Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór kimona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

tak, jak ktoś wcześniej napisał, Maturo to jeden z najlepszych wyborów. Stosunek ceny do jakości jest na przyzwoitym poziomie.

Ja używam zawsze ciężkich modeli i do maturo mam zaufanie. Ale dobry stosunek jakości do ceny to ma ciężkie keikogi z GoSport.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Napisz co zakupiłeś i jak się spisuje ;-)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

Napisz co zakupiłeś i jak się spisuje ;-)

Nie potrafię w tej chwili powiedzieć co to był za model (Hayaku?). To raczej ciężka rzecz i niestety mocno się skurczyła po praniu tak, że mając 177 cm wzrostu, model na 170 był mocno za ciasny, a zwykle jest inaczej. Ale sam materiał krój jest ok, więc za około 100 pln to jest zupełnie w porządku.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Risk dzięki za odpowiedź ale pytanie było raczej do autora tematu :lol:
Ja osobiście od jakiegoś czasu wolę kimono nie za ciężkie takie w granicach 10OZ
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Kris102 jak jest z rozmiarami kamikaze kaiten i ich kurczliwością? Mam 176cm wzrostu i nie wiem czy kupić na 180, czy na 170cm.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

Kris102 jak jest z rozmiarami kamikaze kaiten i ich kurczliwością? Mam 176cm wzrostu i nie wiem czy kupić na 180, czy na 170cm.

Ja kupiłem spirit na 170cm (mam jakieś 174) wyższe modele mają rozmiarówkę co 5 cm. Piorę w 40 stopniach i nie skurczyło sie wcale a co ważniejsze dopiera się (poprzednio miałem tokkaido i maturo i pomimo namaczania nie mogłem ich doprać). Napisz do sprzedawcy to poda ci dokładne wymiary bluzy i spodni.
  • 0

budo_kimetek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Powiem szczerze, że jeszcze się nie zdecydowałem. Zastanawiam się nad Tokaido kata master i Kaiten.

Kris jak ci się wykonuje kata w tym modelu Spirit ? Zastanawiam się jeszcze nad modelem America.
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

Powiem szczerze, że jeszcze się nie zdecydowałem. Zastanawiam się nad Tokaido kata master i Kaiten.

Kris jak ci się wykonuje kata w tym modelu Spirit ? Zastanawiam się jeszcze nad modelem America.

Miałem Tokkaido i szczerze odradzam, jak dla mnie to kompletna porażka - spodnie przeszkadzały mi w przyjmowaniu niskich pozycji. Materiał dość szybko zszarzał a rękawy i kołnierz nie dopierały się nawet w 90 stopniach. Ze spirita jestem bardzo zadowolony. Co do tych ciężkich modeli to zauważyłem że to jakaś nasza maniera/obsesja. No ale wiadomo jak sztywne kimono to ładnie strzela przy ciosach :lol:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

wolę kimono nie za ciężkie takie w granicach 10OZ

Odwołuje to co napisałem o keikogi z gosportu. Aktualnie model ciężki to już szmatka. Było, ale się zmyło... dziadostwo.
  • 0

budo_kolnaki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Po latach ćwiczenia w byle czym wywaliłem kasę i kupiłem MUGEN ORANGE.
Super fajne jest naprawdę. Świetnie się układa. Z trokami w gaciach nie muszę walczyć jak o niepodległość. Naprawdę luks. Nie mogę się tylko przyzwyczaić do długości bluzy - jak krótki szlafrok. Ale teraz ponoć prawie wszystkie tak mają.
  • 0

budo_ehandik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Witam,

zamierzam kupić karategi z górnej półki, które posłuży mi kilka lat. Do tej pory rozważałem
- Tokaido Yakudo
- Kamikaze Monarch

Pojawiła się tu niepochlebna opinia o Tokkaido w związku z tym mam jeszcze większy dylemat. Ktoś poleci jakiś model? No i kupować w PL czy zamawiać?

Może osoby, które zawiodły się na jakimś kimonie podadzą konkretne modele. Bo firma to jedno a już konkretne wdzianko to jeszcze cos innego.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
moje hokkaido master ma już z 10 lat i "śmiga"
po co kupować zagramaniczne?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

...
zamierzam kupić karategi z górnej półki, które posłuży mi kilka lat. Do tej pory rozważałem
- Tokaido Yakudo
- Kamikaze Monarch

Jeśli już szukasz czegoś na prawdę topowego to rozważ zakup Shureido, zainteresuj się jednym z dwóch modeli dostępnych np. tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kris102
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona

Witam,

zamierzam kupić karategi z górnej półki, które posłuży mi kilka lat. Do tej pory rozważałem
- Tokaido Yakudo
- Kamikaze Monarch

Pojawiła się tu niepochlebna opinia o Tokkaido w związku z tym mam jeszcze większy dylemat. Ktoś poleci jakiś model? No i kupować w PL czy zamawiać?

Może osoby, które zawiodły się na jakimś kimonie podadzą konkretne modele. Bo firma to jedno a już konkretne wdzianko to jeszcze cos innego.

Tokkaido obecnie to chińszczyzna.
Jak masz kasę na Kamikaze Monarch to zastanów się nad Shureido - jedyne oryginalne kimona szyte na Okinawie.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Przez ... 15 lat używałem Kaminarii, firma padła marki nie ma i kupiłem pierwsze Maturo. Używam 3 lata i uważam, że stosunek jakości do ceny jest naprawdę odpowiedni. To naprawdę godne polecenia karategi.
  • 0

budo_specix
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Ja również posiadam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i jestem bardzo zadowolony.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Jakby ktoś szukał solidnego karategi, to widzę, że na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mają promocję, na karategi. Zatem można słać listy do mikołaja;-) A może ktoś pod choinką znajdzie :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Kaiten zredukował ceny na GI typ PINNA bo zostały im niewymiarowe resztki (redukcja ok.45% ceny). A tymczasem w innym sklepie pod inną marką i bez łaski [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Polecam kumiciarzom i na lato ;-)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Kupiłbym, ale moja skóra kiepsko reaguje na poliester.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybór kimona
Moja też i nie mam z nią żadnego problemu. Niektóre ciężkie i z naturalnych materiałów, po namoknięciu nieźle obcierają. Naprawde warto (jest zupełnie inaczej)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024