Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2274 odpowiedzi w tym temacie

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
nie wiem czy miał otwarte wiem że się cofną i opuścił głowę w dół
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Posir , KURWA MAC KROPKI.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
:arrow: C=Ć
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
poczytaj troszke o kodowaniu znakow na forach ... i dlaczego nie można czasami uzywac polskich liter ...
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Właśnie dowiedziałem się że ten burak który dostał ARM II to miał niezłe wymioty i miał napuchnięte gałki oczne, w szpitalu nie wiedzieli co to za gaz więc postanowili zadzwonić po patrol który obsługiwał zdarzenie, a oni zaś przyjechali do mnie do domu w celu wyjaśnienia. Rzecz jaką najpierw zrobili to zażądano wydania gazu, a później zaczęli dogłębnie studiować etykietę i wypytywali z kąt go mam. Drugą rzeczą jaka ich zainteresowała to data przydatności. Jeden z tych policjantów powiedział że jeżeli nie było by polskiej etykiety lub gazy był by po terminie ewentualnie był by przeznaczony do obrony przed psami to miał bym komplikacje prawne.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Policja tylko lubi straszyć i wymyślać komplikacje w skomplikowanym kraju. Powinni przyjechać do ciebie z dyplomem i upominkiem za obywatelską postawę. I od razu wyszedł brak profesjonalizmu u policji. Powinni od razu na miejscu opisać miotacz i nawet zrobić zdjęcia. Jak przyjechali było im powiedzieć, że w drodze do domu wyrzuciłeś do śmietnika i niech go sobie teraz poszukają.
  • 0

budo_pan kazio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Przydatna informacja, szczególnie, że niektóre osoby, w tym ja mają nawyk do zrywania etykiet z gazów.

Ps dobrze tak burakowi, na tym przykładzie widać doskonale "efekt wychowawczy" francuskich CS-ów :twisted:
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Przydatna informacja

i tak i nie.

Bo u nas co ulica to inny obyczaj i inna interpretacja. Od kogoś innego będą chcieli na przykład jeszcze okazania paragonu lub FV.

A tak w ogóle to w uzasadnionej obronie koniecznej można się bronić miotaczem na niedźwiedzie bez polskiej etykiety i przeterminowanym, jak i również gaśnicą śniegową, lewarkiem czy kluczem do kół i nielegalną bronią palną.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

poczytaj troszke o kodowaniu znakow na forach ... i dlaczego nie można czasami uzywac polskich liter ...


poczytałem: kombinacja znaków: shift + ` + c
czyli da się.
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Lub też na Frontiersmana nakleić etykiety-naklejki po polsku dodawane przez kalibra do zakupu gazów (ja do 4 miotaczy dostałem 4 etykiety po polsku) i tyle-dla bezpieczeństwa.

Pomijając wymyślanki Policji, na ręczny miotacz gazu w Polsce nie jest potrzebne zezwolenie i w celu odparcia ataku można go użyć . Czy ustawa o broni i amunicji oraz akty pokrewne zakazują używania gazu na psy i niedźwiedzie w celu samoobrony oraz (tym bardziej) przeterminowanych gazów?
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Czy ustawa o broni i amunicji oraz akty pokrewne zakazują używania gazu na psy i niedźwiedzie w celu samoobrony oraz (tym bardziej) przeterminowanych gazów?

Czy ustawy lub rozporządzenia zabraniają tego nie wiem. Ale jedno wiem na pewno że na każdym miotaczu typu Anti dog lub Anti hund jest obostrzenie importera lub producenta żeby nie stosować przeciw ludziom, a to jest podyktowane prowadzonymi badaniami nad daną substancją i komponentami do niej zastosowanymi. Co do terminu przydatności nie wiem dlaczego go sprawdzali. Jeżeli chodzi o etykietę pewnie chcieli się upewnić co to jest za środek.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

na pewno że na każdym miotaczu typu Anti dog lub Anti hund jest obostrzenie importera lub producenta żeby nie stosować przeciw ludziom


W Niemczech rmg są sprzedawane też z przeznaczeniem tylko na zwierzęta:

"Produkty sprzedawane przez nas, spraye pieprz z Fox Labs International, zostały specjalnie upoważnione jedynie do obrony przed zwierzętami!
Gdy mamy do czynienia z ludźmi, można zostać ukaranym (w razie niebezpiecznych obrażeń), chyba, że ​​ktoś działa w obronie własnej."

Ale jak w uzasadnionej obronie to można sobie pozwolić :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

Czy ustawa o broni i amunicji oraz akty pokrewne zakazują używania gazu na psy i niedźwiedzie w celu samoobrony oraz (tym bardziej) przeterminowanych gazów?

Czy ustawy lub rozporządzenia zabraniają tego nie wiem. Ale jedno wiem na pewno że na każdym miotaczu typu Anti dog lub Anti hund jest obostrzenie importera lub producenta żeby nie stosować przeciw ludziom, a to jest podyktowane prowadzonymi badaniami nad daną substancją i komponentami do niej zastosowanymi. Co do terminu przydatności nie wiem dlaczego go sprawdzali. Jeżeli chodzi o etykietę pewnie chcieli się upewnić co to jest za środek.


W Niemczech zakazane są miotacze gazu przeciw ludziom więc sprzedaje się je jako odstraszacze zwierząt, lub z adekwatną informacją aby ,,ominąć" przepis. W Polsce czegoś takiego nie ma. Nie wiem jak wygląda sprawa praktyczna obrony w Niemczech RMG-zapewne można stwierdzić, że ,,miałem na pieska ale owy pan mnie zaatakował i odruchowo użyłem" . Ewentualne ,,konsekwencje" prawne można mieć gdy użyjesz np Frontiersmana jeśli ktoś, na kim użyłeś gazu wniesie powództwo cywilne o odszkodowanie wtedy działa to jako okoliczność obciążająca. Jednak wtedy również zastosowałbym zasadę, że broniłem się tym co akurat miałem pod ręką i było współmierne do dokonanego zamachu.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Prawnikiem nie jestem, ale jeżeli jest informacja żeby nie stosować przeciw ludziom to ja tego się trzymam. Może wypowie się jakiś prawnik
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Noża, kamienia, muchozolu, samochodu też nie można stosować przeciwko ludziom chociaż na tych przedmiotach nikt nie umieścił nalepki z takową informacją.
Ale w obronie koniecznej nie ma to żadnego znaczenia czym się bronimy. Tylko, żeby narzędzia obrony były adekwatne do zagrożenia.
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Jeżeli chodzi o nóż to jego posiadanie reguluje już ustawa o broni i amunicji, a także art 50a kw.Zresztą na stronie hotspray-a w opisie gazu police oc-17 magnum jest zawarta nota że nie posiada atestu do stosowania przeciw zwierzętom, a to jest gaz pochodzący z USA. I jak byś to wyjaśnił ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Ustawa nie reguluje nic odnosnie posiadania noza. Jezeli znajdziesz fragment o tym mowiacy z checie poszerze horyzonty :) .
  • 0

budo_91posir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2
Wydaje mi się że reguluje to artykuł 9 ust. 3 ustawy o broni i amunicji, ("noza" :arrow: noża ) proponuję stosowanie klawisza alt i polski znak np. c + alt :arrow: ć
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

reguluje to artykuł 9 ust. 3 ustawy o broni i amunicji

Nie.
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy) 2

police oc-17 magnum jest zawarta nota że nie posiada atestu do stosowania przeciw zwierzętom, a to jest gaz pochodzący z USA. I jak byś to wyjaśnił ?


Importer z oszczędności nie zlecił zrobienia atestu do stosowania przeciw zwierzętom, więc napisał, że nie ma atestu co nie oznacza, że gaz jest nie skuteczny lub szkodliwy dla zwierząt.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024