Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cóż to za kopnięcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Cóż to za kopnięcie

1:38

Podoba mi się te podwójne kopnięcie ale nigdzie nie mogę znaleźć nazwy tej techniki więc proszę was o pomoc. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś dobry tutrial albo sam mógłby opisać o co chodzi to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cóż to za kopnięcie
W 1:38 nie ma żadnego kopnięcia ... :)

Zakładam że chodzi Ci o podwójne kopnięcie zamykające akcję przez Day Hana (czy jakoś tak :) )
Jest to nic innego jak "Twimyo yop chagi" + "Dwit chagi" wykonane jednocześnie w wyskoku, nazwy łącznej tego kopnięcia niestety nie znam.

Oczywiście siła kopnięcia nie jest duża, ale bardzo fajnie wygląda, w sam raz na pokazy.

Jeżeli potrafisz coś kopać to nie jest to trudne kopnięcie. Załóżmy że kopiesz w worek, robisz sobie nabieg po łuku niech będzie od lewej strony, na początek starasz się w wyskoku dotknąć najpierw lewą nogą i w tym samym momencie przekręcając ciało dotykasz prawą nogą która wychodzi spod tyłka, jeżeli to już będziesz miał opracowane to wtedy musisz podszkolić technikę poszczególnych kopnięć które wypisałem wyżej, a następnie połączyć to wszystko w całość.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Cóż to za kopnięcie
Dzięki wielkie, spróbuje się tego nauczyć bo zawsze mi się podobało. Na razie chyba troche za dużo ważę. 112kg przy 188cm wzrostu.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cóż to za kopnięcie
koniecznie zrzuć wagę jeżeli chcesz się bawić w tkd/karate i inne latające kopnięcia.

Skakanie przy takiej masie jest ogromnym obciążeniem dla kolan. Ja sam sobie w podobny sposób zepsułem kolanko.

Chudnij, chudnij, a potem skacz robiąc po 3kopnięcia w locie :)
Trzymam kciuki! ;-)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Cóż to za kopnięcie

Dzięki wielkie, spróbuje się tego nauczyć bo zawsze mi się podobało. Na razie chyba troche za dużo ważę. 112kg przy 188cm wzrostu.


Nauczenie Cię tego to kwestia jakichś 15-20 minut (poważnie).
Uczyłem tego na jednych z pierwszych zajęć, żeby się dzieciaki miały czym chwalić w szkole (nie bylo super techniczne, ale dla laika wyglądało podobnie ;) ).

Robiliśmy tak.
1. krótki bieg po łuku, wybicie z jednej nogi, odbicie drugą od ściany;
jesli wychodzi
2. krótki bieg po łuku, wybicie z jednej nogi, odbicie drugą od ściany, tak aby wylądować plecami do materaca/ściany;
3. pkt 2, ale rozbieg prostopadle do ściany z lądowaniem plecami do niej;
4. dokładamy drugą nogę.
5. całe ćwiczenie z miejsca (bez rozbiegu).

Miłej nauki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024