Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długi kij/bo - Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Długi kij/bo - Warszawa
Cześć,
Szukam kogoś kto ma ochotę poćwiczyć i powalczyć na świeżym powietrzu długim kijem - bo lub coś podobnej długości:) Jest tutaj ktoś zainteresowany czymś więcej jak wykonywaniem kolejny raz kata;)?
  • 0

budo_mariaczi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw/prawy brzeg

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa

Jest tutaj ktoś zainteresowany czymś więcej jak wykonywaniem kolejny raz kata;)?


Tylko podsekcja warcabów i trampkarska drużyna scrabble :twisted:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Chyba nie czytasz tego działu za często ;) . Chętnych do napierdalanki poszukaj w tomiku pola mokotowskie.
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Czytam cały czas;) tylko nic nie pisze:) a z tego co zauważyłem w wątku o polach mokotowskich zajmujecie się przeważnie nożami więc postanowiłem napisać tutaj:) Poza tym obaj zdaje się udzielacie się też tam:)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Napiepszamy się każdym sprzetem o ile zostaną stworzone jakieś minimum bhp. Od noży przez maczugi ba jo i bo i wlocznie w różnych ko konfiguracjach tę.
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Hmmmm... W takim razie... Jeśli tego no o mnie chodzi mogę zaproponować, ze swojej strony bo - do walki to raczej ratanowy niż twardy kij - oraz pałki ( escrimy ). Gorzej będzie z maską na twarz, aktualnie nie mam w wawie nic na głowę.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Umow sie, przyjdz, roznego rodzaju jest bron softowa. Maski szermiercze z tego co pamietam ma Kriss. BO mozna tez zrobic z rur PVC + otulina, lub mozna sprobowac kij + otulina. W takim wypadku maski szermiercze nie musza byc, tylko oslona na oczy.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
:) :) :) :) :) :)

Witaj,

Mam bezpieczne kije, włócznie. Mam też maski szermiercze i rękawice hokejowe po 2 pary.

Z chęcią posparuję :)

Tylko musisz mnie trochę oszczędzać, stary już jestem, siła nie ta (i dosyć wolny )
(po prostu nie zabij mnie w pierwszym spotkaniu to się jakoś wdrożę ;-) )
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Cieszy mnie to:) Będziesz w niedziele na tych waszych morderczych spotkaniach:D?
Co do kijów - czy są w miarę sztywne i da się nimi dźgać i przesuwać je do przodu w ręku ( nuki ) ?
Ochraniacze posiadam własne w ilości wystarczającej i wielokrotnie przetestowanej:) poza wspomnianą maską właśnie.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Nie będzie mnie jeszcze. Dopiero w następną niedzielę

kije da się przesuwać
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Kij + otulina + bez masek to chyba nie jest zbyt dobry pomysł. Chyba, że bez ataków na głowę. W innym przypadku szycie albo coś znacznie gorszego (np. pchnięcie w szyję) murowane. Ze wszystkich rodzajów broni, którymi sparowałem największą siłę na końcu broni generuje bo/długa włócznia, co jest zrozumiałe -> zasady fizyki.
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Hmmmm chyba nie mówimy o tym samym kiju:) Zresztą - nigdzie nie pisałem, że walczę bez maski. W którymś poście wyżej napisałem, że mi jej brakuje:)
Ratan jest dość elastyczny, kij waży jakieś 400g - to zdecydowanie mniej niż rurka PCV z otuliną. Dla mnie ma też tą zaletę, że się nie łamie, rurki są dość delikatne przy cienkiej otulinie i łamią się, a odłamki są niebezpieczne. Przy grubej otulinie - dla mnie to jest za ciężkie i też komuś można zrobić krzywdę. Kijem ratanowym wiele razy walczyłem tym sprzętem i tym naprawdę nie da się uderzyć tak żeby cokolwiek zrobić innego niż bardzo kolorowa i bolesna pręga. Zawsze jeśli ktoś bardzo chce można założy przyszywkę albo starą kurtkę;) wtedy w ogóle trudno zauważyć uderzenie inne jak pchnięcie w głowę. Co do ewentualnego uderzenia w głowę bez maski;) - myślę, że bardziej by to przypominało efekt spotkania z Tysonem;) niż uszkodzony kark.
Elastyczność jest też minusem - ciężko wykonać twardy blok i zablokować boken czy dość sztywną broń tego typu.
Kij się wygina zbyt łatwo wygina.
A co do obrażeń o których pisałeś - trzeba być naprawdę szalonym, żeby walczyć i uderzyć tak mocno, żeby komuś zrobić coś w kark czy coś w tym stylu:)
Z kimś kto uderza tak mocno raczej nie chciał bym walczyć nawet kawałkiem gąbki;) BTW: Widziałeś kogoś kto odniósł tak przeraźliwe obrażenia o jakich piszesz:)?
Ciekaw jestem jak walczyłeś włócznią skoro uważasz, że to to to ma dużą siłę uderzenia. Biorąc pod uwagę, że włócznia się głównie dźga i pcha, to siła jest stosunkowo niewielka w stosunku do broni która wykonuje ruch po okręgu. Tak czy inaczej Kriss zaoferował się ze sprzętem - a na podstawie ilości jego postów, a jeszcze bardziej z tego co pisze;) jestem pewien, że sprzęt będzie właściwy:) i bezpieczny:)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Shahriarr dużo gdybania w Twoim poście.

W przypadku bo/włóczni używamy w swojej grupie kijów bambusowych w otulinie PCV, choć żadna z broni, które sprawdzaliśmy, nie odpowiada mi do końca - ma swoje ograniczenia. Co do mocy pchnięcia - powalczysz, przekonasz się. Nie trzeba bardzo mocno trafić, aby odczuć z czym ma się do czynienia. Kriss to spory facet, więc do techniki potrafi dołożyć nieco dodatkowej mocy :) Na szczęście z tego co widzę na filmikach potrafi się powstrzymywać. ;-)
W sparingach w swojej grupie przy pchnięciach (szczególnie na głowę) powstrzymujemy się również.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
eeee, panowie jestem ... w sam raz.

Walka w maskach, kije są bezpieczne, a my mamy poćwiczyć a nie się zabijać! :)

za tydzień będę już dostępny więc wstępnie bym się umówił ... :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Pewnie tez bede.


pozdrawiam
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
może to niedokładnie na temat ale...

kupiłem dzieciakom miecze go-now- fajna sprawa jak dla mnie

oczywiscie nie bylo full kontaktu w grupie wiekowej powyzej 6 lat- ale wydają mi się dość wytrzymałe- a mówie tu o wersji najbardziej softowej, dziecięcej

nie sądizcie, ze warto by spróbować?

jednak ergonomia wydaje się lepsza niz "polowych" pałek
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Za tydzień brzmi ok:) Jak coś jestem też dostępny w ciągu tygodnia, po południu czy coś koło tego:)

PS. Co do mojego gdybania - większość wynika z doświadczeń ze sparingów z różnymi osobami - chętnie je zweryfikuje po raz kolejny:)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
zapraszamy na Pola Mokotowskie na jutro
  • 0

budo_shahriarr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Długi kij/bo - Warszawa
Hmmmmm... W poprzednim tygodniu zrobiłem sobie coś jakby urlop, opuściłem Warszawę i nie mogłem się pojawić ani poprzednio, ani wczoraj. Ale mam nadzieje, że dobrze się bawiliście:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024