Skocz do zawartości


Zdjęcie

Finanse w MMA - artykuł wprost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Finanse w MMA - artykuł wprost
We wprost pokazał się artykuł o MMA - głównie od strony biznesowej. Przy okazji padło parę słów na temat stawek. Pisane było z konsultacją KSW oraz MMA Attack, więc chyba nie wzięli stawek z kosmosu). Przy okazji można rozwiać parę mitów, bo temat wraca dość regularnie

"Jak mówią szefowie KSW, w zorganizowanie pojedynczej gali trzeba włożyć kilka milionów złotych. Bardzo kosztowny jest marketing poprzedzający imprezę."

"Marketing, produkcja i gaże dla zawodników są tak kosztowne, że przy nich wynajęcie tak dużej hali jak Torwar czy Spodek, w więc kwota 100tys. z to pikuś mówią szefowie KSW. A ile z tego morza kosztów zdołają wyłowić zysku? Na to pytanie uśmiechają się tajemniczo: - zarabiamy tyle, żeby każda kolejna gala była większa i ciekawsza"

"...w cenniku Polsatu reklamy przy finale gali KSW należą do jednych z najdroższych. Trzeba za nie płacić nawet 70tys. zł. Więcej kosztuje tylko czas przy meczach polskiej reprezentacji w TVP"

"Gaże za walkę [...] wynoszą od 50 do 200-300 tys. zł, a w przypadku Pudzianowskiego sięgają nawet do 400 tys. zł i tendencja jest zwyżkowa. Co ciekawe, na tak wysokie zarobki [...] nie mogą liczyć zagraniczni zawodnicy [...]. Tych udaje się ściągnąć za marne kilkanaście tysięcy dolarów"/
"Na ponad 100 tys. zł za walkę może liczyć Mamed Chalidow.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
OK. I już widać dymanie tego artykułu. Jeżeli Polacy zarabiają najwięcej, a Pudzian jest absolutnym liderem to jeśli Mamed zarabia ok. 100 tyś za walkę (czego mu życzę) to kto zarabia te 200-300 tyś? Kornik :?: :?:

Hell możesz podlinkować artykuł?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Nie sądzę, że gdyby Maciek Górski dostawał za walki 50 tys to by tak żywiołowo komentował swoje niskie zarobki....
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Hahahahahaha < inaczej się nie da skomentować tego artykułu.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
o parę zer Im się jebło przy zarobkach :) od 5 do 12 tysięcy złotych dostają w KSW- takie są moje źródła i są bardziej wiarygodne,niż od tych dwóch Panów którzy muszą po prostu coś mówić. Mamed rzeczywiście ma więcej od pozostałych. Nie mam pojęcia ile,ale te 100 to raczej w rozliczeniu rocznym za trzy walki :twisted:

Ogólnie fajnie że są,na rynku,fajnie że zarabiają już na tym- szczerze Im tego życzę,ale kurwa tych kłamstw na temat zarobków normalnie nie umiem słuchać. Już Kita i Górski podali konkretne kwoty,a Ci dalej jadą w zaparte. Bez wstydu i tyle w temacie.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Nie ma jeszcze pełnej wersji artykułu za darmo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pewnie za parę dni będą przedruki na onecie czy wp jak już wersja papierowa ogra...

Przy uśrednieniu Pudziana (400) i mniej znanego zawodnika (powiedzmy 10), akurat wychodzi 200 tys ;)

Jak dla mnie stawka Mameda i Pudziana nie jest mocno przesadzona.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Hell ale przecytowałeś, że "

Gaże za walkę [...] wynoszą od 50 do 200-300 tys. zł

" a nie średnio 200-300 tyś. A Pudzian wymieniony jest jako gość spoza tego wyliczenia (400). Mamed zarabia ok. 100. To się pytam kto ma 200-300 i dlaczego Krzyśkowi Kułakowi starczyło na samochód ale na ubezpieczenie już nie :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Bo za drogi kupił, ot co ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost

Hell ale przecytowałeś, że "

Gaże za walkę [...] wynoszą od 50 do 200-300 tys. zł

" a nie średnio 200-300 tyś. A Pudzian wymieniony jest jako gość spoza tego wyliczenia (400). Mamed zarabia ok. 100. To się pytam kto ma 200-300 i dlaczego Krzyśkowi Kułakowi starczyło na samochód ale na ubezpieczenie już nie :lol:


Może MMA-Attack tyle dało Najmanowi, Salecie czy Burneice...
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
w sumie teraz nie opłaca się być dobrym zawodnikiem,tylko klaunem i to najlepiej takim którego ludzie nienawidzą.
I tak trenerzy w Naszym kraju sprowadzają na seminaria zawodników, zawodnicy poświęcają grom swojego czasu 6 dni w tygodniu na treningi wiedząc że tylko nieliczni się przebiją, ryzykując poważne kontuzje,operacje (czyli dokładają ze swoich)i zapłatę za to wszystko jak już Im się uda jakimś cudem przebić dostają tyle,że nie pokrywa to rocznej diety i suplementacji.
A taki Najman treningi ma w dupie, nic nie umie, ale dostaje dwa zera więcej :lol:
W ogóle Najman powinien te swoje 5 minut bardziej wykorzystać organizując seminarium- powinien jeździć po kraju i nauczać jak się zachowywać,żeby ludziska Cię znienawidzili i zapamiętali. Najlepszy uczestnik seminarium wygrywa walkę wieczoru na KSW i MMA.A (mogą być nawet jednego dnia-przecież się nie przerobi) :)

Zdaję sobie sprawę,że takie jest zapotrzebowanie i sam z chęcią takie walki oglądam,ale zarobki względem zawodników są dla mnie niezrozumiałe (nawet biorąc pod uwagę to,że zdecydowana większość ludzi przychodzi tylko ze względu na walki celebrytów).
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Zarobki kształtuje rynek.
Możesz się złościć, wkurzać ale nic to nie da.

Kibiców rozumiejących mma jest mało i więcej o wiele nie będzie. Żeby w ogóle to organizować trzeba liczyć na widzów, rządnych wrażeń z celebrytami.

Naprawdę, większość ludzi ma w nosie Kułaka, Antka, Górskiego i innych. Oni chcą zobaczyć czy Pudzian da rade czy zaczerwienieje, czy Koksu kopnie Najmana, czy się zmęczy przy rozgrzewce itd.
Przy okazji zarabiają zawodnicy. Taka jest prawda, taki jest świat i rzeczywistość.

Miłośnicy innych sportów tez mają takie rozmowy, np o tenisie.
Albo weź taki Curling. Znam nawet jedną osobę która to ogląda :D I tam też są zarobki i takie gadki.

Jeśli ktoś chce zostać zawodowym Fajterem to się musi liczyć z takimi rzeczami. Lepiej jednak nosić teczki a nie woreczki
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
nie wkurzam się z tego powodu. Doskonale wiem jakie są realia i za co się płaci. Kiedyś występowali za 600zł i było. Więc idzie do przodu :) ale prawda jest taka,że wraz ze wzrostem popularności tej dyscypliny miały się znacznie poprawić warunki zawodników,a jedynie Mamed da radę użyć z tego.
Dlatego K&L tak kłamią względem zarobków w żywe oczy, bo doskonale wiedzą jak było kiedyś i jak jest teraz pod tym względem.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Takie stawi są podane specjalnie żeby zniechęcić ewentualną konkurencję...ludzie którzy planują ewentualnie zająć się organizowaniem gal zniechęcą się czytając takie artykuły no bo jak zgromadzić kilka milionów zł ??? Śmiech na sali...nie wierzę żeby zawodnicy KSW dostawali tyle samo lub więcej niż zawodnicy początkujący w UFC czy Bellatorze. Tam zawodnik z rekordem poniżej 5 walk dostaje kilka tyś $$$ ( ok 5000$ za wyjście drugie 5000$ za wygraną ) a dodatki ma od sponsorów, czasem drugie tyle co od samej organizacji. Z tym że trzeba wziąć pod uwagę że nawet najmniejszą galę UFC ogląda średnio 10 razy więcej ludzi na żywo nie wspominając już o TV i Pay-per-view co jest największym źródłem przychodu a czego u nas nie ma. Gdyby KSW faktycznie płaciło taką kasę to nie walczyliby na galach zawodnicy-emeryci typu Bob Sapp tylko zawodnicy na topie. Zauważcie że zawodnicy UFC walczą raz lub dwa w roku i na dodatek są bogaci - Brock Lesnar czy GSP zarabiają po kilka milionów $$$ w rok ( walki + reklamy + % od pay per view ) a zawodnik typu Valntijn Overeem czy Bob Sapp walczą co miesiąc, jak sami mówią, muszą to robić żeby zarobić. Nie wspomnę już o naszych polskich zawodnikach którzy oprócz walk prowadzą jeszcze treningi czy obstawiają bramki w klubach nocnych...
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Zastanówcie się koledzy za ile byście za rok wyszli na ring albo do klatki. Ja powiem od siebie, że nawet z El Progesteronem (ahahaha) nie poszedłbym za mniej niż 12tys. bo ubezpieczenie + przygotowanie kosztuje, a co dopiero jeśli się coś stanie...

O Polskich zawodnikach to powiem tak: ostatnio czytałem wywiad z gościem, co woli walczyć w Polsce niż w UFC bo tutaj ma 3 walki w roku, a tam by miał jedną. To w sumie wiele mówi?

Trzy cyfry w rocznym rozliczeniu podatkowym - OK, ujdzie.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Kogan - z jakim "gościem" był ten wywiad?
Prawda jest taka że to UFC decyduje kto u nich walczy a nie odwrotnie. UFC to chyba marzenie każdego zawodnika MMA, chociaż raz w życiu tam być.
Ale mówisz, że "gość" walczy 3 razy w roku w Polsce...jasne, niektórzy wolą mieć status gwiazdy czy mistrza MMA w KSW niż być nikim w UFC bo na pewno tak by było na początku
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Na WP był chyba wywiad i mówili, że jest najstarszy... Maciej Jewtuszko może?
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Ja z kolei czytałem że to UFC zerwało z Jewtuszko kontrakt po przegranej ale dziwne bo gdzieś indziej wyczytałem że w UFC kontrakty są podpisywane z góry na 2 walki.
  • 0

budo_macius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
No ale to było po wchłonięciu przez UFC organizacji WEC więc robili odsiew w tej dywizji, ponieważ mieli za dużo zawodników. Dlatego Maćka walka z Kurtem była o być albo nie być w UFC. Hmm pytanie ile płacą w USA sponsorzy zawodnikom a ile w Polsce. Bo może się okazać w totalu że 3 walki plus bonusy od sponsorów, organizacji i itp równoważą się z 1 walką w UFC i wszystkimi dodatkami. Pozatym pewnie tam walczysz tak często jak dobry jesteś..
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Nie wiem do końca ale jednak u nas zawodnicy zawsze narzekają na brak właśnie sponsorów. Fajnie by było gdyby stawki były faktycznie dobre i pozwalałyby zawodnikom utrzymać się z samych walk. Zawodnikom a nie pajacom typu Najman...
Jednak jak właściciele np KSW chwalą się że płacą tyle co UFC to po prostu nie wierzę. Po prostu jaka skala gali takie bonusy. Jak pisałem wcześniej na gale UFC przychodzi średnio 10x więcej ludzi, rekord padł chyba w Toronto czy Rio - ponad 60tyś ludzi + pay per wiev gdzie sam Dana White potwierdził że to jest największy przychód. Ostatnio wyczytałem że za samą sprzedaż biletów na gali z GSP UFC zapłaciło 5mln $$$ podatku !!! Myślę że gala KSW nawet 5mln zł przychodu nie przynosi więc niby skąd biorą się te pieniądze dla zawodników ?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Finanse w MMA - artykuł wprost
Sponsorowanie zawodnika, którego widzi ograniczona liczba ludzi, ograniczoną liczbę razy w roku i z tych ludzi co go widzą baaaardzo ograniczona część będzie zainteresowana Twoim produktem?

Jak gadałem ostatnio z vickiem dużej firmy to mówił, że lepiej im sponsorować jakąś łódkę na Mazurach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024