Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo Fullcontakt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek_tg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo Fullcontakt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


w Polsce też odbywają się takie zawody Taekwondo ?
  • 0

budo_dawid(tekken)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
Wiesz to na pewno nie jest fullcontact ;-) A czy się odbywają takie jak na tym filmie to nie wiem ^ ^.
A jak chcesz ''fullcotact'' to idź na jakieś nie wiem walki uliczne lub coś w tym stylu :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt

A jak chcesz ''fullcotact'' to idź na jakieś nie wiem walki uliczne lub coś w tym stylu :)

Jak nie wiesz to nie pisz.
W TKD ITF ktore zaprzestalem cwiczyc w wieku lat 18 czyli bedzie 16 lat temu:):) wtedy walczylo sie wlasnie tak w pelnym kontackie z tym ze byly zabronione ciosy sierpowe i haki, uderzalo sie tylko proste, tak ze pamietam mistrzostwa Polski kiedy walki wygladaly podobnie, nie wiem czy od tego czasu to zlagodzono mam nadzieje ze nie.
  • 0

budo_dawid(tekken)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt

A jak chcesz ''fullcotact'' to idź na jakieś nie wiem walki uliczne lub coś w tym stylu :)

Jak nie wiesz to nie pisz.
W TKD ITF ktore zaprzestalem cwiczyc w wieku lat 18 czyli bedzie 16 lat temu:):) wtedy walczylo sie wlasnie tak w pelnym kontackie z tym ze byly zabronione ciosy sierpowe i haki, uderzalo sie tylko proste, tak ze pamietam mistrzostwa Polski kiedy walki wygladaly podobnie, nie wiem czy od tego czasu to zlagodzono mam nadzieje ze nie.


''zabronione były...''

Wiec to nie fullcontact a były ochraniacze czy coś w tym stylu?

Sama nazwa fullcontact mówi sama za siebie praktycznie bez zasad,przynajmniej ja tak to rozumiem.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Examples of contact sports are: Australian rules football, rugby union and rugby league, American football, lacrosse, water polo, wrestling, sumo, European team handball, and ice hockey. Full-contact martial arts include boxing, MMA, taekwondo (under WTF rules), jujutsu, Muay Thai, judo, and various forms of full contact karate. Also, kickboxing in the early seventies in the United States was born which introduced a controlled version of full contact to martial arts.

Czyli jak widac zaszly zmiany, WTF jest w pelnym kontakcie a ITF juz nie - szkoda.

LACROSSE!

Dołączona grafika
  • 0

budo_dawid(tekken)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
No to przyznaję się do błędu ja osobiście kojarzyłem sobie fullcotact z walką bez zasad(prawie),myliłem się :|
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
Walki full-contact są rozgrywane (w formie gal) na turniejach Polskiej Unii Taekwon-do. Na razie to dopiero początki, ale są.

Pełnokontaktowe turnieje Pro-TKD odbywają się natomiast regularnie za granicą, m. in w Chorwacji i Mołdawii, i to z nagrodami finansowymi.
  • 0

budo_dulzone
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
szczerze mówiąc w taekwondo GTF w formule light-contact większość i tak ciśnie na maxa
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo Fullcontakt
W Polsce nie ma zawodów GTF. Jeśli masz na myśli zawody w PUT, to faktycznie bywa, że zawodnicy w light zapominają, jaka to jest formuła. Dobrze, jak potrafi im o tym przypomnieć sędzia... ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024