Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna sztywność i nieskoordynowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
A co do tego treningu to jednak myślę że lepiej by mi się trenowało gdy bym robił nie wszystko na raz pewnie dla tego większość osób nie rozkłada treningu na 6 dni i nie trenuje podobnie do bułgarskich trójboistów dla tego że jest to dla nich nie wygodne ale i też mniej skuteczne czy mam racje? i jeszcze taka sprawa że Gdy w planie treningowym w jednym dniu np w poniedziałek zamiast być 3 ćwiczenia Przysiad,wyciskanie leżąc,martwy to ja bym zrobił tak:Nogi- 1 seria przysiad,2 seria wykroki,3seria pistolety potem ręce:wyciskanie leżąc,potem wyciskanie stojąc,potem wyciskanie jednorącz,potem martwy potem back lever - Gdy takie coś zastosujemy to automatycznie będą gorsze wyniki w ćwiczeniach prawda? bo też się zastanawiam czemu nikt nie robi tak jak napisałem tylko zawsze robią 3x siady 3x wyciskanie 1x martwy itp itd nigdy nie ma tak że jest kupa ćwiczeń w planie, chodzi tutaj o przyswojenie i zapamiętanie tutaj tych ruchów? bo jak będą różne ruchy to nam się będzie mylić nie? i wtedy się bardziej męczy centralny układ nerwowy?

Aha i teraz sprawa tego mojego planu to chciałbym jakoś rozłożyć plan na cały dzień ponieważ mam cały dzień wolny,będe mieć w mieszkaniu za niedługo siłownie ciężary etc, nie mam dużo zajęć więc mam praktycznie cały dzień wolny na ćwiczenia. Macie jakieś pomysły?? widziałem plan bułgarskich ciężarowców ale trochę to dziwnie opisane a z anglika nie jestem ekstra, jak piszę np:
Monday/Wednesday/Friday

9am – 12pm: snatch to heavy single; half-hour break; clean and jerk to heavy single; half hour break; front squat to heavy single.

They may also include back-off sets (singles of course) in the 90% range of whatever the heavy single was. (When I say up to a heavy single, I mean full-on as if it were a contest. Keep going up till you miss, then try it again.)

3pm to 6pm: same as morning.

9pm: Front squat to heavy single.

To gdzie tu pisze ile oni seri robią? oni robią coś takiego jak smarowanie gwintów? czyli 9-12 snatch 1 powt 1 seria potem pół godziny przerwy na jedzenie i clean and jerk 1 seria 1 powt?? trochę mi tu nie pasuje że robią tylko 1 serie. I czy robienie 1 seri ma sens?? takie rozłożenie planu na cały dzień, ciężko będzie wtedy z rozgrzewką bo gdy rano zrobimy serie pomiędzy rozgrzewkową a siłową np 1 pistolet 70% podkreślam 70% nie więcej, potem południe 1 pistolet 80% a wieczór 1 pistolet 90%, to wtedy będzie chyba lipa bo dużo czasu odczekamy na następną serie a ktoś w tym czasie może siedzieć na kompie i będzie nie rozruszany.

Może jak smarowanie gwintów się tu mi nie nadaję to może coś takiego: Rano 3 serie przysiadów, Południe 3 serie wyciskań na klate, wieczór 1 seria martwego ??

Chodzi mi o taki trening żebym mógł trenować 6 nawet 7 razy w tyg(7 dzień bardzo bardzo leciutki) bez przetrenowania, bo wiadomo że wówczas możemy trenować więcej bo organizm przy takim treningu się szybciej regeneruje, i to by było z 3 razy w tyg Siła maksymalna+czasem podrzuty(siła eksplozywna) w tym samym dniu co siła maksymalna a reszta kondycja i wytrzymałość.


PS; macie może coś dla mnie do poczytania abym to wszystko załapał?? bo novo tam kiedyś mówił że trening smarowanie gwintów jest dobry w specyficznych sytuacjach a moje pytanie brzmi dla czego jakie sytuacje?? wiem musielibyście mi tu dużo tłumaczyć i mogło by to nie wyjść, dla tego możecie mnie jakoś naprowadzić abym załapał jak najefektywniej trenować w MOIM PRZYPADKU, bo rzadko kiedy gdzieś w książkach widzę treningi typu bułgarskich tróbojstów czy pavla.
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
Czytając te posty, to nasuwa mi się obraz przerośniętego dzieciaka, co to myśli, że jak jest duży, to jest super silny i sprawny i już może w zasadzie wszystko, tylko trochę jeszcze nie wie, jak.
Masz 15 lat, a chcesz robić ćwiczenia, jak ludzie trenujący od 15lat. Ty jeszcze rośniesz, nie masz w pełni ukształtowanych kości, a chcesz robić jakąś masę, jakąś mega-siłownię i trójboje najlepiej już na poziomie mistrzowskim. Zacznij od diety (bo Novo ma rację mówiąc, że masz nadwagę), treningów ogólnorozwojowych, a nie siłowni. Zacznij chodzić na jakieś zajęcia, gdzie rozwija się ogólną koordynację ruchową, równowagę itp. Reszta przyjdzie z czasem ;-)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
albo troll...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

albo troll...


Albo? :lol:
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

Czytając te posty, to nasuwa mi się obraz przerośniętego dzieciaka, co to myśli, że jak jest duży, to jest super silny i sprawny i już może w zasadzie wszystko, tylko trochę jeszcze nie wie, jak.
Masz 15 lat, a chcesz robić ćwiczenia, jak ludzie trenujący od 15lat. Ty jeszcze rośniesz, nie masz w pełni ukształtowanych kości, a chcesz robić jakąś masę, jakąś mega-siłownię i trójboje najlepiej już na poziomie mistrzowskim. Zacznij od diety (bo Novo ma rację mówiąc, że masz nadwagę), treningów ogólnorozwojowych, a nie siłowni. Zacznij chodzić na jakieś zajęcia, gdzie rozwija się ogólną koordynację ruchową, równowagę itp. Reszta przyjdzie z czasem ;-)


Hmm, trochę się mylisz ja chcę po prostu tak ćwiczyć abym miał najlepsze efekty w sprawności fizycznej, chcę sobie ułożyć jakiś porządny plan z progresjami itd w tym planie sobie bym ustalił kiedy co i jak będe to robił, pytam się tutaj o plan treningowy na siłę bo nie jestem tak obcykany w tym temacie jak wy i wcale nie chcę ćwiczyć jak zawodowcy mogę trening przecież dopasować pod swoje możliwości. Co do diety to aktualnie nie mam jakiejś ale odżywiam się zdrowo na śniadanie kaszke płatki,siemie,orzechy i takie tam, w dodatku zbieram dzikie rośliny na sałatki i na zapas np pokrzywy, jem dużo warzyw staram się nie jeść szklarniowych, jem dużo owoców, po i przed treningiem węgle jem i takie tam.
I co do tych treningów ogólnorozwojowych to zdecydowanie treningi na siłowni wchodzą w skład tych treningów, ale gdy tylko ułożę sobie odpowiedni plan to od razu szoruje na karate albo na coś, narazię chcę to wszystko ogarnąć bo mam kilka problemów z treningami i odżywianiem. No i podkreślam i dodam że mam całe dnie wolne mogę sobie trenować jak chcę nawet będe mieć worek z piaskiem do ćwiczeń zamiast sztangi, więc mi bardzo odpowiada plan rozłożony na cały dzień czy coś w tym stylu mi bardzo zależy na jak najszybszych efektach.

I co do tego trollowania to nigdy na tym forum nie trollowałem może z raz dwa, czemu myślicie że trolluje?? może jestem trochę inny od was(taki styl bycia?) i zresztą mam 15 lat.
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
Aha i zapomniałem dodać że ważę już z 83-85 kg :-)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

albo troll...


Albo? :lol:

albo strach sie bac
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

Hmm, trochę się mylisz ja chcę po prostu tak ćwiczyć abym miał najlepsze efekty w sprawności fizycznej, chcę sobie ułożyć jakiś porządny plan z progresjami itd w tym planie sobie bym ustalił kiedy co i jak będe to robił, pytam się tutaj o plan treningowy na siłę bo nie jestem tak obcykany w tym temacie jak wy i wcale nie chcę ćwiczyć jak zawodowcy mogę trening przecież dopasować pod swoje możliwości.

Najpierw nie na siłę, a potem na siłę...
A tak w ogóle, to na siłownię wpuszczają niepełnoletnich bez opiekuna? :twisted:

Co do diety to aktualnie nie mam jakiejś ale odżywiam się zdrowo na śniadanie kaszke płatki,siemie,orzechy i takie tam, w dodatku zbieram dzikie rośliny na sałatki i na zapas np pokrzywy, jem dużo warzyw staram się nie jeść szklarniowych, jem dużo owoców, po i przed treningiem węgle jem i takie tam.
I co do tych treningów ogólnorozwojowych to zdecydowanie treningi na siłowni wchodzą w skład tych treningów, ale gdy tylko ułożę sobie odpowiedni plan to od razu szoruje na karate albo na coś, narazię chcę to wszystko ogarnąć bo mam kilka problemów z treningami i odżywianiem.

Coś nieścisłości w opinii na początku zdania i na końcu. To masz problem z dietą, czy jednak nie? Bo coś mi się wydaje, że jednak te "dzikie rośliny" to jednak za dzikie...

mi bardzo zależy na jak najszybszych efektach.

Pij mleko ;-)
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

Hmm, trochę się mylisz ja chcę po prostu tak ćwiczyć abym miał najlepsze efekty w sprawności fizycznej, chcę sobie ułożyć jakiś porządny plan z progresjami itd w tym planie sobie bym ustalił kiedy co i jak będe to robił, pytam się tutaj o plan treningowy na siłę bo nie jestem tak obcykany w tym temacie jak wy i wcale nie chcę ćwiczyć jak zawodowcy mogę trening przecież dopasować pod swoje możliwości.

Najpierw nie na siłę, a potem na siłę...
A tak w ogóle, to na siłownię wpuszczają niepełnoletnich bez opiekuna? :twisted:

Co do diety to aktualnie nie mam jakiejś ale odżywiam się zdrowo na śniadanie kaszke płatki,siemie,orzechy i takie tam, w dodatku zbieram dzikie rośliny na sałatki i na zapas np pokrzywy, jem dużo warzyw staram się nie jeść szklarniowych, jem dużo owoców, po i przed treningiem węgle jem i takie tam.
I co do tych treningów ogólnorozwojowych to zdecydowanie treningi na siłowni wchodzą w skład tych treningów, ale gdy tylko ułożę sobie odpowiedni plan to od razu szoruje na karate albo na coś, narazię chcę to wszystko ogarnąć bo mam kilka problemów z treningami i odżywianiem.

Coś nieścisłości w opinii na początku zdania i na końcu. To masz problem z dietą, czy jednak nie? Bo coś mi się wydaje, że jednak te "dzikie rośliny" to jednak za dzikie...

mi bardzo zależy na jak najszybszych efektach.

Pij mleko ;-)


Może by tak tak szanowny pan przeczytał dokładnie co napisałem? pisałem że siłownie mam w domu, pij mleko będziesz wielki żal omg.....
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

Może by tak tak szanowny pan przeczytał dokładnie co napisałem?

LOL
:)

Ty homie, ćwiczysz cos w ogóle czy układasz coraz to nowsze plany, żeby nie ćwiczyć, dopóki, nie będziesz miał takiego gwarantującego 10000% efektów i wyniki olimpijskie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
jak nie chcecie mu pomoc, to sie w temacie nie odzywajcie. :evil:
  • 0

budo_ettelen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

jak nie chcecie mu pomoc, to sie w temacie nie odzywajcie. :evil:

Oj weź no, przecież ja chce mu pomóc zrozumieć samego siebie ;-)
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

Może by tak tak szanowny pan przeczytał dokładnie co napisałem?

LOL
:)

Ty homie, ćwiczysz cos w ogóle czy układasz coraz to nowsze plany, żeby nie ćwiczyć, dopóki, nie będziesz miał takiego gwarantującego 10000% efektów i wyniki olimpijskie?


Ja ćwiczę cały czas nie obijam się ćwiczę gdy tylko czuję się na siłach bo wtedy tylko powinno się ćwiczyć dla mnie trening to przyjemność(choć nie zawsze np wtedy gdy nie ma efektów lub coś nie pasi mi mój plan treningowy). Czy układam plany? no co dzień coś sobie tam układam bo w sumie nie mam teraz jakiegoś planu ułożonego którego trzymam się w 100% procentach chcę sobie ułożyć taki plan w którym będzie cały trening bardziej zorganizowany, Czasem ćwiczyłem tak że poszłem na siłownie i 2x front przysiady 2x wyciskanie 1x martwy, ale czemu tylko 2x a nie 3x? dla tego że póżniej pod koniec dnia chciałem sobie jeszcze poćwiczyć trochę gimnastyki tuck planche etc, i też dla tego że po tych 2 seriach np wyciskania moje ręce mnie już bolały i nie byłem taki świeżutki(bynajmniej tak myślę że tak było). Też ćwiczę metoda smarowania gwintów pavla tylko że dodałem tam więcej ćwiczeń to smarowanie gwintów pavla to jest bardzo podobne do treningu bułgarskich ciężarowców. Ja szukam jakiegoś odpowiadającego mi treningowi na razię spodobały mi się najbardziej treningi rozłożone na cały dzień ale muszę to wszystko jeszcze bardziej zakumać, i z tymi moimi treningami teraźniejszymi to jest tak jak nie jak bym chciał ;) Na razię nie robię podrzutów itp bo pierw muszę ogarnąć trening siły a później jak się to ogarnie to z reszta będzie jak spłatka, po za tym nie uważam abym był jeszcze w pełni gotowy na trening siły eksplozywnej, po za tym przy treningu siły maksymalnej rozwija się też siła eksplozywna bynajmniej coś takiego pisał pavel w nagim wojowniku. Jak będe mieć kase to kupie może sobie jego książki o rozciąganiu,superstawy,i więcej niż bodybouliding.

No i novo ma rację, nie potrzebne są tutaj głupie odpowiedzi bo się tylko spam zrobi i ktoś dostanie ostrzeżenie albo bana.
ettelen - ile to ja razy słyszałem aby zapisać się na jakieś treningi i ćwiczyć,biegać,skakać itd ja to wszystko już wiem wydaję mi się że tak piszą osoby nie do końca ogarnięte w sprawach treningowych i nie są tak profesionali aby mi pomóc(na przykład mój tato) w dodatku mówią abym nie ćwiczył na siłowni bo sobie coś zrobię :lol: jak będę ćwiczył odpowiednio to nic mi się nie stanie bynajmniej tak sądzę.

I może już koniec z tym tłumaczeniem o co mi chodzi itd ? zawsze gdy gdzieś na jakimś forum czy jakiejś osoby zapytam się o trening to zawsze są kontrowersje/nie zgadzamy się itd. Troszkę strata czasu na takie pisanie ciągle.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
Nie wiem czemu się bulwersujecie że chce ćwiczyć jak ciężarowcy - przecież oni zaczynają tak samo, każdy miał kiedyś 15 lat. Nie przesadzaj z ciężarami i dbaj o technikę i będzie git.

Jeśli masz czas w domu i wkrótce bedziesz miał dostęp do jakiegoś sprzętu, to w twoim wieku najlepiej ćwicz w stylu: jedno, maksymalnie dwa ćwiczenia dziennie, i je wykatuj.
Na przykład:
pon - przysiady
wtorek - wycisk stojąc i wiosło
środa - zarzut / przysiad przedni
czwartek - wycisk leżąc, podciąganie
piątek - martwy

Do tego jakaś lekka ogólnorozwojówka i masz plan jak się patrzy.

A co do serii i powtórzeń - po prostu zamorduj dane ćwiczenie ;) nie ważne jakie serie i powtórzenia, 10x3 czy 3x10 czy cokolwiek.
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
Cześć, a czemu maksymalnie dwa ćwiczenia?? Ja ten plan bym widział bardziej tak:
Pon Pistolety + Wyciskanie na klate + Martwy ciąg - Intensywność wysoka
wtorek wytrzymałość - Intensywność niska
środa Przysiady + wyciskanie w górę + Ab wheel + Saxon side bends - Intensywność średnia
czwartek Wytrzymałość - Intensywność wysoka
Piątek - Przysiady + tuck Planche + Back lever intensywność niska
Sobota Wytrzymałość - intensywność wysoka
Niedziela - ewentualnie : Bent press(wyciskanie bokiem) - intensywnosc bardzo niska

I jak te ćwiczenia wykonywać w treningach siły ile seri itd?? Robić coś takiego: Godzina 10- leciutka rozgrzewka ok1 min z 10 przysiadów i wyskok Potem 1x1przysiad z sztangą 70% maksymalnego ciężaru, przerwa Na Drugie śniadanie 40 minut, leciutka rozgrzewka kilka pompek godzina 11 i Wyciskanie na klate 1x2 powtórzenia 70% maksymalnego ciężaru, godzina 12 martwy ciąg 80-90% maksymalnego ciężaru, potem Przysiady 1x2 powt 80% maksymalnego ciężaru, potem o 14 wyciskanie na klate 1x3 powt 80% maksymalnego ciężaru potem o 15 siady 1x3 powt 90% maksymalnego ciężaru, o 16 wyciskanie na klate 1x1 powt 90% maksymalnego ciężaru

Tak wykonywać ćwiczenia?? to jak w stylu smarowania gwintów.

Wiem że bułgarscy trójboiści trenuja tak:

godz 10 front squaty
godz 11 clean and jerk
godz 12 wyciskanie na klate
godz 13 martwy

itd itd coś podobnego jak u mnie tylko ile oni seri robia? oni robia też 1 serie każdego ćwiczenia??

A i jeszcze jedno jak bym robił tak jak podałem w tym treningu to jak bym stosował tak długie przerwy to czy mięśnie były by rozgrzane?? bo wiadomo jak mięśnie są rozgrzane to wtedy można więcej podnieść i to samo tyczy się cun układu nerwowego czy był by ciągle rozgrzany?? cun się dłużej regeneruje od mięśni więc może by był.

I ciągle zastanawia mnie czemu nikt nie poleca robić w jednym dniu dużo ćwiczeń zawsze wybiera się mało jak się ćwiczy siłe np przysiad,wyciskanie i martwy. Chodzi tutaj o to by się ciągle pamiętało ruch danego ćwiczenia i żeby na nim się skupić i nie rozpraszać się innymi ćwiczeniami bo się wtedy mylą ruchy i tehnika gorsza ??

Aha i duża ilość ćwiczeń ma też swoja zaletę ponieważ gdy np robimy wyciskanie sztangi w górę to pracuje najbardziej górna część klatki piersiowej a gdy robimy wyciskanie leżąć lub nawet lepiej wyciskanie poziomej(leżymy głową do ziemi) to pracuje bardziej dolna część klatki niż górna, więc jak byś mi robili 3 serie na zmiane raz wyciskanie w góre raz wyciskanie na poziomej to mięśnie klatki piersiowej miały by więcej czasu na regeneracje prawda? bo byśmy nie zakatowali górej cześći na jednym treningu a na drugim dolnej tylko byśmy na jednym katowali obydwie tak samo, a mięśień mniej zmęczony lepiej się regeneruje no nie.

A i Ian chciałem ci powiedzieć że w twoim planie nie pasuje mi to żebym nie zwracał uwagi na ilość powt przecież pisałem że chodzi mi o siłę gdy bym robił 10 powt a nie 1-3 to by efekty były dużo gorsze niż w 1-3 powtórzeniach.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
czy ty piszac "1x1przysiad z sztangą 70% maksymalnego ciężaru" masz na mysli ze robisz TYLKO ta jedna serie? zadnych serii o mniejszym obciazeniu?
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie

czy ty piszac "1x1przysiad z sztangą 70% maksymalnego ciężaru" masz na mysli ze robisz TYLKO ta jedna serie? zadnych serii o mniejszym obciazeniu?


Tak, tylko przed każdym takim ćwiczeniem rozgrzewam się lekko np z 10-20 przysiadów tak żeby nie być totalnie zimny.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
to przestan tak robic i zacznij cwiczyc jak normalny czlowiek. ostatni raz probuje ci cos wytlumaczyc.
oczywiscie, ze trojboisci nie robia tylko jednej serii.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu masz jak cwicza. i cwicza tak, bo ktos ich do tego *stopniowo* przez 10 lat przygotowywal.

przestan kombinowac i zrob normalne 5x5 jak ci wczesniej w tym temacie pisalem, albo przestan pytac, skoro odpowiedzi totalnie olewasz.
jesli cwiczysz 5x dziennie to organizm nie ma kiedy sie zregenerowac. jak myslisz, dlaczego trojboisci maja co najmniej 48h pomiedzy podobnymi treningami? dlaczego kulturysci cwicza jedna partie ciala raz w tygodniu? to co oni robia dziala, to co ty robisz - nie.
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
A jak to jest z tym oddychaniem wg pavla tsatsouline ? On piszę żeby podczas ćwiczeń wziąść głęboki oddech przepona w dolna czesc brzucha i podczas ćwiczenia np wstawanie do góry z przysiadu, nie wypuszczać powietrza, ściskać pośladki i takie tam podał różne sposoby aby powietrze nie uciekało bo to daje więcej siły. Ale z drugiej strony słyszałem że nie wolno podczas ćwiczeń wstrzymywać oddechu bo to jest niezdrowe i grozi chorobami.

hmm ciekawy gdy by jakiś zawodnik wzioł maks na przysiad totalny maks i by spróbował takiego oddychania to czyby nie zrobiło by mu się ciemno przed oczami lub by nie zendlał?


;;jesli cwiczysz 5x dziennie to organizm nie ma kiedy sie zregenerowac. jak myslisz, dlaczego trojboisci maja co najmniej 48h pomiedzy podobnymi treningami? dlaczego kulturysci cwicza jedna partie ciala raz w tygodniu? to co oni robia dziala, to co ty robisz - nie.;;
Pominołeś temat intensywności takiego treningu np 5 razy dziennie, właśnie ja czytałem że jak się trenuje częściej ale mniej intensywnie to organizm jest sie w stanie szybciej zregenerować i masa i siła szybciej rosną. A czemu kulturyści ćwiczą jedna partie ciała raz w tyg to w sumie sam nie wiem, i doszedłem do wniosku że mój trening pewnie dla tego nie działa że po 1 ciągle ćwiczyłem z masa własnego ciała praktycznie a po 2 treningi nie były zasestematyczne i progresij jako takiej zbyt nie było.
  • 0

budo_homie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ząbkowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dziwna sztywność i nieskoordynowanie
Aha i jeszcze mam jedno ważne pytanko - czy można robić coś takiego 1 seria : wyciskanie na klate leżąc , 2 seria wyciskanei stojąc , 3 seria pompki w staniu na rękach ZAMIAST - normalnej seri 3x wyciskanie na klate, w sumie nie zauważyłem aby ktoś coś takiego robił no ale np Ross robi podobnie np 1 seria przysiadów na jednej nodze i potem robi glute ham raises, Albo w swoim treningu Core robi z 5 różnych ćwiczeń po kolei po 3 obwody.

Podobało by mi się takie coś jak podałem bo by każdy mięsień miał wieczej czasu na regeneracje bo np robiąc wyciskanie na klate stojąc ćwiczymy głównie górną cześć klatki piersiowej a robiac wiciskanie na ławce skośnej robimy głównie dolną część klatki, i od razu nie dowalilibyśmy górnej części klatki tylko trochę dolna czesc troche górną. Ale znowuż nie wiem jak to by się sprawdziło w przypadku dużych ciężarów chodzi tutaj o układ nerwowy czy by się nie myliły ćwiczenia? zamiast skupił bym się na jednym ćwiczeniu to musiał bym skupić się na kilku, jak to z tym jest?

i jeszcze jedna sprawa prawdopodobnie mam słabe zdolności regeneracyjne jak je zwiększyć? czy to moja psyhika i nastawienie tak działaja że szybko się przetrenowuje? może gdybym zaczoł ostro trenować to organizm by się w końcu przyzwyczaił?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024