Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to jest Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat
nie sprawdza sie. nozownik to bandyta atakujacy znienacka. nie zobaczysz noza dopoki go nie poczujesz lub nie zauwazysz rany. jezeli widzisz noz to znaczy, ze jest to pierwsza faza nazywana potocznie straszonkiem ;-] lub szantazem, nie majaca na celu pozbawienia Cie zycia.
  • 0

budo_ilragazzo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

I znowu klasyczne pytanie- w jakim celu chcesz trenować? W celach rekreacyjnych? Sportowych? Dla samoobrony? Różne cele, różna metodyka treningowa, różne mentalne nastawienie


Tak naprawdę, dla każdego z wymienionych po części. Trenowałem jakiś czas karate, bjj (tu mojej przygody nie zamierzam kończyć) ale nadal szukam czegoś gdzie "odnajdę siebie".
Niech trening będzie sposobem rekreacji, dając możliwość rozwoju w tej dyscyplinie. Lubię się zmęczyć, lubię jak ktoś da mi wycisk, więc aspekt ogólnorozwojowy jak najbardziej się dla mnie liczy. Jednocześnie chcę pozyskać realne umiejętności samoobrony, które z racji przyszłego zawodu (jak wszystko dobrze pójdzie^^) mogą okazać się przydatne, a na pewno dla własnego poczucia bezpieczeństwa.

UC Lee Morrisona odpada z racji miejsca zamieszkania.
W tym momencie, rozważam dwie konkretne sekcje, które zresztą reklamują nabory na forum.
Combat 56 mjr rez. Arkadiusza Kupsa ruszający przy ulicy Woronicza lub Sambo bojowe w Sambo System Polska.
I tutaj pytanie, czy mogę w tych sekcjach oczekiwać wszystkich ww. przesłanek ?
Czy ktoś miał kontakt z tymi sekcjami i chce się podzielić wrażeniami, pomóc mi w wyborze ;-) ?
Na pewno w ramach pierwszego treningu-free wybiorę się w oba miejsca, ale zależy mi również na opinii stałych bywalców.

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi ;-)
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat
Zajdźmy na ziemię.

Czy więcej użytkowników broni palnej zginęło od broni białej czy przeciwników uzbrojonych w broń białą od wystrzelonych z broni palnej pocisków ?

na przestrzeni 10 lat w USA od broni białej śmierć poniosło 2 na 500 zabitych funkcjonariuszy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (to mój artykuł opublikowany tez na stronie brudnawalka.pl) W Polsce od 90 roku tez chyba dwóch - i nie były to ataki z zaskoczenia tylko eskalacje konfliktu i przemocy.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat
Z tych dwóch ja polecam Sambo Bojowe - będzie Ci bliższe ruchowo a techniki też mi sie podobały - krótkie i proste bez pieprzenia o kolorach.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

Zajdźmy na ziemię.

Czy więcej użytkowników broni palnej zginęło od broni białej czy przeciwników uzbrojonych w broń białą od wystrzelonych z broni palnej pocisków ?

Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Tu statystyka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Liczba przestępstw stwierdzonych w 2011 roku -> Zabójstwo:
Broń palna 20
Broń gazowa 0
Broń pneumatyczna 1
Inna 8
Miot. gazu obezwł. 0
Mat. wybuch. 1
Niebezp. narzędzie 323
Pies lub inne zwierzę 0

Broń biała zalicza się do największej grupy oznaczonej jako "niebezp. narzędzie".
16 razy więcej ludzi zginęło w Polsce w 2011 od ostrza i obucha niż od kuli.
To znaczy, że to utylitarność nauki samoobrony przed kutafonem z nożem jest 16 razy większa od samoobrony przed kutafonem z 9 mm para.
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat
tego nikt nie kwestionuje bo Polska to nie Stany, ale nie odpowiada to na zadane pytanie - ilu zabitych było uzbrojonych w broń palną?. poza tym niebezpieczne narzedzie to dośc szerokie pojecie i łapie sie tam i obuch, łopata i siekiera, tulipan i nóż itp itd. Nie popadajmy tylko w przesade że wszędzie czaja się wyszkoleni nozownicy i chuj - nic cie nie obroni. Tymczasem wiekszośc ataków to gwałtowne ataki naładowane agresją będące następstwem eskalacji konfliktu, albo zupełnie przypadkowe zdarzenia ale rzadko nie wygląda to jak "silent killing" Fairbairna. Zwykle ofiara ma szanse sie bronić w rózny sposób lub godzi sie na ryzyko (bójka, w której nagle pojawia sie kosa)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

Broń biała zalicza się do największej grupy oznaczonej jako "niebezp. narzędzie".
16 razy więcej ludzi zginęło w Polsce w 2011 od ostrza i obucha niż od kuli.

Prorock,
To jeszcze sprawdź sobie w jakich okolicznościach dokonuje się zabójstw w użyciem noża. ;-)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat
przepraszam, ze nie podaje zrodla ale tekst ode mnie z dysku. badanie jest prawdziwe.


" Badania przeżywalności 128
policjantów w USA (Steve Ribbola)
21 stóp (6,4 m ) było szeroko
akceptowaną przez służby porządkowe
minimalną odległością niezbędną, by będąc
uzbrojonym w broń palną przeżyć atak z
użyciem ostrego narzędzia. Celem zasady
6,5 m było zapewnienie wystarczającego
czasu na wydobycie broni palnej i przeżycie
ataku. [...]
Badanie było prowadzone w latach
1995-1997. Uczestnikami było 128
policjantów przyjętych na szkolenie
podstawowe do Centrum Treningowego
George Stone. Badanych funkcjonariuszy
umieszczono w sali treningowej na
kwadratowym polu. Byli atakowani przez
jednego lub dwóch napastników z przodu i
pod kątem do 45 stopni, z odległości 3, 5,
10, 15 i 21 stóp (91 cm, 1,5 m, 3 m, 4,5 m i
6,5 m) . Uczestnicy byli wyposażeni w
standardowy pas służbowy z kaburą i bronią
treningową. Poinstruowano ich, że powinni
rozpoczynać w postawie rozmowy z
podejrzanym osobnikiem, a w momencie
ataku wydobyć broń, oddać dwa strzały w
środek masy napastnika i następnie zejść z
jego drogi, by nie wykorzystał swego pędu.
Jeśli uczestnik badania zszedł z linii ruchu
napastnika uznawano, że przeżył atak. Jeśli
policjant strzelił, ale nie był w stanie uchylić
się z drogi napastnika uznawano, że nie
przeżył ataku.
Na dystansach do 3 m żaden z policjantów
nie przeżył ataku. Na odległości 4,5 m tylko
jeden ze 128 uczestników przeżył atak, co
dawało współczynnik przeżycia 0,8 %. Na
6,5 m liczba policjantów, którzy przeżyli
była wciąż niska - tylko 8 uczestników, co
dało współczynnik przeżycia 6,3 % ... "
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

Oglądałem kilka filmików o krav madze, w tym odcinek Human Weapon dotyczący KM i nie mogę zrozumieć, czemu jako podstawy uczą obrony przed "młotkowym" atakiem nożem z góry z dystansu. Seriously, kto tak atakuje? Oglądając różne nagrania z ataków nożowników najczęściej ludzie wymachują poziomo celując w tors albo wykonując wielokrotne pchnięcia w zwarciu.


Z badań Darrena Laura wynika, że najczęstszym atakiem nożem jest właśnie młotkowy atak pionowo lub pod kątem z góry. Ciekawy artykuł: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

przepraszam, ze nie podaje zrodla ale tekst ode mnie z dysku. badanie jest prawdziwe.

Znam te badania i kiedys sie nimi podniecałem tylko co z tego? tyle ze posługujesz sie danymi sprzed 15 lat, a w ciagu ostatnich 10 lat zgineło dwoch funkcjonariuszy od noża na 500 zabitych. A ilu nozowników zostało zastrzelonych przez policjantów w trakcie ataków? Nie popadajmy w przesadę - atak wyszkolonego nożownika - to jedno z najbardziej przejaskrawionych sytuacji i zagrożeń.
Z moich badań bezp dystans to było 9 m ale tu mowa o niemal laboratoryjnych (sala sportowa) warunkach - ale to były testy techniczne tak naprawde. Na odparcie tego typu zachowań składa się szereg innych zachowań i reakcji które sa widoczne i możliwe do wychwycenia przez struza prawa. ktoś kto chce Cie zabic raczej nie bedzie zachowywał sie naturalnie, z reszta do mistrzostwa identyfikacje tego typu zachowań opanowali Izraelici w odniesieniu do zamachowców samobójców. Dokładnie takie same testy mozna przeprowadzic na uzycie broni palnej przez napastnika a ich skuteczność jest zawarta tu - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tyle tylko ze pomimo braku możliwiści przez atakiem nozownika od uzycia noża ginie 2 ludzi a od broni palnej - 541
  • 0

budo_esds tactical
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to jest Combat

Zajdźmy na ziemię.

Czy więcej użytkowników broni palnej zginęło od broni białej czy przeciwników uzbrojonych w broń białą od wystrzelonych z broni palnej pocisków ?

Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Tu statystyka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Liczba przestępstw stwierdzonych w 2011 roku -> Zabójstwo:
Broń palna 20
Broń gazowa 0
Broń pneumatyczna 1
Inna 8
Miot. gazu obezwł. 0
Mat. wybuch. 1
Niebezp. narzędzie 323
Pies lub inne zwierzę 0

Broń biała zalicza się do największej grupy oznaczonej jako "niebezp. narzędzie".
16 razy więcej ludzi zginęło w Polsce w 2011 od ostrza i obucha niż od kuli.
To znaczy, że to utylitarność nauki samoobrony przed kutafonem z nożem jest 16 razy większa od samoobrony przed kutafonem z 9 mm para.


A przeczytałes ile razy broń palna , gazowa i pneumatyczna była wykorzytywana do innych przestepstw?
Liczba przestępstw stwierdzonych - 2011 rok
541 palna 96 gazowa, 141 pneumatyczna - a powinniśmy doliczyć jeszcze tzw "przedmioty przypominajace broń palną" - różnego rodzaje atrapy. To juz chyba co nieco zmienia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024