Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wbijanie łokci w uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Wbijanie łokci w uda
Na ostatnim treningu sparowałem z gościem, będac na plecach trzymałem go w gardzie a ten wbił mi łokcie w wewnetrzną stronę ud i zaczął nimi wiercić - bolało jak cholera, musiałem odklepać. Jak się przed tym bronic (poza np chwyceniem do duszenia za kołnierz i zmuszenia gościa do innej reakcji)? Są jakieś metody utwardzenia się na taką okoliczność?
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
No to taka tania metoda na otwarcie gardy, da sie to przetyrzmac i po prostu przyzwyczaic.
Podobne zagrywki to wiercenie lokciem w zebrach, ezekiel z piescia na szyi, odciaganie glowy do tylu "za nos", czy silowe zaciaganie jakis duszen np. na szczece. Zasadniczo jak cwiczysz z ludzmi z klubu to sobie nie robicie takich psikusow a jesli juz to po prostu mozesz sie odwdzieczyc tym samym:) Jak mi ostatnio kolega zaczal robic wiercenie lokciem to potem troche postalem nad nim dluzej z knee on belly i juz mi nie wiercil potem.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
to tak zwane bolowki. następnym razem złap go za włosy i dociagnij na ziemie :-) . na mnie nie działały ... a raczej działały na nerwy i chęć odwetu B-) .
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Potem poddałem tego "kolege" chyba 4 razy ale macie rację, jak coś to przytrzymam troszkę dłużej dźwignię i się oduczy. Trening to nie miejsce na brudne zagrywki tylko doskonalenie i uczenie techniki.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda

Trening to nie miejsce na brudne zagrywki tylko doskonalenie i uczenie techniki.

jak coś to przytrzymam troszkę dłużej dźwignię i się oduczy


Eh, no... tak. Pogratulować konsekwencji.
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Ok,więc wytłumaczę ci mój tok myślenia :) jeśli pokarzesz komuś że nie warto stosować brudnych sztuczek na treningu to ta osoba przestanie to robić i będziemy mogli normalnie się turlać i doskonalić technikę a nie tłuc się na to kto komu wbije łokieć.
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Ok, więc powiem Ci jak to będzie. Ktoś Ci będzie wbijać łokcie, ty zaczniesz mu przeciągać dźwignie, on się wkurzy, zacznie robić to samo, któremuś coś jebnie i będzie out z treningu na miesiąc czy dwa.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Jak będziecie mieć szczęście i nie stanie się żadnemu nic naprawdę poważnego
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Przeciąganie dźwigni na treningu to idiotyzm. Nie możesz mu po prostu słownie zwrócic uwagi? Powinno wystarczyć.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
wbijanie łokci w uda przy rozpinaniu gardy ma być niby "brudnym" zagraniem? bez przesady z tą delikatnością. tak, jak inni pisali to kwestia przyzwyczajenia mięśni do takiego bólu. poza tym z gardy się robi sweepy i idzie do końcówek, a nie leży i daje nogi rozpinać. :)
  • 0

budo_robalecki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Ok, ok. Biję się w swą wątłą pierś i postanawiam być twardy w takch sytuacjach i olewać łokcie w uda :)
  • 0

budo_steyr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wolne Miasto Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Łokcie w uda to jedna z podstawowych metod otwierania gardy. Trzeba zbijac rece przeciwnika i atakowac a nie narzekac
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
ja pierdole :) a jak otworzysz tą garde to co sie stanie? puszka pandory sie otworzy ? :) ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
wiecie. może mu chodzi o to, że kolega nie naciska a napierdala łokciami. to juz wychodzi poza zakres treningu chwytowego.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda

wiecie. może mu chodzi o to, że kolega nie naciska a napierdala łokciami. to juz wychodzi poza zakres treningu chwytowego.


i na dodatek ma kolce na łokciach, bo walczy w zbroi. :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
to combat mma :-) lub samuraj mma .
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
Hmmm, na judo jest to normalna technika otwierania gardy (naciskanie łokciami na uda), nie widzę w tym nic nieuczciwego. Trzeba kontrolować łapy/łokcie przeciwnikowi, albo szybko dążyć do przetoczenia, dźwigni, duszenia itd.
  • 0

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda

Na ostatnim treningu sparowałem z gościem, będac na plecach trzymałem go w gardzie a ten wbił mi łokcie w wewnetrzną stronę ud i zaczął nimi wiercić - bolało jak cholera, musiałem odklepać. Jak się przed tym bronic (poza np chwyceniem do duszenia za kołnierz i zmuszenia gościa do innej reakcji)? Są jakieś metody utwardzenia się na taką okoliczność?


Moim zdaniem aby coś zrobić : sweep-a / technikę kończącą musisz (przynajmniej na chwilę) rozpiąć gardę. Jeśli będziesz miał cały czas zamkniętą to wbijanie łokci będzie upierdliwe i tyle. Nie widzę sensu sparowania na treningu z zapiętą gardą. Wybieraj mu ręce, siadaj, naciągaj na siebie, próbuj przetoczyć - wtedy będzie musiał bronić się przed sweep-ami, a nie wbijać łokcie.

Pozdr.
--
Marcin
  • 0

budo_telewizor_rubin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda
A ja bym powiedział, że wbijając łokcie w uda, gość zostawia sporo miejsca na duszenia. W szmatkach jest ich powyżej 10, bez szmatek przychodzi mi do głowy jedno + gilotyna może(jeśli chycisz). Walcząc o powietrze przestanie walczyć z twoimi udami :)
Poza tym popieram przedmówców - szkoda się bronić w gardzie, bo to bardzo ofensywna pozycja może być.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Wbijanie łokci w uda

Na ostatnim treningu sparowałem z gościem, będac na plecach trzymałem go w gardzie a ten wbił mi łokcie w wewnetrzną stronę ud i zaczął nimi wiercić - bolało jak cholera, musiałem odklepać. Jak się przed tym bronic (poza np chwyceniem do duszenia za kołnierz i zmuszenia gościa do innej reakcji)?

Tu wszystko opisane krok po kroku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024