Skocz do zawartości


Zdjęcie

Empty force


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dfx11
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Empty force


Słyszeliście o tym gościu? Wygląda toto bardzo podobnie do Aikido w wydaniu bezdotykowo-O'Senseiowym. Nie wspominając o tym, że facet naprawdę uwierzył, że może mu to wyjść na "normalnym" uke, tutaj też jest sporo ludzi wierzących w podobne cuda.
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Empty force
Nie słyszałem o nim. Czy to jest podobne? Pozornie, nawet w tym jednym filmiku dzieją się różne rzeczy.
Przykładowo w 1.05 masz chłopaka który pada bezdotykowo. W 1:31 masz technikę podobną do tych z daito-ryu Roppokai.
Czym innym jest przejecie ki przeciwnika - niech będzie dla sceptyków "wywarcie presji mentalnej, psychicznej", a czym innym biegłość techniczna - połączenie dobrego wychylenia z umiejętnym pokierowaniem przeciwnikiem tak aby przez cały czas mieć kontrolę nad nim.

Przykład z 1:05 - udało mi się zrobić coś podobnego kilkanaście razy :) Praktycznie na tej samej osobie (na drugiej tylko kilka pierwszych razy). Z tym że nie padał na ziemię, ale po "rozchwianiu się" schodził w bok lekko do przodu ale w bezpiecznej odległości dla siebie. To "rozchwianie się" niezmiernie mnie śmieszyło.
O co chodziło - wyznaczyłem mu zadanie, po wyprowadzeniu przeze mnie ciosu (prosty na twarz) miał zrobić lekkie zejście w bok i bardzo ofensywnie wejść do przodu ze zbiciem mojej ręki na wysokości łokcia i hakiem na wątróbkę. Jak przytrzymasz kogoś do stanu gdy jest maksymalnie spięty w oczekiwaniu na uderzenie, a do tego jest słabszy (fizycznie, psychicznie, drobniejszej budowy i t.p.) to w pewnym momencie może "pęknąć" i jego ciało zrobi coś nieoczekiwanego dla was obu. To jest ciekawe nawet. I żeby była jasność - ta osoba nigdy nie "dostała" ode mnie, może to był strach fizyczny ale nie na zasadzie że ktoś dostał wiele razy i teraz unika potencjalnego bólu przez wypracowaną przez podświadomość ochronną reakcję.
Myślę że wspólne cechy osób na których zadziałało to: ćwiczą już jakiś czas, znają możliwości osoby która atakują, są słabsi fizycznie i psychicznie, młodzi, szczupli, często są padalcami na środku. Na osobie spoza klubu zaliczyłbym takie same faile, nie odważyłbym się spróbować :) To o czym piszę wyżej wyszło spontanicznie, nieuzgadniane, i myślę że nie tylko ja miałem takie doświadczenia.

Nie będę się odnosił do wszystkiego w filmiku. To co jest w 4:26 to zadziałało lenistwo uke jedynie, tam nic się nie działo. Pozostałe przypadki - reakcje wielce przesadzone. Nie mówię że wszystko to ściema, możliwe jest że osoba tej postury, z charyzmą, po latach treningu i t.d. może coś podziałać, ale to zadziała na tak niewielkim ułamku populacji, i to w określonych warunkach, że nie ma czym się zajmować.
  • 0

budo_magicnl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Holandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Empty force
Wyglada to bardziej jak seminarium / pokaz hipnozy - niz sztuki walki.
Z pewnoscia w sprzyjajacych warunkach mozna przejac kontrole nad kims poprzez hipnoze - ale wykorzystywanie tego do samoobrony chyba jest naduzyciem.
Prawdopodobienstwo ze napastnik bedzie zrelaksowany na tyle zeby ulec naszym sugestiom jest bliskie zeru.

Cena 90 euro zeby dowiedziec sie ze "cos nie jest tym czym inni chca by bylo" - wydaje sie dosc duza, ale
lepiej zaplacic 90 euro za seminarium niz sie dowiedziec tego na ulicy - za wiedze tak czy tak trzeba placic.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Empty force
tylko, że wtedy te 90 musiałby zapłacić prowadzący.
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Empty force
Jak pisalem wczesniej, bylem na seminarium z indyjskim masterem, ktory prezentowal mniej wiecej to samo. Nie musialem placic za wstep, a seminarium bylo czescia wiekszej imprezy...ale najbardziej przerazajace nie bylo to ze chcial przeciwnikow "razic wzrokiem", ale ze probowal leczyc kopiac ludzi po kregoslupie i rzucajac nimi. Mieszkancy okolicznych wsi przychodzili na jego pokazy bo po pokazie "leczyl" wszystkich kopnieciami na punkty witalne.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Empty force
:) jak doszło do SCEPTYKÓW to przypomniały mi się treningi, na które przychodzili nowi adepci sztuki aikido.
eeech zanim zrozumieli tę głębię i zaczeli kręcić salta mijały miesiące....na 30 zostawało może 2-3 głupków którzy " nie widzieli, a uwierzyli..."

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024