Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krytyka freaków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Krytyka freaków
W piątek jest gala z międzynarodowymi sędziami, Big Johnem w octagonie, wszystkie walki 3*5 minut, w rozpisce Grabowski (14-1), Sztanga, Strus (7-0), Jotko (9-0), Sobotta (walka roku 2011), a ludzie srają w gacie, że walczy kulturysta z celebrytą i piszą, że gala jest żenująca.

To samo z KSW 19, jest Mamed (co prawda ze przeciętnym rywalem), Cipek (największy powrót w historii polskiego MMA), Horwich vs. Chmielewski (gwarantowana super walka), Mańkowski (walka roku 2011), Naruszczka (10-0), walka kobiet (mistrzyni K-1 z solidną tekłondzistką), a wszyscy srają, że zatrudnili gościa, który pomylił pro wrestling z MMA.

Nie jestem w stanie tego zrozumieć, skoro tak, to czemu ci wszyscy ludzie nie piszą o mniejszych galach, np. Pro Fighcie, na którym jak sam właściciel powiedział "nie da się zarobić", czy galach na salach gimnastycznych, gdzie zawodnicy zarabiają 300zł? Skoro są takie zajebiste, to czemu nikt nie kupuje na to biletów? I skoro Sapp, Pudzian i Burneika to takie cioty, to dlaczego tematy o nich mają więcej postów niż wszystkie tematy o UFC i mniejszych galach razem wzięte? I dlaczego nawet jak już na Pro Fighcie jest dobra karta, to sala, która ledwo zmieściłaby 1% tych wszystkich ekspertów jest zapełniona w 1/3?

Może Wy mi to wyjaśnicie. A jak nie, to można to przenieść, do "co Was wkurza".
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
No cóż, Twój post jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Hejtowanie czegoś jest także formą zainteresowania.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Bo przeważnie gadają to ludzie niemający większego pojęcia o mma i udający znawców . Historia już pokazała że żeby była oglądalność i zrobiony hajs na gali musi być freak jeśli jest hajs z gali to federacje mogą dać zarobić konkretnym zawodnikom a to jest chyba najważniejsze.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Ja mieszkam w malej w miare miejscowosci w UK i jak sie spotkam z chlopakami Polakami znaojmymi przy piwie, to nawet ci co w zyciu nie ciwczyli, ogladali KSW bo wlaczyl tam wlasnie np. Pudzian, no i co z tego ze zenada, przy okazji mozna pogadac o innych walkach a frustracje zwentylowac na Pudzianie.
Nawet z ojcem co oprocz boksu nie mialem innych tematow o sporcie to teraz mam dodatkowy 1 bo przez znane nazwiska tez oglada.
Zreszta Pudzian jest dobry bo jego walka nie wymaga wiedzy z zakresu MMA zadnej wiec kazdy czuje sie ekspertem - same plusy.

Troche wprawdzie szkoda ze jego morda jest 1na plakacie a nie np Mameda ale co zrobic - swiata sie nie poprawi.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Ja jako wychowany na celebrity match na starym MTV lubię walki freaków :D
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Na poście dara powinno się w zasadzie skończyć.

Ludzie lubią nad czymś się pospuszczać, pohejtować. Taki naród i czasy. Jeśli można kogoś pokąsać to czemu nie? Taki kowalski na chwile zmarszczy brwi przy komentarzu, by odsapnąć i mruknąc: "kurwa, no..."

Największe branie np. na onecie maja newsy z dupy wyjęte. Dlaczego ma nie być tak z mma?

Śmiech bo tacy co nigdy nie walczli, nie trenują, mają ujemne rekordy biją sie w walkach wieczoru i zgarniają więcej niż wszyscy razem wzięci prawdziwi zawodnicy z under card. No cóż, sami chcieli byc fighterami. To niech teraz walczą... o przezycie ;-)


Franek zadał nam pytanie, teraz Wy mi odpowiedzcie - kto cieszył się największym powodzeniem w średniowiecznych objazdowych cyrkach?
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
No dobra, ale wszyscy aniołki, a na Budo też było milion postów "KSW żenada" i bynajmniej nie po tych żenadach z sędziowaniem. Odpowiedziałem sam sobie, ale liczyłem na to, że któraś z tych osób się odezwie i podejmie rękawicę, ale nagle same głosy rozsądku pobrzmiewają ;)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Można zadać inne pytanie Franczesko. Skoro zawodnicy o których wspominasz są tacy mega, daja walki roku itp. dlaczego ludzie nie chcą ich oglądać tak jak walki freaków? Problem tkwi w tym że mma nie jest wcale takie mega jak sie mogło wydawać. Trzeba je urozmaicać kuglarzami, przynajmniej na polskim podwórku, bo "prawdziwi" polscy fighterzy nie urośli do rangi showmanów. Póki co zastępują ich aktorzy

Musze już kończyć, rozlało mi się piwo i papieros spadł mi na poplamioną koszulkę z biedronki. Kto posprząta ten bałagan?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
troche offtop.
profight az tak kiepsko stoi z widownia?
porownanie mam kiepskie, ale w olsztynie zapelnilismy 2/3 a moze i ze 3/4 uranii, czyli z 1.5-1.8 tysiaca osob bylo na jakies 2.2 k pojemnosci. moze ciagle za malo zeby kasa z tego szla ladna (wiekszej hali u nas nie ma jeszcze), ale myslalem ze mimo wszystko az tak dramatycznie nie jest.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Balofy to chyba wynika z tego jak wygląda rynek od strony widza. U nas widz chce za darmo i najlepiej z transmisją na żywo w ogólnopolskiej stacji bo może będzie wolał iść na piwo i tam obejrzeć galę. Dyscyplin sportowych mamy multum, a gwiazdy sportów indywidualnych przebijają się w świadomości o ile zdobędą medal olimpijski (na chwilę) albo jeśli dyscyplina ma silną promocję a w czołówce jest Polak (skoki narciarskie, F1). Sukces Blanika nie zapełnił trybun na zawodach gimnastycznych tak jak sukces Grubby nie spowodował, że polski tenis stołowy zaczął być transmitowany w tv. Mamy jako naród taką mentalność, że musi być za darmo. Sam wiesz, że u lekarza jak boli to ludzie płacą, a do prawnika niekoniecznie chodzą bo jest kancelaria google. Tak samo pociąg Słoneczny z Wawy do 3city będzie napakowany jak kolej w Indiach bo bilet kosztuje ok. 20 zł (taniej już nie ma nigdzie) bo więcej kasy można wydać na trunki wyskokowe.
Pogi, któremu jechaliśmy zapełnił hale w Zgorzelcu dlatego, że zrobił galę ze wstępem za free.
A przechodząc do postu Franka - ludzie nie oglądają mma (przynajmniej nie to jest celem) tylko X czy Y i to jak sobie radzi w klatce. I komentują, że sobie nie radzi albo coś. O mma i poziomie sportowym gal mogą dyskutować ci, którzy mają o tym pojęcie. Jeśli X albo Y zacznie śpiewać w operze w większości będziemy komentować nasze odczucia, a nie to czy sama sztuka jest wysokich lotów czy nie. Będziemy oglądali taki występ w tv ale mało kto pójdzie do opery przy innej okazji. I tak się teraz dzieje z mma i frikami.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Ja lubię walki freaków.
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Co do Zgorzelca jest to bardzo dobry przykład - pierwsza gala była darmowa cała hala byłą zapełniona druga natomiast była już płatna i ilosc widzow byla minimalna co potwierdza słowa Dealera
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Kiedy publika się wyedukuje i poziom zawodników (oraz ich liczba) będzie właściwy - będzie można na tym zarabiać. Takich perspektyw nie ma ping-pong czy curling - żeby nie wiem co się działo i ile złotych medali przywozili Polacy.

Też mam mały przykład: na ostatniej imprezie ALMMA w Lublinie był wjazd (symboliczny ale zawsze) a sale pękały w szwach - i w sekcji MMA i w sekcji SW (naoglądał się w zasadzie tylko mój syn na barana - bez wchodzenia na drabinki była to już jedyna metoda by coś dojrzeć :) ). Pojawiły się głosy, że w przyszłym roku atak na większą halę - zobaczymy. To oczywiście nie ta skala co inne gale typowo komercyjne ale fajnie obrazuje rozwój dyscypliny. Jeszcze kilka lat temu liczba uczestników spokojnie przekroczyła by liczbę kibiców. Powoli ale w dobrym kierunku.

Zresztą walić to - Lombard w UFC :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
dealer mnie o co innego chodzilo.
jesli w olsztynie gala bez naprawde duzych nazwisk (no dobra byly dwa, materla i grabowski, walczyl tez aslambek ale wtedy nie byk tak znany jak dzisiaj i jeszce bodaj 2 olsztyniakow). A urania, nasza hala byla naprawde pelna. bilety nie byly drogie, bo od 40 do bodaj 150 zl. na stronie profighta podaja, ze niby bylo 3. tysiace osob. sprawdzilem pojemnosc hali, i zwazywszy ze niby z dostawianymi miejscami ma kolo 2.5 k to moze przesadzili, ale 2 tysiace moglo byc a wszystko przy mega chujowej pogodzie, ktora tez mogla kilkadziesiat czy kilkaset osob przegnac (niby nie duzo, ale pare k z biletow mniej ;) ).
Stad moje rozmyslania, ze np w takiej warszawie, ktora jest 10 razy wieksza niz olsztyn i zasobniejsza sa portfele, powinno byc, moze nie proporcjonalnie (20 tysiecy widzow by wyszlo, khe khe khe ), ale jednak sporo wiecej osob. tak samo w gdansku lodzi czy innym poznaniu.

Co prawda ze wzgledu na nasz arrachion i mameda olsztyn dobrze stoi, bo Szymon z pawlem organizuja amatorskie zawody czesto (wejsciowka 5, czy moze na ostatnich 10 zlotych, bo bodaj 2 czy 3 walki zawodowe tez byly) i generalnie fajnie dzialaja. ale tez nie jestesmy jakas jasna plama na czarnym tle ze tak powiem, stad dziwie sie ze az takie smutne glosy docieraja odnosnie frekwencji na ich galach...

edit:
az zajrzalem na ich strone, bo juz nie pamietam dokladnie kto walczyl, i stwierdzam ze obsada byla kozacka. bedorf jeszcze ,kornik ;) fakt faktem ze 3 lata temu troszke ich wartosc 'rynkowa' mniejsza byla, ale jednak ;)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Warszawa nie jest miastem turniejowym. Każdy to powie i też wystarczy zobaczyć jak się Torwar na KSW zapełniał. W dużych miastach jest za dużo atrakcji i możliwości wydania pieniędzy a nie każdy jest fanem mma. W mniejszych miastach można iść na taką imprezę bo "coś się dzieje". W Olsztynie jak był Stomil to kto chciał chodził na ekstraklasę na Stomil. Ale jakby był jeszcze klub w 1szej lidze koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i żużla liczba widzów na piłce jeszcze by spadła. Bo przecież nikt nie chodził by na 5 imprez sportowych w weekend. Aha i Warszawa jest miastem napływowym. Spora część tej aglomeracji weekendy spędza poza miastem.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
niestety dokładnie tak jest
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
OT:

Takich perspektyw nie ma ping-pong czy curling - żeby nie wiem co się działo i ile złotych medali przywozili Polacy.


W ping-pongu na poziomie wicemistrza Polski, najlepszy zawodnik, w 2010 dostawał 5k na miesiąc podstawowej pensji plus bonusy.
A na mecze za 5 pln przychodziło około 200-250(sam byłem na jednym) osób i była transmisja w Orange Sport(jeden mecz tygodniowo).

/OT
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Jaki wniosek? To dużo czy potwierdzasz to co napisałem?
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
Dlaczego tak jest? Tak sobie pomyslalem, ze lubimy ten sport, podziwiamy swietnych zawodnikow, ale jednak dusza zostalismy troche w pieknych i dzikich ;) czasach, kiedy do klatki wchodzilo dwoch ludzi, aby stoczyc walke bez limitow czasowych i z minimalna iloscia regul, by udowodnic kto wygra, podrzedny bokser, czy wielki, nasaczony koksem, kulturysta ;)
MMA to piekny sport, a jednak od czasu do czasu fajnie obejrzec taka surowa i prymitywna energie w ringu. Ludzie od zawsze lubuja sie w takich dziwnych zestawieniach i tocza boje o to, kto by wygral. Tylko nie zawsze potrafimy sie do tego przyznac.
Chyba tak naprawde bardziej wkurza to, ze laicy pozniej dyskutuja, udaja znawcow, na podstawie takich freak show, nie majac za grosz pojecia o MMA, a nie to, ze takie walki w ogole sie trafiaja.
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krytyka freaków
lepiej bym tego nie ujął. Dodał bym tylko,że dodatkowo niezła śmiechawa jest z tego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024