kontuzja
Napisano Ponad rok temu
nie mogłem znaleść tego tematu, więc chyba go jeszcze nie było.
w każdym razie potrzebuje waszej pomocy.
chodzi o to, że pewnego niezbyt pięknego dnia na treningu porządnie naderwałem sobie noge wykonując wysokie kopnięcie boczne. było to już jakiś czas temu, ale do tej pory kontuzja nie ustępuje. naderwałem prawdopodobnie dwugłowy i pośladkowy mniejszy. w każdym razie w tej chwili nawet robiąc wymach do przodu nie mogę zrobić go wyżej niż do pasa. polecono mi okłady rozgrzewające i delikatny trening, i to na początku pomagało, do pewnego stopnia nastąpiła poprawa. ale około 2 miesiące temu przestało się poprawiać.
i tutaj właśnie jest moja prośba do starszych kolegów, czy moglibyście mi coś doradzić pomóc? bardzo mi zależy na sztukach walki i treningach, w przyszłości myślę o nauczaniu, zawodach, ale nie uda mi się to bez waszej pomocy.
pomóżcie prosze.
:roll:
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
A co ufasz bardziej jakimś obcym facetom z internetu niż gostkowi z dyplomem, którego zapewne znasz lub ktoś z twoich znajomych go zna? Ze zdrowiem nie ma żartów zwłaszcza w sportach walki.
Dokładnie. Idź do lekarza.
Ps. Zakopane , hmm, czy tam nie mają dobrych ortopedów i lekarzy sportowych ?
Napisano Ponad rok temu
jak nie chcesz lekarza to masz kawałek z internetu, może cię oświeci:
...,,
Aby określić przyczynę pojawienia się tej kontuzji rehabilitant dokonuje analizy wielu elementów narządu ruchu. Badanie nie obejmuje tylko mięśnia dwugłowego, ale także kręgosłup, stawy krzyżowo-biodrowe, stawy biodrowe i inne mięśnie. Fizjoterapia powinna być nieodłącznym elementem postępowania zarówno profilaktycznego, jak i leczniczego. Jeśli doszło do kontuzji rehabilitant może pomóc sportowcowi w szybszym powrocie do zdrowia oraz w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji w przyszłości. Fizjoterapię należy rozpocząć jak najszybciej, aby wspomóc proces gojenia tkankowego, tworzenia się elastycznej blizny i zapobiec ograniczeniom ruchomości w stawach. Późniejszym celem rehabilitacji jest odzyskanie prawidłowej siły mięśniowej. Niezwykle ważna jest właściwa ocena możliwości powrotu do aktywności sportowej.
Czas jaki powinna trwać rehabilitacja zależy od wielu czynników, m.in. od stopnia uszkodzenia i indywidualnych cech genetycznych organizmu. Program rehabilitacyjny generalnie możemy podzielić na 5 okresów. W pierwszym okresie, który trwa średnio do tygodnia od pojawienia się kontuzji, fizjoterapeuta skupia się na minimalizacji bólu i stanu zaplanego. Drugi okres, trwający średnio do 3 tygodnia, poświęcamy na wspomaganie procesu gojenia oraz zapobiegamy zanikom mięśniowym . W okresie tym wprowadza się także inne aktywności, które pozwolą na utrzymanie wydolność. Faza 3 to faza remodelingu, w której dbamy głównie o prawidłową elastyczność mięśni. Powrót do treningów nastepuje w fazie 4, którą w zależności od stopnia kontuzji, można rozpocząć od 2 tygodnia do 6 miesiąca. W fazie 5 (3-6 miesiąc) możliwy jest udział w zawodach, a jej głównym celem jest zapobieganie ponownemu uszkodzeniu.
Brak odpowiedniego postępowania rehabilitacyjnego najczęściej doprowadza do ponownego uszkodzenia mięśnia. Badania (Sherry& Best 2004) pokazują, że brak prawidłowej fizjoterapii powoduje ponowną kontuzję u ponad 50% badanych w przeciągu 2 miesięcy od urazu
i u 70% po roku od urazu. Porównując, u osób poddanych prawidłowej rehabilitacji wskaźnik ten wynosi kilka procent.
,,....
itd.
Jak widać może być nawet 6 miesięcy, lub ciągły powrót do kontuzji.
Wnioski wyciągnij sam.
Napisano Ponad rok temu
Zamykam.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 2
0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Wado-Ryu Kumite Gata
- Ponad rok temu
-
Moda na karate minęła. I co dalej?
- Ponad rok temu
-
VI Otwarte Mistrzostwa Polski Tang Soo Do 19/20. 10.2013
- Ponad rok temu
-
Karate Bunkai nowa moda
- Ponad rok temu
-
37 British Open IFK Kyokushin Karate 16.10.2013.
- Ponad rok temu
-
Karate-gi Maturo, tylko jedno pytanie
- Ponad rok temu
-
Tłumaczenie na japoński
- Ponad rok temu
-
Kyokushin-kan
- Ponad rok temu
-
Shinkyokushin w Polsce perspektywy organizacji
- Ponad rok temu
-
Lamanie desek
- Ponad rok temu