Skocz do zawartości


Zdjęcie

PZKT i Fudokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

budo_pencil51
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

Co do ministerstwa, minister ma od tego ludzi, chyba że się mylę. Użyłem stwierdzenia ogólnikowego.


Ja też użyłem stwierdzenia ogólnikowego, powinieneś to wychwycić, ale szkoda czasu nawet najzwyklejszej urzędniczki, aby zajmowała się związkiem, który nie istnieje.
  • 0

budo_pencil51
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

Co do znaków i symboli zastrzeżonych, zdaje się spór się toczy na linii Jorga - DB.


A ja uważam, że spór toczy się pomiędzy Ilija Jorgą, a prezydentem WTFSKF Barą.
  • 0

budo_mariuszzzz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
A kim jest Barra? ? Skąd on się wziął? ? On ma 7my dan? ?? Musi byc niezly . już poza dyskusjami o aspektach prawnych moralnych i jakich tam jeszcze proponuje się zastanowić nad jakością tego co najważniejsze w tym wszystkim. Ja osobiście nie rozumiem ślepego zapatrzenia w bylejakosc.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
pencil51
Bez osobistych wycieczek proszę.

Swoją drogą trzeba się było przyznać, że jesteś stroną w tym konlikcie. Trenujesz w Zanshin? Zgadza się?
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Maruszzzz, tu nie chodzi o zapatrzenie w bylejakosc. Tu chodzi o magiczny 8 dan. Niedługo przecież zrobią zjazd i nadadza za zasługi.
Reszta za lojalność dostanie po jednym w górę.
Powinni sobie napisać złotą myśl ,,Nie ważne co potrafię , ważne którego mam dana''
Teraz chyba będą egzaminy, to tylko 300 zł.
  • 0

budo_pencil51
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

Trenujesz w Zanshin? Zgadza się?

Ty chyba żartujesz z tymi pytaniami? Ty musisz być Antonii Macierewicz? Zgadza się?
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Oczywiście...
jest jedna różnica, nie tworzę bajek o samonaprowadzalnych brzozach.
  • 0

budo_pencil51
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

. Oczywiście...

No widzisz Kolego, więc masz problem, ale to jest Twój problem. Początkowo podziwiałam Twoje opinie, ale z czasem zacząłeś pisać jakbyś przyleciał z zaświatów.
Do usłyszenia w maju, wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Trzymaj się.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

Co do WKF to kontekście karate sportu pełna zgoda. Choć mi osobiście bardzo podoba się WUKF - trochę więcej konkurencji, bardziej otwarte na inne style a i poziom bardzo wysoki ("gwiazdy" WKF również potrafią startować)


-czy to jakiś eufemizm ? Może brak rozeznania w temacie ?
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
@up: nie potrafię połączyć definicji eufemizmu z żadną częścią zacytowanej wypowiedzi.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
"...Eufemizmy bywają stosowane w języku propagandy (także reklamy). Przykładowo w czasach realnego socjalizmu w Polsce władze mówiły o regulacji cen, kiedy w istocie chodziło o podniesienie cen. Mówiły o przerwach w pracy, kiedy w istocie chodziło o strajki - patrz też: nowomowa, manipulacja językowa."

lub
" zastępująca słowo lub zwrot, które ze względu na tabu kulturowe czy religijne, na zabobon, na cenzurę lub autocenzurę (polityczną lub obyczajową), czy też na normy towarzyskie, pruderię, współczucie (empatia), poprawność polityczną, delikatność, uprzejmość, dobre wychowanie mówiącego/piszącego nie może lub nie powinno być używane."


i część zacytowanej wypowiedzi :lol:
"... WUKF - trochę więcej konkurencji, bardziej otwarte na inne style a i poziom bardzo wysoki ("gwiazdy" WKF również potrafią startować)"
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Ok jestem kulturalny i dobrze wychowany, masz mnie!

To przecież tylko trzy bardzo proste fakty, które stanowią argumentację mojego gustu i subiektywnej opinii.

1. Konkurencji więcej? Więcej.
2. Dostosowane do szerszej grupy odbiorców reprezentujących różne style? Dostosowane.
3. Poziom? Wszystko jest dostępne w ogólnodostępnych wynikach z zawodów. Można sobie wyszukiwać nazwiska znane z WKF jeżeli ktoś ma taką ochotę.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
pencil51

Uczciwie? Do maja może się tak wiele zmienić, że nagle się okaże, że w Polsce może istnieć tylko jeden związek karate. To że DB nie odpuści, zdaje sobie doskonale z tego sprawę. Za dużo się sypie ostatnio w Polskim karate. A to dla nas ćwiczących nie wróży nic dobrego.
Swoją drogą, bez względu na styl czy związek wszystkim życzę jak najlepiej. Problemu nie mam ja, problem maja decydenci na stołkach. Bo tak naprawdę albo chcą za duzo jak na ich możliwości, albo żyją snami o potędze. Nie piszę w tym momencie o kimś konkretnym, piszę o wszystkich lub o większości.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Przecież to "podwórkowa", miniaturowa organizacja w porównaniu z WKF. Zbieranina kilku europejskich outsaiderów + "egzotyczne" kluby z trzeciego świata.

1.Większa otwartość na style?
2. Konkurencyjność?
3. Gwiazdy? Kilku ciekawych z czołówki.

Każdy ma prawo lubić co mu bardziej pasuje. Tu jesteśmy zgodni.
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Mariuszzz napisał:
[,,A kim jest Barra? ? Skąd on się wziął? ? On ma 7my dan? ?? Musi byc niezly ."]

Droga Jorgi i jego osiągnięcia są znane. Mam pytanie do znawców tematu Fudokan.
Kim jest Bara. Jakie są jego osiągnięcia.

Na stornie WTFSKF jest napisane, że ma 8 dan w Okinawa Karate.

Może ktoś napisze co to za okinawa karate. Przybliży nam tę postać.
Chyba ci co należą do WTFSKF powinni coś wiedzieć.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Jorgensen idzie na wojnę? czy PZKF zostanie nowym przedstawicielem ITKF Jorgensena w Polsce?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zaczyna sie dym i będziemy mieli wszyscy przechlapane...

Jorgensen zapomniał wspomnieć, że bez polskiego karate jego organizacja jest martwa.
No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Tak przy okazji chyba będzie musiał polatać do sądu w Szwajcarii...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kitsune
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
Na stornie ITKF - tego z Genewy jest przedstawiona misja jaką ma spełnić ITKF pana Kwiecińskiego.

cytat ze strony:
,,This mission is to develop ITKF as a true international karate organization which can be housed for all traditional karate styles including Shotokan-JKA-Nishiyama, JKA, Shito-ryu, Gojyu-ryu, Wado-ryu, Kyokushin-kan, and Okinawa traditional karate-do.

Our mission is to pull karate-do to 4th generation to fit 21st century’s demand as a global education to produce each practitioners to become quality human asset for global harmony and peace in each region.
Beyond nations, races, religions, languages, manners and customs.''

czyli drugie WKF.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
kitsune
Ale zawsze tak było, pod tym wzgledem nic się nie zmieniło. Po prostu do tej pory nikt oficjalnie o tym nie powiedział/napisał. wszystkie sprawy stylowe zostały prawdopodobnie przeniesione do Traditional Karate Institute.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan

Our mission is to pull karate-do to 4th generation to fit 21st century’s demand as a global education to produce each practitioners to become quality human asset for global harmony and peace in each region.
Beyond nations, races, religions, languages, manners and customs.''


Karatecy tradycyjni z gałązkami oliwnymi w ręku pójdą na Majdan i od razu sytuacja się wyklaruje i uspokoi.

Taka pisanina od razu kojarzy się z PR korporacji. Każda chce służyć ludziom, dbać o harmonię na świecie (pewnie dosyć specyficznie rozumianą jako zapewnienie sobie maksymalizacji zysków), pokój, zielone technologie itd.

Zawsze też mnie zastanawiało jak to jest możliwe, że organizacja pozostająca poza "matecznikiem" uzurpuje sobie prawa do reprezentowania wszystkich stylów tradycyjnych?
  • 0

budo_mico21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PZKT i Fudokan
cytat ze strony:
,,This mission is to develop ITKF as a true international karate organization, which can be housed for all traditional karate styles including Shotokan-JKA-Nishiyama, JKA, Shito-ryu, Gojyu-ryu, Wado-ryu, Kyokushin-kan, and Okinawa traditional karate-do. "

Czy to jest w ogóle możliwe i na jakiej zasadzie:

- federacyjnej, czyli każda z organizacji zachowa swoją specyfikę
- wszystko zostanie podporządkowane wytycznym, przepisom itd. obecnego ITKF. Choć ćwiczę teraz w tradycyjnym jakoś nie bardzo mogę to sobie wyobrazić.
- wypracowane zostaną nowe wytyczne, przepisy, wymagania nowego ITKF przy udziale w/w organizacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024