Skocz do zawartości


Zdjęcie

Carl Cestari Bare Knuckle Boxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing
też ciekawe(boks z 1925r) :

  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing
Wosiu muszę tobie podziękować za ten temat :!: ponieważ oświecił mnie pod kontem historyczno- technicznym dawnej walki na pięści. Nie wiem co bardziej mnie zaskoczyło, skuteczność tej niskiej gardy czy może sposób uderzania trzema kostkami zamiast dwóch największych.

Problem jednak widzę w dość dużym ryzyku uszkodzenia kostek przy trafieniu w coś twardego no ale to chyba jest wliczone ryzyko walki w ten sposób. Z drugiej strony mówi się że walki na ulicy trwają krótko więc pewnie pięść nie będzie użyta w 3 rundy po 5 minut a bardziej 3 pierwsze minuty albo sekundy ...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing
Panzer
problem w tym że to sport spowodował że mamy nawyk walenia pięśćmi w cos twardego. Wielu zapomina o nasadzie dłoni jako o bardzo niebezpiecznej broni czy uderzeniu z "liścia".
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing
Pierwsze trzy filmy Wosia w wersji sfabularyzowanej. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego Bronson tak dziwnie uderza (powierzchnie pięści -wewnętrzna i zewnętrzna) i dziwnie blokuje.




  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing

Panzer
problem w tym że to sport spowodował że mamy nawyk walenia pięśćmi w cos twardego. Wielu zapomina o nasadzie dłoni jako o bardzo niebezpiecznej broni czy uderzeniu z "liścia".



Pełna racja tylko czasami często człowiekowi przestawić sie z myślenia sportowego na rzeczywistość chodnika, stąd moje zaskoczenie w tym temacie. Swoją drogą próbowałem boksować w ten sposób na worku, z ciekawości sprawdzić jak to wygląda. Nie jest źle ale trzeba pamiętać o właściwym ułożeniu dłoni.
  • 0

budo_haier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing
Film ,,Ciężkie czasy" widzę tam również Jamesa Coburna.Ciekawe czy przy układaniu choreografii walk nie wkleił swoich pięciu groszy ;) Bo Jamesa wiadomo kto szkolił ;)
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing

Panzer
problem w tym że to sport spowodował że mamy nawyk walenia pięśćmi w cos twardego. Wielu zapomina o nasadzie dłoni jako o bardzo niebezpiecznej broni czy uderzeniu z "liścia".



Pełna racja tylko czasami często człowiekowi przestawić sie z myślenia sportowego na rzeczywistość chodnika, stąd moje zaskoczenie w tym temacie. Swoją drogą próbowałem boksować w ten sposób na worku, z ciekawości sprawdzić jak to wygląda. Nie jest źle ale trzeba pamiętać o właściwym ułożeniu dłoni.


hmm...nie śledzilem całej dyskusji, ale jak dla mnie pięść wg cestariego jest znacznie mocniejsza niż w sportowej wersji.

przede wszystkim pięść jest lekko wygięta na zewnątrz i - przynajmniej u mnie- takie trzymanie rąk powoduje intuicyjne uderzenie kostką srodkowego palca.

dzięki pewnemu artykulowi Cabello w połączeniu z filmikami cestariego - przekonałem się, że całkiem sensowną ( a kompletnie nieznana w sportowym boksie) opcją są ciosy polegajace na czymś co wyglada jak "rzucanie pięscią"

Cestari ma jeden film na ten temat- ruch ramieniem wygląda jak przy pracy na gruszce bokserskiej tyle, ze o nzacznie większym zakresie ruchu
  • 0

budo_panzer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Carl Cestari Bare Knuckle Boxing

przede wszystkim pięść jest lekko wygięta na zewnątrz



Tak też to zauważyłem ale oglądając ilustracje z XIX wieku można zauważyć podobne wygięcie pięści.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ta ilustracja mnie zaintrygowała ponieważ tutaj wyraźnie widać to wygięcie podczas walki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


i - przynajmniej u mnie- takie trzymanie rąk powoduje intuicyjne uderzenie kostką srodkowego palca.



Mam podobnie i na dodatek kostka trochę nadwyrężona. Dlatego wyżej pisałem o prawidłowym trzymaniu pięści. Człowiek może sie zapomnieć :D

Cestari ma jeden film na ten temat- ruch ramieniem wygląda jak przy pracy na gruszce bokserskiej tyle, ze o nzacznie większym zakresie ruchu

Ciekawe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024