Skocz do zawartości


budo_combat

Rejestracja: Ponad rok temu
Poza forum Ostatnio: --
-----

Moje tematy

Wikipedia - BJJ - ręce opadają....

Ponad rok temu

http://pl.wikipedia.org/wiki/BJJ

Poprawiałem hasło, ale barany (nie ujmując niczego tym zaszczytnym zwierzętom) znowu psują i dopisują bzdury, w tym pewien administrator (polimerek). Może szkoda czasu? Ale wielu ludzi traktuje wikipedię jako renomowane źródło informacji :lol: 8O , mimo iż każdy może tam napisać dowolne brednie, na dowolny temat.

W roku 1914 Maeda Mitsuyo, posiadacz stopnia 5 dan w judo, który wcześniej startował w profesjonalnych turniejach zapaśniczych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, na Kubie, w Panamie i Meksyku, osiedlił się w Brazylii. Około roku 1919, pracując w brazylijskim cyrku, Maeda uczył 17-letniego Brazylijczyka Carlosa Gracie mieszanki judo Kodokan i amerykańskiej walki catch-as-catch-can.



Dalej, brazylijskie ju-jitsu nie jest obciążone wschodnią tradycją, obcą mentalności Zachodu. Nie jest wymagany tradycyjny stroj, jak w judo, lecz wystarczą spodenki i koszulka. Do młodzieży przemawiają też postacie zawodników, z reguły silnie zbudowanych i wysportowanych.


Brazylijskie ju-jitsu nie ma technik obronnych przeciw atakowi bronią. Także dążenie do zwarcia źle przygotowuje do obrony przeciwko uderzeniom ostrym narzędziem.


I tak jest z bardzo wieloma hasłami...

Film z CROCOPEM w roli głównej - ultimate force...

Ponad rok temu

Chyba nie było, jak było to proszę o kasację.

http://www.imdb.com/title/tt0445777/

Film już jest. Znacznie lepszy niż denny "The Eliminator" z Bas'em Rutten'em i Marco Ruasem. Mirko jest płatnym zabójcą. Początkowa scena filmu wydaje się zainspirowana grą "Manhunt". Żeby było ciekawiej w scenach walk crocop wali lowkicki (!) i kolanka, także stosując techniki ręczne.

KLIKNIJ NA MINIATURKI, ABY POWIĘKSZYĆ

Dołączona grafika
Dołączona grafika

DO MNIE Z BRONIĄ?

Dołączona grafika

I TO BYŁ BŁĄD...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

>>> Suplementacja w sportach walki - przykładowa ro

Ponad rok temu

Wiele osób o to pyta, tak więc:

KLIKNIJ NA MINIATURKĘ, ABY POWIĘKSZYĆ.

Dołączona grafika

lub kliknij tutaj

UWAGA: suplementację stosuje się wyłącznie POD dobrą, zbilansowaną dietę (białka, węglowodany, tłuszcze), nigdy samoistnie!!! Inaczej stosowanie nawet dziesiątek preparatów nic nie da.

Kolejna sprawa: kreatyna może wpłynąć na podwyższenie ciśnienia krwi - należy je więc stale kontrolować!!! Osoby z nadciśnieniem (> 140 / 90) mogą zapomnieć o stosowaniu tego suplementu. Polecam konsultację z lekarzem.

O suplementacji poczytaj koniecznie TUTAJ

Nie dajcie się nabrać - serwatka 13 %, jako białko 70/80 %!

Ponad rok temu

Uwaga: wiele osób kupuje tego typu produkty np. na allegro:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

W czym tkwi problem?

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z serwatką. Nie nadaje się ona dla sportowców, zawiera 70% laktozy, max. 13 % białka może prowadzić do niestrawności, otłuszczenia itp.

SERWATKA (oraz jej wersja sproszkowana) TO ZUPEŁNIE CO INNEGO NIŻ BIAŁKO SERWATKOWE (Izolaty, koncentraty i hydrolizaty białek serwatkowych) ! To pierwsze to np. tania pasza dla bydła (skład: 70% laktozy, białka 10-13%), to drugie jest kosztownym suplementem dla sportowców (zawiera do 80% białka, a węglowodanów małe ilości np. 5% lub wręcz 0%) np. BIOGENIX Ultra Whey czy Olimp Whey Pro Isolate. Jak widać proporcje serwatki, a białka serwatkowego (odżywek) są odwrócone! Czyli w 0.5 kg sproszkowanej serwatki jest maksymalnie 65 gram białka. W izolacie białka serwatkowego jest nawet 85 g białka w 100 gramach

W DRUGIM PRZYPADKU (SREBRNE) MAMY zapakowane ładnie ... mleko w proszku lub serwatkę białkową

Nie ma fizycznej możliwości, aby kilogram białka serwatkowego (izolatu, koncentratu lub hydrolizatu) kosztował kilka złotych! Ceny w sklepach zaczynają się od kilkudziesięciu złotych / kg (najtańsza na rynku ostrowia, WPC 80 kosztuje 38 zł / kg!!!)

Nie ma możliwości aby serwatka zawierała 70-80% czy wręcz 90% białka! To najzwyklejsze oszustwo. Zawartość białka w serwatce wynosi do 13%. Oszuści po prostu drukują pożądany "skład chemiczny" serwatki na drukarkach i przyklejają do folii czy innego opakowania. A opakowania próżniowe także nic nie gwarantują. To po prostu wyspecjalizowany sposób oszukiwania.

Każdy produkt na polskim rynku musi posiadać:

* nazwę i adres producenta,
* kod kreskowy opisujący produkt,
* atest,
* cenę,

Najlepiej kupuj produkty oryginalnie zamknięte, w dedykowanym sklepie, renomowanych firm (Olimp, Trec i inne) lub zamienniki (patrz początek tego podpunktu). Na allegro zostało oszukanych setki osób (rekordziści kupują dziesiątki kilogramów różnych serwatek, pseudo-gainerów i mieszanek!) Dziwi i przeraża mnie głupota (a może niewiedza i nieświadomość) tych ludzi! Odżywki NIE SĄ tanie, ZAWSZE niska cena powinna budzić dużą nieufność! Jedno jest pewne: faszerując się tanimi podróbkami nie uzyskasz żadnych sensownych efektów (no chyba, że lubisz mieć stale przeczyszczenie lub otłuszczone ciało).

Oszuści bazują na niewiedzy ludzi, reklamując podobne preparaty jako odżywki dla sportowców.

Sprawa zgłoszona allegro - ale oni mają z tego dużo kasy - więc oczywiste jest że nie zareagują

WIĘCEJ: http://klub.chip.pl/...renowac.html#32

Test jakości - ostrze o ostrze - prawda czy fałsz...

Ponad rok temu

Spotkałem dziwny sposób oceny jakości stali: mamy 2 noże - przykładamy ostrze do ostrza i naciskamy - tam gdzie pojawi się małe pęknięcie, ryska na ostrzu tam stal ma być gorszej jakości. Słyszał ktoś o tak dziwnej metodzie? :roll: Nie dość, że uszkadza nóż - to skuteczność tej metody z założenia wydaje mi się nieprawdopodobna. Ale czego to ludzie nie wymyślą...

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024