Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Dołączona grafika

System stworzony w celu szybkiego wyszkolenia operatorów Navy Seals Team Six.
RAT, bo tak w skrócie jest nazywany, stał się podstawą dla wielu systemów RBSD.

Lee Morisson Urban Combatives ma takie zdanie na temat Paul Vunaka i RAT-u:

To that end the best instructor that I have come across is with out doubt one of the top men in within the JKD Concepts and head of Progressive Fighting Systems, Paul Vunak. He is responsible for the development of the Navy Seals programme called Rapid Assault Tactics (R.A.T.) This is a programme designed by a martial artist for the average person, so that they may have a fighting chance against a bigger and stronger opponent.

It is one of the most aggressive, 'in your face' continuous attack methods that I have ever seen. Although I am not certified by Sifu Vunak and therefore do not teach the R.A.T method. I have after training with Paul Vunak taken what he taught me and adapted it to fit into my own functional little box. For example I have eliminated his methods of entry, which I feel are more applicable to a match fight scenario preferring instead to strike pre-emptively off my fence from a talking range of two feet or less and then I will close into a Thai boxing neck clinch and make use of the finishing tools that are considered to be the most destructive weapons on the body our head-butts, knees and elbows.


Będą to pierwsze w Polsce warsztaty z systemu RAT. Ze względu na ograniczony czas trwania szkolenia - tylko 6 godzin, mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie w systemach/sztukach walki. Także ze względu na ograniczony czas będą poruszone wymienione na plakacie aspekty RAT, bez wnikania w obszary posługiwania się bronią czy też walki na ziemi.
Te aspekty będą poruszone w kolejnych edycjach warsztatów.

Cena za osobę to 100 zł. Grupa nie będzie większa niż 12 osób, aby utrzymać wysoką jakość szkolenia.
Szkolenie odbędzie się 21 kwietnia 2012 w obiekcie Instytutu Sportów Walki i Samoobrony w Gdyni, na ulicy Gedymina 48. Uczestnicy proszeni są o zabranie ochraniaczy na zęby, krocze, rękawic do MMA, ochraniaczy na piszczele. Mile widziane także gogle ochronne, takie jak używane w AirSoft.
Szkolenie zaczniemy o godzinie 10.00. Przewidywany czas zakończenia to godzina 17.00. Po 4 godzinach zajęć będzie godzinna przerwa.

Zapraszam wszystkich sympatyków systemów RBSD, combat, samoobrony i systemów/sztuk walki na zapoznanie się z tą skuteczną metodą szkolenia.

Zgłoszenia na e-mail:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub telefonicznie: 604 176 320

Pozdrawiam
Michał "Kenjiro" Kiczela
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Autor systemu we własnych słowach na temat RAT:

  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Owszem jakiś czas temu był testowany przez SEALs ale ostatecznie został on zarzucony, podobnie było ze SCARF,. SEALs wprowadzili na swój użytek system Duana Dietera Close Quarter Defense. Brak jakichkolwiek informacji, tym bardziej technik. Wygląda na to że materiał jest zastrzeżony.
  • 0

budo_dublet1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
a jaki jest koszt tego szkolenia???
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Bardzo możliwe, że obecnie Navy Seals ma inny system szkolenia. Z tego co wiem, to Team Six, bo o tym oddziale piszę, nigdy nie miał dłuższy czas jednego systemu, tylko bardzo często zmieniali sobie instruktorów - nie tylko od walki w bliskim kontakcie.
Jest to związane z tym, że oddział posiadający status Tier1 ma dość dużą dowolność w doborze zarówno sprzętu jak i szkoleń, zależną bardzo często od ich widzimisię jak i bieżących potrzeb.

Co nie zmienia faktu, że Paul stacjonował, trenował, pił, imprezował i robił burdy w knajpach ;) z Team Six przez ponad dwa lata i przez dwa lata korzystali z Jego wiedzy, a nie na zasadzie jednego szkolenia kilkugodzinnego ;)

Tak więc jeśli najlepiej wyszkolona jednostka spośród Sealsów przez tak długi czas trenowała RAT, to myślę, że dla cywili system ten będzie bardziej niż wystarczający :)

Tak jak pisałem wyżej - wiele systemów obecnie określanych jako RBSD oraz Combat jest oparte bardziej lub mniej na tym co robi Paul. Tak więc myślę, że warto jest poznać materiał źródłowy. Chociaż pewnie moje zdanie nie jest obiektywne, to jednak pokuszę się o stwierdzenie, że RAT jest jednym z lepszych systemów, a widziałem już ich trochę w życiu, od izraelskich po rosyjskie.


Cena przecież jest podana - 100 zł od soby.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

Tak jak pisałem wyżej - wiele systemów obecnie określanych jako RBSD oraz Combat jest oparte bardziej lub mniej na tym co robi Paul. (...)


:)
Ta, system opracowany dla Seal, nie przyjął się ale na jego podstawie opiera się większość systemów... Gdybyś to napisał na forum WT, WC czy JKD pewnie by uwierzyli. Tutaj będzie ciężko.

Jeśli to jest mniej więcej to co pokazuje Cucci, to z większością Systemów walki nie ma nic wspólnego.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Dlaczego piszesz, że się nie sprawdził?
Stary, jeśli instruktor przebywał 3 lata (sprawdziłem dokładnie, bo wcześniej pisałem ponad 2) w bazie w Virgini, jadł, spał, srał razem z Sealsami i trenował operatorów - to dla mnie jest to wielki sukces. Inni instruktorzy lecą zazwyczaj po pierwszym kilkugodzinnym szkoleniu...

A to, że Sealsi ćwiczą coś innego, ale podejrzewam, że system ich szkolenia opiera się na wszystkich wcześniejszych doświadczeniach jakie wynieśli i jest syntezą tego co uważają za przydatne, to jest inna sprawa.


Rozumiem, że piszesz o tym co Cucci wydał na szkoleniówkach i nazwał programem szkolenia Sealsów? No, stary, jak Twoja wiedza opiera się na szkoleniówkach, to ja odpuszczam :)
Nawiasem mówiąc, RAT to nie jest to Cucci tam pokazuje.


Dobra, popisaliśmy sobie troszkę i dyskusja zaczyna się robić jałowa.

Ten temat powstał w celu informacji o szkoleniu, a nie o akademickich dyskusjach co obecnie ćwiczą Seals Team Six.
Jeśli masz jakieś pytania odnośnie samego szkolenia, to proszę, jeśli chcesz kontynuować powyższą dyskusję, to ja odpuszczam.
Wolę realizować się w praktyce, niż przed monitorem.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Kenjiro nie o to chodzi.

Robisz lekką manipulację twierdząc, że wszystkie systemy walki walki bazuja na RAT Vunaka. Większość z nas zdaje sobie sprawę że bazowe systemy to JJ i system Fairbarna jeśli chodzi o Zachód, jeśli chodzi o Wschód to Judo i Kyoksul. Oczywiście modyfikacje sa na tyle duże że bardzo różnią się od bazowych sztuk walki.

Z tym Cucci to był żart, generalnie kaszana.

Tylko że z tymi SEALS to taka sama bajka jak z SAS. Wszyscy trenowali Seals.
Są dwa problemy. Systemy wojskowe nie nadają się na ulicę, generalnie w większości krajów jest to przekroczenie granic prawa. Drugi problem ich użyteczność wynika z połączenia skuteczności w parze z posługiwaniem się wszelkiego rodzaju bronią.

Uczciwie chętnie wybrałbym się na to szkolenie ale nie mam możliwości. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Nie napisałem wszystkie, napisałem wiele - to zasadnicza różnica. Wielu, zwłaszcza instruktorów z "zachodnich systemów" przyznaje się do inspiracji tym co robi Paul - wspomniany przez mnie Lee Morrison, ale nie tylko on (mam nawet stare semi Paula z UK, w którym można zobaczyć Morrisona w pierwszym rzędzie). Jak będę miał chwilkę to poszperam, znajdę i wpiszę innych.

RAT w swojej czystej formie także nie nadaje się na ulicę patrząc pod kątem prawa, zwłaszcza polskiego i trzeba mieć tego świadomość.

Jakoś tak zainspirowany Twoimi postami o niewciskaniu kitu na forum combat, bo tutaj ludziki nie dają sobie kitu wciskać, w przeciwieństwie do ludzi trenujących inne systemy, np jak wspomniałeś JKD :roll: zobaczyłem sobie semi systemu Fairbairna i O'Neila prowadzone przez Carla Cestari i tam były wypunktowane najważniejsze zasady, które pokrywają się z tymi co są w RAT, a także w JKD - czyli zasada najdłuższej broni do najbliższego celu, operowanie dystansem jako obroną, ofensywna defensywa, podstawowe combo - finger jab-balls kick, itd itd
Po prostu, jak mawiają : nic nowego pod słońcem :) Także staram się nikomu kitu nie wciskać.

Co do bajek, że wszyscy trenowali Seals. W większości przypadków się zgadzam, bo ludzie sobie w CV wpisują takie rzeczy, jeśli zrobili np jedno szkolenie dla Navy, z którego potem żadnego pożytku nie było, ale oficjalne pismo z podziękowaniem dostali i się chwalą wszem i wobec. Jednakże różnica jest zasadnicza jak ktoś spędza 3 lata w "koszarach". To jest fakt a nie bajka.

Szkoda, że nie będziesz mógł wziąć udziału w szkoleniu (jak widzę przebywasz w UK?). Niestety internet, a zwłaszcza forum, jest bardzo kiepskim medium do komunikacji, bo nie można przekazać wielu rzeczy tak, jakby się chciało.
Podczas spotkania na żywo, wiele rzeczy na pewno by się wyjaśniło i można by się wiele od siebie wzajemnie nauczyć. A ja na naukę jestem zawsze otwarty.
Pozdrawiam i najlepszego na trwające wciąż Święta :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

RAT w swojej czystej formie także nie nadaje się na ulicę patrząc pod kątem prawa, zwłaszcza polskiego i trzeba mieć tego świadomość.


Kenjiro,a mógłbyś powiedzieć coś więcej(albo wrzucić jakiś filmik) o tych technikach RAT-u które jak piszesz nie nadają się na polski rynek?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

Kenjiro,a mógłbyś powiedzieć coś więcej(albo wrzucić jakiś filmik) o tych technikach RAT-u które jak piszesz nie nadają się na polski rynek?

...I jakie są konkretnie różnice między prawem polskim, a np. amerykańskim, sprawiające, że RAT nie nadaje się na ulicę?

Systemy wojskowe nie nadają się na ulicę, generalnie w większości krajów jest to przekroczenie granic prawa.

Czy system Fairbairn'a albo Kelly McCann'a nie nadają się na ulicę? Co w tych systemach będzie przekroczeniem prawa: kop kolanem, chin jab, duszenie zza pleców, itd?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Filmów nie mogę wrzucić, bo dobrych nie ma w sieci.

RAT nie nadaje się wg polskiego prawa do samoobrony, bo jest bardzo agresywny i nastawiony na akcję a nie na reakcję. Jeden z moich uczniów, który miał "sytuację" musiał się gęsto tłumaczyć, wydać kupę kasy na adwokata bo został oskarżony o przekroczenie obrony koniecznej, mimo że nie był agresorem.

Nie chodzi tutaj o jakieś specyficzne mordercze techniki, a sposób wyszkolenia i reakcji, włączanie "Killer Instinct". Polskiemu prawu nie podoba się po prostu agresywność jakiej uczy system.

Bez zaznajomienia się z metodami treningowymi i samym systemem ciężko jest to sobie wyobrazić.
W USA wygląda to trochę inaczej, bo tam funkcjonuje coś takiego jak force continuum. Zasada polegająca na tym, że jak ktoś wyskoczy na Ciebie z nożem, to Ty możesz go tez nożem pociachać i nikt nawet nie wnika za bardzo, jeśli to się tragicznie skończy. Traktowane jest jako samoobrona. W Polsce zaczęliby wnikać, czy rzeczywiście musiałeś pociachać napastnika, a nie mogłeś obezwładnić i tym podobne bzdurne rozważania na temat tego czy obrona konieczna została przekroczona czy nie.
To samo przy walce wręcz.
Jak agresor zostanie przez Ciebie pobity, to się mogą dojebać, że nie musiałeś np mu szczeki łamać, albo nosa, a mogłeś obezwładnić itd

Tak jak napisałem nie chodzi zatem o techniki jako takie, a o sposób walki i ich wykorzystanie.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
RAT mi się podoba jako prosta i skuteczna koncepcja. Swego czasu nawet ściągnałem DVD Vunaka na ten temat (promocja w TRS :) ). Jeśli czas pozwoli, na pewno się wybiorę na seminarium do Kenjiro.
Znalazłem w sieci kawałek szkoleniówki o RAT: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

W USA wygląda to trochę inaczej, bo tam funkcjonuje coś takiego jak force continuum...

W Polsce też. Są w tej sprawie liczne wyroki sądów, w tym SN. Ale to temat na inną dyskusję.
Po co komu, w takim razie, seminarium z systemu samoobrony opartego na "Killer Instinct", który ze względów prawnych nie nadaje się na polskie ulice? ;-)

P.S. Żeby nie było, RAT podoba mi się, jest podobny w założeniach do systemu Kelly McCanna.
Aha! Na filmiku wklejonym przez Thufira znalazłem technikę, która rzeczywiście świadczy o tym, że RAT nie bardzo nadaje się na ulicę. Jest to wysokie, okrężne kopnięcie! I wcale nie dlatego, że niebezpiecznie jest kopać wysoko na ulicy. :lol:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce

W USA wygląda to trochę inaczej, bo tam funkcjonuje coś takiego jak force continuum...

W Polsce też. Są w tej sprawie liczne wyroki sądów, w tym SN. Ale to temat na inną dyskusję.
Po co komu, w takim razie, seminarium z systemu samoobrony opartego na "Killer Instinct", który ze względów prawnych nie nadaje się na polskie ulice? ;-)

P.S. Żeby nie było, RAT podoba mi się, jest podobny w założeniach do systemu Kelly McCanna.
Aha! Na filmiku wklejonym przez Thufira znalazłem technikę, która rzeczywiście świadczy o tym, że RAT nie bardzo nadaje się na ulicę. Jest to wysokie, okrężne kopnięcie! I wcale nie dlatego, że niebezpiecznie jest kopać wysoko na ulicy. :lol:


Dlatego nie lubię "filmików z internetu" bo są najczęściej wyrwane z kontekstu. W RAT nie wykorzystuje się kopnięć powyżej pasa.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Czym jest spowodowane to że jest ograniczenie do 12 osób na stażu ?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Cześć Lewro,
przede wszystkim tym, że prowadził będę tylko ja, czyli jedna osoba a równocześnie chcę, aby był zachowany wysoki standard szkolenia. Jakoś tak z doświadczenia wyniosłem, że 6 par to jest w sam raz :)

Miejsce gdzie odbywać się będzie szkolenie to 100 m2 przestrzeni treningowej, także nie jest to wielkość sali gimnastycznej a nie lubię gdy ćwiczący obijają się o siebie.

I ostatnia rzecz - sprzęt, dostępnego w klubie mam właśnie taką ilość.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Już nic.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Ok, fajne podejście do tematu nie pozostaje nic innego jak zobaczyć i potrenować coś nowego ;) ( przynajmniej dla mnie )
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rapid Assault Tactics - pierwsze warsztaty w Polsce
Zapraszam serdecznie.
Proszę tylko o rezerwacje miejsca, bo te zaczynają topnieć w dość szybkim tempie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024