmie?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

jest duzych kwiatkow ale tez duzo spoko technik.

Mógłbyś wskazać te spoko techniki, które są w tym filmie?

Nie bede wyszukiwal nie chce mi sie bawic ale juz mowilem jak sie pytales co sadze w ktorej minucie oczyms i juz tam bylo widac ze niemam nic przeciwko niektorym
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Panowie na tym filmie blokują rękoma niskie kopnięcia.


A skądże, gdzie Ci się to uwidziało? Blokują kopnięcia na wysokość pasa albo krocza, to nie są niskie kopnięcia. Chyba ze Ci chodzi o to, ze jeden kopie leżąc a drugi blokuje będąc na kolanach :)

Co do lap sao przeciwko nogom, jesli gość naprawdę mocno i szybko by kopał, podejrzewam, że Hock szybko miałby połamane palce.


W takiej pozycji? Otóż niekoniecznie, nawet jeśli kopiący kopałby silniej i szybciej, siła jest na końcu kopnięcia, a nie gdzie blokował. Prędzej by nie wyłapał trajektorii i dostał w machę, niż coś by mu się stało z palcami
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
no bedac na kolanach to mi nogami trudno bylo by blokowac ;)
Przejrzalem sobie stopowanie kopniec wlasnymi kujawiakami i mi sie przypomniala sytuacja z kyokushinu kiedy ja mlody i napalony operujacy calkiem nie najgorzej nogami rozczarowalem sie jak jeden taki okolo 30 (dla mnie stary dziadek ;) ) nie potrafiacy kopnac powyzej pasa nie pozwolil mi wyprowadzic zadnego kopniecia tylko dostawalem po giczolach zanim je oderwalem 20 cm od podloza...
Mialem niezla nauczke wtedy a myslalem ze im wyzej bede kopal tym lepiej ...

W takiej pozycji? Otóż niekoniecznie, nawet jeśli kopiący kopałby silniej i szybciej, siła jest na końcu kopnięcia, a nie gdzie blokował. Prędzej by nie wyłapał trajektorii i dostał w machę, niż coś by mu się stało z palcami


True ..
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat


Panowie na tym filmie blokują rękoma niskie kopnięcia.


A skądże, gdzie Ci się to uwidziało? Blokują kopnięcia na wysokość pasa albo krocza, to nie są niskie kopnięcia. Chyba ze Ci chodzi o to, ze jeden kopie leżąc a drugi blokuje będąc na kolanach :)


Obejrzyj fragment pomiędzy 5 min 15 sek a 5 min 20 sek. Jeden z instruktorów kopie niskie kopnięcie okrężne, a drugi używa rąk do jego blokowania/zbicia.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

no bedac na kolanach to mi nogami trudno bylo by blokowac ;)


A już miałem nadzieję, że jesteś Martius jakimś fenomenem anatomicznym :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Obejrzyj fragment pomiędzy 5 min 15 sek a 5 min 20 sek. Jeden z instruktorów kopie niskie kopnięcie okrężne, a drugi używa rąk do jego blokowania/zbicia.


no i tu masz problem ? ;)
przeciez twardo nie blokuje miekko tez nie ... kontroluje co najwyzej tor ruchu ... nie ma dzialania przeciwstawnego ... a mozna przedluzyc ruch nogi wybic z rownowagi dojsc blizej jak sie uda ... choc ja osobiscie wolal bym gardy pilnowac ... ale tu nie bylo zagrozenia zeby garde trzymac ...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat



Obejrzyj fragment pomiędzy 5 min 15 sek a 5 min 20 sek. Jeden z instruktorów kopie niskie kopnięcie okrężne, a drugi używa rąk do jego blokowania/zbicia.


no i tu masz problem ? ;)
przeciez twardo nie blokuje miekko tez nie ... kontroluje co najwyzej tor ruchu ... nie ma dzialania przeciwstawnego ... a mozna przedluzyc ruch nogi wybic z rownowagi dojsc blizej jak sie uda ... choc ja osobiscie wolal bym gardy pilnowac ... ale tu nie bylo zagrozenia zeby garde trzymac ...


Na filmie problemu nie ma, bo instruktorzy zatrzymują kopnięcia
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Obejrzyj fragment pomiędzy 5 min 15 sek a 5 min 20 sek. Jeden z instruktorów kopie niskie kopnięcie okrężne, a drugi używa rąk do jego blokowania/zbicia.


Kwiat, zmuszasz mnie do kolejnego oglądania fragmentów filmiku, bo coś ci się wydaje, a tymczasem nie ma tam żadnego niskiego kopnięcia. To są dość nieumiejętne, niedoprowadzone do końca kopnięcia na wysokość pasa, z trajektorią wznoszącą. Weź się ogarnij.

Jak ktoś chce się pastwić nad filmikiem, to niech się skupi na absurdalnym kopaniu przeciwnika kiedy ma się w ręku pistolet albo bronieniu się na plecach mając w rekach karabinek :)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat


Obejrzyj fragment pomiędzy 5 min 15 sek a 5 min 20 sek. Jeden z instruktorów kopie niskie kopnięcie okrężne, a drugi używa rąk do jego blokowania/zbicia.


Kwiat, zmuszasz mnie do kolejnego oglądania fragmentów filmiku, bo coś ci się wydaje, a tymczasem nie ma tam żadnego niskiego kopnięcia. To są dość nieumiejętne, niedoprowadzone do końca kopnięcia na wysokość pasa, z trajektorią wznoszącą. Weź się ogarnij.

Jak ktoś chce się pastwić nad filmikiem, to niech się skupi na absurdalnym kopaniu przeciwnika kiedy ma się w ręku pistolet albo bronieniu się na plecach mając w rekach karabinek :)


Tematem dyskusji są techniki nożne w systemach combat. Jeżeli chcesz brać udział w dyskusji na ten temat, a nie odpowiada ci komentowanie technik nożnych w systemie combat, które są zaprezentowane na załączonym filmiku podaj link do innych filmów, bądź napisz coś od siebie, co zmieni kierunek dyskusji.

Pomiędzy 4 min. 05 sekundą a 4 minutą a 10 sekundą jest inny fragment, gdzie niskie kopnięcia są blokowane rękoma.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
albo skupic sie na waleniu w krocze jak ma sie suspensorium ...
wlasnei moj znajomy instruktor KM kilka dni temu dostal w kohones ode mnie kiedy spytalem sie czy ma suspensor ... jak sie zwinal to mu powiedzialem ze teraz wiesz ile mozesz wytrzymac bez ... a na treningu robia jajecznice co chwila i kopia sie po suspensoriach i nimi blokuja ;)

I czy taki trening ma sens ?
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

albo skupic sie na waleniu w krocze jak ma sie suspensorium ...
wlasnei moj znajomy instruktor KM kilka dni temu dostal w kohones ode mnie kiedy spytalem sie czy ma suspensor ... jak sie zwinal to mu powiedzialem ze teraz wiesz ile mozesz wytrzymac bez ... a na treningu robia jajecznice co chwila i kopia sie po suspensoriach i nimi blokuja ;)

I czy taki trening ma sens ?


Martius strzeliłeś go z krav magi czy konwencjonalnie kopnąłeś w jaja? ;-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Martius strzeliłeś go z krav magi czy konwencjonalnie kopnąłeś w jaja? ;-)


palcami otwartej dloni taki moj ulubiony strzal ;)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

palcami otwartej dloni taki moj ulubiony strza

takie smagniecie jak z bicza?:) ze 2 razy mi sie tak udalo faceta na kolana poslac ale szczerze nie liczylbym ze mi wyjdzie w sytuacji stresowej.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

palcami otwartej dloni taki moj ulubiony strza

takie smagniecie jak z bicza?:) ze 2 razy mi sie tak udalo faceta na kolana poslac ale szczerze nie liczylbym ze mi wyjdzie w sytuacji stresowej.


no przeciez nie chcialem mu serwu siatkaskiego od dolu zrobic aby cos pozostalo w spodniach ha ha ha ;)
to kolega ;)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

ale szczerze nie liczylbym ze mi wyjdzie w sytuacji stresowej.

Dlaczego?

Kelly McCann pokazuje fajnego kopa w jaja, nazywa się toe kick. Polega on na tym ( nie znalazłem filmiku ), że nogę unosi się tak samo jak przy kopnięciu kolanem w krocze z tym, że nie jest ona zgięta w kolanie ale jakby nie do końca wyprostowana. Tułów pochyla się przy tym do przodu, a nie - jak w tradycyjnych stylach - odchyla w tył. Mój syn tak kopał jak go uczyłem kopania w jaja. Oczywiście najpierw go poprawiałem jak głupi zanim nie zmądrzałem i odkryłem, że podstawą jest prostota i szybkość. Ćwiczy się toto na dużej tarczy, którą partner trzyma między nogami.
I jeszcze jeden filmik z takimi prostymi kopami bazującymi na szybkości, a mniej na finezji technicznej:

  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
ano dlatego ze np. widzialem na wlasne oczy jak taki mietek najebany co szedl na innego kazka zgarnia 2 kopy w krocze z pelnego zamachu z buta martensa i nie spowalnia go to nawet o sekunde. Mozna sobie takie zagrania jak najbardziej wbudowywac w calosc ale jak wyjdzie traktowalbym jako bonus ale tak naprawde interesuje mnie to coraz mniej bo szczerze watpie zebym jeszcze kiedykolwiek byl w takiej sytuacji na tej tzw ulicy.
co do pana Hockenheima - poczytalem troche o nim na zachodnich forach, opinie sa bardzo mieszane. Wyglada to troche tak ze on wypuszcza np. jakis calkowicie z dupy material, zgarnia za to sluszne potepienie od tzw. srodowiska wiec na szybko sie doucza i wypuszcza jakies nowe DVD...ogolnie zyje on z generowania duzej ilosci dvd i seminariow - tyle o nim internet - podobno ma dobra opinie wzrod LEO ale ja jak widze skrot LEO to w mojej glowie zaraz pojawiaja sie slowa; oszolomstwo, dim mak, spodnie moro, walka z nozem - taki uraz moj.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat
Akahige
Toe kick wykonuje się z wypadem. Jest na filmie mcCanna Combatives for street survival.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Użycie technik nożnych w systemach combat

Toe kick wykonuje się z wypadem. Jest na filmie mcCanna Combatives for street survival.

Jest z wypadem, jest również bezpośrednio z pozycji naturalnej.

ano dlatego ze np. widzialem na wlasne oczy jak taki mietek najebany co szedl na innego kazka zgarnia 2 kopy w krocze z pelnego zamachu z buta martensa i nie spowalnia go to nawet o sekunde.

A jeden z gestapowców, którzy torturowali Janka Bytnara "Rudego" ( Schultz albo Lange ) podczas wykonywania wyroku oberwał osiem kulek 9 mm para i jeszcze przebiegł przez ulicę zanim dziewiąta w kark nie powaliła go ostatecznie.
Na 100% nic nie jest pewne, nawet kaliber .45. To jeszcze nie powód aby w samoobronie nie kopać/walić/ściskać/miażdżyć jajec. To nadal jeden z najskuteczniejszych sposobów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024