Skocz do zawartości


Zdjęcie

Michel Erb - Chojnice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Michel Erb - Chojnice
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Ale moze bys opisal co ten gosciu robi ze swojego doswiadczenia? + wlasne komentarze? I dlaczego warto z nim cwiczyc?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Mnie zaimponował - to nie wystarczy...? :twisted:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Szczepan, rozumiem, że próbujesz wskrzesić truposza, ale nad zagajeniem popracuj :) :) :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Wykonuje znak krzyza recami :)

Juz nikt nie powie, ze Aikidowcy to sekta ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
no nie, po porstu nudza mnie takie zaproszenia na staze, zero osobistej refleksji, nie bardzo wiadomo dlaczego jechac na tego instruktora a nie na innego....

Voivod - A czym cie przekonal? Ch. Tissier wychowal cale mnostwo doskonalych instruktorow, fajnie bylo wiedziec co ktory soba prezentuje...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Jak Cie nudzą to nie czytaj. Prosta sprawa. Mnie i kilku innych nie nudzą i bardzo miło że Maciek dał info o stazu. Także się cieszę z wizyty Michela. To przede wszystkim bardzo otwarty człowiek, nie tak sceptyczny jak niektórzy tutaj...Jego staże są poukładane, o poziomie technicznym nie wspominając ( przynajmniej dla mnie - bo znajdą się tacy, którym zawsze będzie źle i będa polemizować) . Kurde Szczepan, wchodzisz na mate, widzisz gościa i wiesz czy farmazoni czy nie. Czy trzeba na prawde Tobie o tym mowic?
Poza tym żeby wiedzieć co który sobą reprezentuje to trzeba by wyjść z nory i pojechać na staż, zamiast paplać na forum. ;)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Jakbym był choć w połowie tak złosliwy jak ninja, musiałbym Ci odpowiedzieć, jak Einstein jednemu takiemu, ktoren się go chytrze pytał, jaka jest różnica pomiędzy czasem, a wiecznością...:

Potrzebowałbym czasu, żeby to panu wytłumaczyć, ale pan potrzebowałby wieczności, żeby to zrozumieć... :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Typowe, nerwowe reakcje facetów, którzy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie. ;-)
A przecież Pan Grzegorz Toś wytłumaczył to niedawno bardzo pięknie następującymi słowami ( dotyczącymi co prawda sensei Tissier ale co tam, do jego uczniów też pasuje ):

Jest to człowiek niezwykle miły i sympatyczny, uśmiech nie znikał z jego twarzy, potrafi wprowadzić pozytywną atmosferę. Jednym słowem nauczyciel dla mnie super!

W przypadku aikido to całkowicie wystarczy aby wydać kasę na staż i przejechać kawał świata...
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Wiem że nie należy oceniać aikidoki po filmiku, gwoli ścisłości. ;-)
Ja sobie Pana Michela Erba wyoutubowałem i:
Ten filmik mi się średnio podoba:


Z kolei na ten, miło mi się patrzy:


pozdrawiam
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

Typowe, nerwowe reakcje facetów, którzy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie. ;-)

Typowe fanzolenie ja marzenie :) Analiza o kant dupy rozbić - jak zwykle :) Erb to Tissierowiec jak się patrzy - więc po co opisywać oczywiste. Ba, Szczepan od lat uczulony na Tissier o dziwo sam zauważył, że to najpewniej świetny dydaktyk 8O
Kto lubi - pojedzie. Jako Tissierowiec tym razem wybrałbym się na... sensei Hori do Wrocka, ale z racji walki o powrót do zdrowia - nie mogę. Staży po linii mam mnóstwo, a Hori sensei uczy czegoś co wcale nie tak odległe, a do tego to shihan znamienity i podobnie jak inni instruktorzy Birankai, których znam - doskonały instruktor. Ponieważ wielu z nas odnajduje to czego szukamy - dobrze uczone, spójne w sobie aikido (odp. na proste pytanie) - to i na drugi koniec świata pojedziemy, a ty będziesz nadal tylko fanzolił na forum, bo nigdzie nie znajdujesz tego czego szukasz, popaliłeś mosty rąbiąc dawnym kolegom tyłki i gorzkniejesz w domowym zaciszu, czego serdecznie współczuję.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

Ponieważ wielu z nas odnajduje to czego szukamy - dobrze uczone, spójne w sobie aikido

Eee tam! Jest źle uczone ( a w zasadzie w ogóle nie jest uczone ) i niespójne. Co kiedyś zrozumiesz jak Ci się tylko właściwa klapka w mózgu otworzy.

... to i na drugi koniec świata pojedziemy,...


Pojedziesz, bo jest miły, sympatyczny, a i pochwali czasami, że dobrze naśladujesz to, co pokazuje.

a ty będziesz nadal tylko fanzolił na forum, bo nigdzie nie znajdujesz tego czego szukasz,

Już dawno temu znalazłem, jeżeli chodzi o aikido to mija właśnie 20 lat jak spotkalem kogo trzeba.

popaliłeś mosty rąbiąc dawnym kolegom tyłki i gorzkniejesz w domowym zaciszu, czego serdecznie współczuję.

Wymyśliłeś jakąś bzdurę i powtarzasz w kółko. To ja serdecznie współczuję, że spadłeś z rowerka i coś sobie uszkodziłeś.

P.S. Ponieważ ten tu nie zrozumiał mojego poprzedniego wpisu wyjaśniam, że aikido nie musi być spójne i dobrze uczone żeby dawało satysfakcję. Taki paradoks... ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

Eee tam! Jest źle uczone ( a w zasadzie w ogóle nie jest uczone ) i niespójne. Co kiedyś zrozumiesz jak Ci się tylko właściwa klapka w mózgu otworzy.

Dołączona grafika




Pojedziesz, bo jest miły, sympatyczny, a i pochwali czasami, że dobrze naśladujesz to, co pokazuje.

Dołączona grafika

Dołączona grafika



P.S. Ponieważ ten tu nie zrozumiał mojego poprzedniego wpisu wyjaśniam, że aikido nie musi być spójne i dobrze uczone żeby dawało satysfakcję. Taki paradoks... ;-)

Ponieważ ten tutaj nie skumał i wciska mi coś czego nie mówiłem - to zamiast "wielu z nas" - JA jeżdżę gdy aikido jest spójne i dobrze uczone, bo MI wtedy daje satysfakcję. Hough! :cool:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

JA jeżdżę gdy aikido jest spójne i dobrze uczone, bo MI wtedy daje satysfakcję. Hough!


Nie, nie, nie, bracie! Źle! Jeździsz na aikido, które jest niespójne i w ogóle nie jest uczone, tylko demonstrowane. Ale Ty myślisz, że jest spójne i dobrze uczone, bo się nie znasz na nauczaniu ruchu. Chyba, że przez aikido rozumiesz naukę form ruchowych, multiplikowanych do nieskończoności, czyli coś jak taniec ( i to bez muzyki ), w którym forma ruchu jest celem samym w sobie ( "a teraz paluszek wygniemy w tę stronę, a stópkę w tę" ). Wtedy wycofuję swoją sugestię, że nie znasz się na nauczaniu ruchu.
Przykładem niespójności w aikido może być taka forma treningu, w którym ikkyo ura praktykowane jest bezpośrednio po ikkyo omote, a oba "ikkja" traktowane są jako odmiana tej samej techniki ikkyo. Można to porównać do taksonomii ( systematyki roślin ) Karola Linneusza, który klasyfikował rośliny wg systemu płciowego, przyjmując za kryterium liczbę, kształt, proporcje oraz ułożenie pręcików i słupków. Był to sztuczny system, gdyż rośliny spokrewnione ze sobą mogły znaleźć się w różnych klasach i rzędach, a rośliny nie spokrewnione – w tej samej klasie.
System klasyfikacji technik w aikido można by nazwać też morfologicznym ( od morphē = kształt ) ponieważ ich nazwy przyporządkowane są ze względu na wizualne podobieństwo technik ( np. taki sam układ rąk, zastosowanie tej samej dźwigni na nadgarstek, itp. ). Dla mnie jest to również klasyfikacja nielogiczna i niespójna, ponieważ traktuję technikę w kategoriach sprawnościowych, jako celową czynność, a nie jak "pustą" ( martwą ) formę.
Dlatego, dla Ciebie, aikido Tissierowskie będzie spójne i dobrze uczone ( bo zwracasz uwagę na liczbę, kształt, proporcje oraz ułożenie pręcików i słupków ), a dla mnie nie, bo stosuję kryteria sprawnościowe w odniesieniu do techniki.
Z tego też powodu nie spotykamy się na tych samych stażach.

P.S. Przykładem aikido spójnego jest styl Tomiki, w którym techniki klasyfikowane są wg kryteriów funkcjonalnych, a nie morfologicznych.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Wam aikidokom przydałyby się takie regularne aikidockie pola mokotowskie. Daliście sobie po mordzie wg. kanonu sztuki, najpierw ja ciebie potem Ty mnie. Poziom szacunku u dyskutantów wzrósłby znacząco :-) .
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Warhead,
Wychodzi na to, że to forum to jedyne "Pola Mokotowskie" na jakie nas, aikidoków stać... :cry:

P.S. Na szczęście mnie od zguby ratuje brazilian żu żitsu, gdzie robię sobie kote gaeshi, irimi nage, hiji jime, a nawet kokyu nage ( której to techniki nauczyłem ostatnio, w pięć minut, jednego "purpurowego" i teraz on robi ją na mnie w sparringu, i nie musiał wydawać kasy na staże aikido z Francuzem, ani trenować u niego 12 lat ). :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
poklon
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

której to techniki nauczyłem ostatnio, w pięć minut, jednego "purpurowego"

Akahige, szacun poklon Ja wiedziałem, że Ty powołany jesteś do większych wyzwań niż cytowanie książek na forum ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice

...robię sobie kote gaeshi, irimi nage, hiji jime, a nawet kokyu nage ( której to techniki nauczyłem ostatnio, w pięć minut, jednego "purpurowego" i teraz on robi ją na mnie w sparringu, i nie musiał wydawać kasy na staże aikido z Francuzem, ani trenować u niego 12 lat ). :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Michel Erb - Chojnice
Celem mojego pytania nie bylo zadne wykazywanie wyzszosci czy nizszosci jakiegos stylu czy instruktora, bo takie porownania nie maja w aikido zadnego sensu, ze wzgledu na brak obiektywnego kryterium porownawczego.

Po prostu, pewni instruktorzy pokazuja interesujace cwiczenia szczegolnych aspektow aikido, co moze byc interesujace dla kazdego niezaleznie jakis tyl cwiczy na co dzien. Np. cwiczenie bronia, albo wychylanie z rownowagi, albo sposoby przyjecia ataku, albo sposoby unieruchomienia itd..itd..

Nie ma sie co jezyc i przyjmowac postawe nadmiernie obronna, moje pytanie bylo szczere i bez podtekstow.

Voivod na twoim poziomie to powinienes byc juz swiadomy jakie aspekty cwiczysz i z kim, a nie wciskac jakies pseutofilozoficzne ogolniki ktore nic nie znacza :D Ty jestes stary i doswiadczony wyjadacz, masz wysoki stopien to sie nie wymigasz byle czym - pisz bez ogrodek, nawet jesli siedzsz aktualnie w ogrodku :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024