Skocz do zawartości


Piotras26

Rejestracja: Ponad rok temu
Poza forum Ostatnio: Ponad rok temu
-----

Moje posty

W temacie: Złamanie 5 kości śródręcza - przebieg leczenia

Ponad rok temu

Witam po 2 tygodniach !!!!

 

Chciałbym podzielić się trochę swoimi doświadczeniami z ostatnich 2 tygodni.

12.06 byłem na prywatnej wizycie u ortopedy Ryszarda Szczuckiego (specjalizuje się w rękach) we Wrocławiu, stwierdził, że ułożenie palce, opisane wyżej jest jak najbardziej prawidłowe i on tak samo robi, więc jeśli ktoś kiedyś spotka się z takim czymś to bez obaw.

 

19.06 Å›ciÄ…gnÄ™li  mi gips w szpitalu. Ten dzieÅ„ byÅ‚ tragiczny, palec zwiotczaÅ‚y i dÅ‚oÅ„ obolaÅ‚a, ale zaczÄ…Å‚em pod wieczór już ruszaÅ‚em lekko palcem. KÄ…t otwarcia ok 100 st. Kość zroÅ›niÄ™ta w ok 70%

21.06 kÄ…t otwarcia palca 180 st. 

23.06 dłoń w pełni sprawna, odczuwalny, ale nie ma siły jak w drugiej, odczuwalne lekkie ukucie podczas zaciskania pięści.

26.06 jak 23.03 tylko ból coraz mniejszy.

 

PS.

Unikajcie ortopedy Sanoka z Leszna


W temacie: Złamanie 5 kości śródręcza - przebieg leczenia

Ponad rok temu

Szukam dobrego, sprawdzonego ortopedy, który przyjmie mnie na konsultacje w poniedziałek 12.06 we Wrocławiu.

KtoÅ› coÅ›?


W temacie: Złamanie 5 kości śródręcza - przebieg leczenia

Ponad rok temu

Interesuje mnie jeszcze jak Wy mieliście zagipsowaną dłoń.

Otóż w moim przypadku wygląda to tak że mały palec mam zgięty do środka (tak jakbym zamykał dłoń), a pozostałe palce uwolnione i swobodnie mogę nimi ruszać. Między zagiętym piątym małym palcem a wewnętrzną częścią dłoni mam wałeczek - na tyle miękki, że mogę owym palcem go ściskać.

2 dni temu dzwoniłem trochę po rehabilitantach i jeden z nich wystraszył mnie, że mogę mieć problem ze ścięgnami i prawidłowym funkcjonowaniem dłoni po takim gipsie ... :( Z doświadczenia wiecie coś więcej na ten temat?


W temacie: Złamanie 5 kości śródręcza - przebieg leczenia

Ponad rok temu

Dzięki :D


W temacie: Złamanie 5 kości śródręcza - przebieg leczenia

Ponad rok temu

siema ja miaÅ‚em tÄ… kość zÅ‚amana z 3 razy . Jak zÅ‚amaÅ‚em to gips miesiÄ…c standardowo . Po sciÄ…gniÄ™ciu gipsu miazga czuÅ‚em sie jak paralityk . Przez 2 tyg po sciagnieciu gipsu 0 siÅ‚ki tylko sciskaÅ‚em piÅ‚eczkÄ™ gumowÄ… tÄ… rÄ™kÄ… i jakos powoli wszystko wróciÅ‚o do normy . Wiadomo ból czasem przy gÅ‚upim trzymaniu hantla odczuwaÅ‚em nie wspominajÄ…c o tym, że lekkie uderzenie w coÅ› przez przypadek rÄ™ka także powodowaÅ‚ ból. Na dzieÅ„ dzisiejszy po 3 zÅ‚amaniach tej samej koÅ›ci ogólnie jest ok lecz chirurg ostrzegaÅ‚ żeby uważać i bić drugÄ… rÄ™kÄ… ;D 

 

Dzięki za odpowiedź :)

Z twoich słów wnioskuję, że czeka mnie jeszcze ok 4 tygodnie przerwy (2 gips i 2 rehabilitacja) :(

Ćwiczyłeś coś podczas tej przerwy? Duży spadek siły zaliczyłeś?


Ikona FaceBook

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024 : 2025 : 2026