Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pęknięta łąkotka i BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_bjj4life
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pęknięta łąkotka i BJJ
Witam,
Jakiś czas temu pękła mi łąkotka boczna. Miałem ok. 10 miesięcy przerwy od BJJ i zabieg usuwający jakieś torbiele powstałe na skutek tego pęknięcia. Ortopedzi mi powiedzieli, że jak już będzie dużym utrudnieniem w życiu to wtedy mi ją zszyją. Chciałbym już wrócić na matę tylko mam trochę obaw. Stąd moje pytanie - czy ktoś z Was trenuje z taką kontuzją? Czy ktoś miał szytą łąkotkę i wrócił na matę?Jeśli tak to ile czasu zajmuje powrót? Pozdr
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
takiej kontuzji nie, ale moje kolano jest w nienajlepszym stanie, ale zabezpieczam je jakimś treningiem siłowym (mięśnie) plus wiadomo - doswiadczenie, wiesz, zeby ktorychs rzeczy nie robic i uwazać. stabilizuj, trenuj z głową, mysle, ze bedzie ok :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
eee...10 miesięcy przerwy i nie zszyli Ci łąkotki? Przez ten czas zdążyłaby się zagoić. Z tego typu urazami i treningiem sportowym, gdzie kolana są mocno narażone na kontuzje (jak bjj) niestety jest dość paskudnie - może się powtarzać. Skoro jednak ortopedzi nic z tym nie zrobili - to wracaj - dołóż porządny trening siłowy, zastanów się w praktyce nad pewnymi aspektami technicznymi - może niektórych rzeczy nie będziesz mógł robić, ale ćwiczyć na pewno się da.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
Mobilność bioder jest ważna w bjj żeby sobie kolan nie przeciążać.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
jak nad nią pracować?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ

Witam,
Jakiś czas temu pękła mi łąkotka boczna. Miałem ok. 10 miesięcy przerwy od BJJ i zabieg usuwający jakieś torbiele powstałe na skutek tego pęknięcia. Ortopedzi mi powiedzieli, że jak już będzie dużym utrudnieniem w życiu to wtedy mi ją zszyją. Chciałbym już wrócić na matę tylko mam trochę obaw. Stąd moje pytanie - czy ktoś z Was trenuje z taką kontuzją? Czy ktoś miał szytą łąkotkę i wrócił na matę?Jeśli tak to ile czasu zajmuje powrót? Pozdr


Miałem robione łąkotki w obu kolanach, usuwane torbiele i szycie.

Da się wrócić po takich zabiegach jak najbardziej na matę, kwestia wygojenia i rehabilitacji. Ale po powrocie walczyłem bardziej zachowawczo i mniej gardą, z obawy o odnowienie kontuzji, wolałem walczyć z góry.

I jak jerzu pisze, ruszaj dupą i odciążaj kolana a nie dupa w miejscu a nogi wyginane we wszystkie strony ;-)
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
Witam,

mi też brakuje kawałka łąkotki :) Niestety nadal to, co się poodklejało gdzieś tam, wkręca się między knykcie, kłykcie, czy jak to się tam nazywa. Niezbyt miłe uczucie... Ale można się kulać, nawet nauczyłem się już sam to wszystko sobie nastawiać, potem tylko wiadro lodu i można dalej rozrabiać. Uczysz się nie wykonywać pewnych akcji i oszczędzać kopyta...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ

mi też brakuje kawałka łąkotki :) Niestety nadal to, co się poodklejało gdzieś tam, wkręca się między knykcie, kłykcie, czy jak to się tam nazywa. Niezbyt miłe uczucie... Ale można się kulać, nawet nauczyłem się już sam to wszystko sobie nastawiać, potem tylko wiadro lodu i można dalej rozrabiać. Uczysz się nie wykonywać pewnych akcji i oszczędzać kopyta...


Przepisuję się na szachy 8O
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
Thinspoon,to Ty jeszcze trenujesz?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ

Thinspoon,to Ty jeszcze trenujesz?

A owszem, ale nie bjj. Chociaż przyznaję, brakuje mi.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
na co zmieniłeś jeśli mogę zapytać?
Jak brakuje,to do Grzegorza! ew. jak masz matę,albo czas,to można się zgadać od czasu do czasu na jakieś treningi.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ
Nie ma dużej części łąkotki w lewym kolanie zerwane krzyżowe i prwdopodobnie zerwane krzyżowe w prawym i problem się pojawia kiedy przestaję ćwiczyć. Wspomagam matę treningami nóg i na razie daję radę.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pęknięta łąkotka i BJJ

na co zmieniłeś jeśli mogę zapytać?
Jak brakuje,to do Grzegorza! ew. jak masz matę,albo czas,to można się zgadać od czasu do czasu na jakieś treningi.


Wcześniej boks, teraz MT. Jednak wolę dostawać po gębie ;-) Reszta na PW.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024