Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strefa początkującego wojownika..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Przyda mi sie to, co napisaliscie. Mam jednak eszcze jeden problem i nie tworzac nowego tematu, spytam sie Was..
Po treningu robi mi sie uczulenie. Nabardziej na udach i twarzy..Jaki zel/krem polecacie by sie tego pozbyc ?(krosty, zaczerwienienia)..
Trenuje 2 tygodnie bjj i juz niestety mi sie robia siniaki na uszach, oraz same uszy bola. co polecacie kupic akies rady/wskazowki?

Bylbym wdzieczny
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - cos takiego ale po 2 tyg juz masz problemy z uszami?
ostra sekcja:)
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Tak, niezle mnie cisna :) Trenuje z zawodowcami i zawodnikami, startującymi na mistrzowstwa. Nie oszczędzają mnie. Ale to chyba dobrze?:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
super. dopoki ktos czegos niechacy nie przeciagnie i bediesz mial spokoj na dwa miesiace od treningow.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..

Tak, niezle mnie cisna :) Trenuje z zawodowcami i zawodnikami, startującymi na mistrzowstwa. Nie oszczędzają mnie. Ale to chyba dobrze?:)

Moim zdaniem wbrew pozorom nie jest to idealne rozwiązanie (chociaż ma swoja duże plusy). Jeśli trenujesz z zawodowcami i zawodnikami startującymi do mistrzostwa, to zakładam, że nie pozwalają Tobie na założenie żadnych technik kończących poprzez skuteczną obronę. Przez to też sam nie masz okazji ich wypróbowania, sprawdzenia jak Tobie wychodzą, dopracowania własnej taktyki walki. Optymalnie jest na zmianę ćwiczyć z lepszymi od siebie i z osobami prezentującymi podobny poziom jak Ty. Jedynie kulanie się z osobami słabszymi nie przynosi Tobie żadnych większych korzyści (bo w tym momencie jesteś jakby nauczycielem, a początkujący uczniem i to on z tego więcej wynosi).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..

Jedynie kulanie się z osobami słabszymi nie przynosi Tobie żadnych większych korzyści (bo w tym momencie jesteś jakby nauczycielem, a początkujący uczniem i to on z tego więcej wynosi).

Myślę, że korzyści moga być tak samo duże. Jest to idealna okazja do poćwiczenia luzu (bo wiesz, że w razie czego i tak najprawdopodobniej uciekniesz z niedogodnej sytuacji), timingu, a także nowych technik, których jeszcze nie masz dobrze opanowanych. Ja lubiłem kulać się w każdej możliwej konfiguracji.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Kulasz się z lepszymi,- rozwijasz defensywę, ucieczki, uczysz się jak nie wpadać w złe pozycje.
Kulasz się z bardziej początkującymi- ćwiczysz swoje ataki, sweepy, KONTRY i składanie ataków w kombinacje.
Kulasz się z ludźmi na swoim poziomie zaawansowania- przede wszystkim ćwiczysz głowę, wolę walki, wygrywania w sytuacji wyrównanych szans.

Idealna jest kombinacja wszystkich 3 konfiguracji.

A tak w ogóle to nie zastanaiwaj się tyle nad tym tylko trenuj, trenuj, trenuj.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Btw. polećcie jakieś białko na shake potreningowy, pity wieczorem, niedrogie i smaczne (nie musi miec super loga, marketingu etc)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024