Skocz do zawartości


Zdjęcie

ukemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

@gość, chyba rozumiem o co chodzi Szczepanowi z tymi mięśniami brzucha.
Szczepan a mógłbym Cię prosić byś rozwinął temat.
Nie widze powodów do sporu. W koncu temat nie o skuteczności! :)


Ale co konkretnie cie interesuje?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Dokładnie odwrotnie. Ćwicząc rzuty w judo istotne jest by partner bardzo szybko wstawał.


Nie zgodze sie szybkie wstawanie w judo nie jest wymagane - stosuje sie bezpieczniejszy uklad nog, niz np w ju-jitsu ale szybkiego bezpiecznego wstawania nie zapewniajacy. Sa inne wymagania - szybkie wstawanie wymagane jest tylko do treningu kiedy robimy rzuty na czas - na zawodach juz jest najczesciej po rybkach kiedy zmuszeni bylismy do upadku. Druga sprawa nie sa potrzebne zabezpieczenia przed ciosami w czasie wstawania itp to jest tylko chwytany sport.

Niemniej jednak kazdy powinien etap padow robionych w judo przejsc jesli chce porzadnie padac ... ale nie koniecznei wstawac.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi


Używanie mięśni brzucha brrrr brzydzę się tym :P a fe!

ciekawe jak bedziesz rodzic dzieci hahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Szczepanie to była taka ironia ;)


uuufff, nagle zrobilo mi sie lzej na duszy...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Sa inne wymagania - szybkie wstawanie wymagane jest tylko do treningu kiedy robimy rzuty na czas.

Z czym Ty człowieku się nie zgadzasz? Z samym sobą? Jeśli umiesz szybko wstawać (nawyk), a często na treningu judo robimy rzuty na czas, to tym bardziej możesz sobie wolno wstawać. Odwrotnie, już nie. Zapamiętaj sobie sympatyczne powiedzenie - człowiek, o którym się mówi, że jest rannym ptaszkiem, spokojnie może sobie pospać do dziewiątej. ;-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi
fajne powiedzenie, ale jak pospi do 9 to ju z niego nie jest ranny ptaszek :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi
padac na twardo to mozna, jak sie jest szczylem. potem szkoda zdrowia. podobnie jak na katowanie kolan w suwari waza.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Z czym Ty człowieku się nie zgadzasz? Z samym sobą? Jeśli umiesz szybko wstawać (nawyk), a często na treningu judo robimy rzuty na czas, to tym bardziej możesz sobie wolno wstawać. Odwrotnie, już nie. Zapamiętaj sobie sympatyczne powiedzenie - człowiek, o którym się mówi, że jest rannym ptaszkiem, spokojnie może sobie pospać do dziewiątej. ;-)


Szybkie wstawanie nie znaczy dobre i bezpieczne wstawanie. Nie napiszesz chyba ze wstawanie w judo jest przystosowane do czego innego niz sport ? ;)
To ze szybko sie wstaje na treningu aby mp zrobic 20 rzutow na minute nie znaczy ze uklad rak i nog jest przystosowany do bezpiecznego wstawania. Bokser na treningu tez skacze na skakance szybko ale nie znaczy ze w taki sposob skacze w walce.

Jest tez powiedzenie "Kto wczesnie wstaje ... ten wczesnie sie kładzie " - oby za wczesnie sie nie polozyc na dobre po takim wstawaniu jak wstaja niektorzy po padach szczegolnosci w sporcie.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Nie napiszesz chyba ze wstawanie w judo jest przystosowane do czego innego niz sport ?

Tak, napiszę. A zdarzyło się, że w Toruniu, jadąc na trening judo w obwieszonym tramwaju na moście (przez Wisłę) ktoś gwałtownie zerwał mój chwyt i odpadłem. Gdyby nie mój trening, nie rozmawialibyśmy dzisiaj. Otrzepałem się i poszedłem dalej omijając tramwaj, który się po krzykach pasażerów zatrzymał.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Zeby umiec padac trzeba po prostu duzo padac - po rzutach roznych osob z roznych styli i szkol.


To prawda, ale mamy jedno zycie, i doba ma tylko 24h. Juz nie mowie o takich drobnostkach jak praca i rodzina czy w porywach jacys znajomi... kto dzis ma czas cwiczyc rozne style i rozne szkoly?
Niebezpieczenstwo jest tez takie, ze rozne moga byc cele naucznia i do tego sa dostosowane metody treningowe, ktore moga bys sprzeczne miedzy roznymi szkolami...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Tak, napiszę. A zdarzyło się, że w Toruniu, jadąc na trening judo w obwieszonym tramwaju na moście (przez Wisłę) ktoś gwałtownie zerwał mój chwyt i odpadłem. Gdyby nie mój trening, nie rozmawialibyśmy dzisiaj. Otrzepałem się i poszedłem dalej omijając tramwaj, który się po krzykach pasażerów zatrzymał.


ale to tylko swiadczy o umiejetnosci padania nie potrzebie nauki szybkiego, bezpiecznego wstawania i tym ze sie ma to przecwiczone. Ja spadlem do swiezo wykopanego dolu z 3 metrow na plecy i chociaz bylem totalnie przytkany i nie moglem oddychac podnioslem sie po dluzszej chwili i nic mi sie nie stalo ale to tez nie znaczy ze musialem szybko wstawac. Chce przez to powiedziec ze umiejetnosc samego padania to tylko czesc umiejetnosci umiejetnosc wstawania jest tez bardzo wazna. To jet to czego w judo nigdy nie mialem dopiero na judo samoobronie ale te sekcje z czasem przeksztalcily sie na sekcje jj.

To prawda, ale mamy jedno zycie, i doba ma tylko 24h. Juz nie mowie o takich drobnostkach jak praca i rodzina czy w porywach jacys znajomi... kto dzis ma czas cwiczyc rozne style i rozne szkoly?
Niebezpieczenstwo jest tez takie, ze rozne moga byc cele naucznia i do tego sa dostosowane metody treningowe, ktore moga bys sprzeczne miedzy roznymi szkolami...


Szczepan ale to co kazdy z nas cwiczy niezaleznie od stylu ma byc sztuka walki jeszcze raz powtarzam walki ;) - jesli tak to nie mozemy wybierac sobie z kim jak cwiczymy czy kto jak ma sie ukladac czy tez uklada sie nieprawidlowo. Zabawa z roznymi osobami z roznych styli wiele weryfikuje.

Nie zawsze ktos rzuca tak prawidlowo zebysmy mieli szanse prawidlowo - upasc - wiec nalezy upasc bezpiecznie to nie znaczy zawsze prawidlowo ;)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi


ciekawe jak bedziesz rodzic dzieci hahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Szczepanie to była taka ironia ;)


uuufff, nagle zrobilo mi sie lzej na duszy...

I świat zaroi się od różowych króliczków :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Jest tez powiedzenie "Kto wczesnie wstaje ... ten wczesnie sie kładzie "

E, ja znam inna wersję - "Kto rano wstaje, ten... się gówno wyśpi". I właśnie ona do mnie przemawia najbardziej :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Niebezpieczenstwo jest tez takie, ze rozne moga byc cele naucznia i do tego sa dostosowane metody treningowe, ktore moga bys sprzeczne miedzy roznymi szkolami...

Z całą pewnością dobrze się komponuje aikido i BJJ.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

kto dzis ma czas cwiczyc rozne style i rozne szkoly?...

ja np :-)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi
przerzucony...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi
OK zostawmy pogaduszki na boku. A jak faktycznie uczycie ukemi? Mam na myśli 'rolki' jak i 'pady'?Kto piewszy na ochotnika? ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Kto piewszy na ochotnika?

Jak to kto? Ja, ja!
W skrócie - tak jak w judo. Wynika to z faktu, że mój pierwszy instruktor ćwiczył judo zanim zaczął ćwiczyć aikido. A i obecnie wszyscy moi trenerzy, to magistrowie po AWF i judocy. Więc nie znam innego sposobu niż judocki.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi
Jak najbardziej. Opisz to swoimi słowami, a nie prof. Czajkowskiego. ;-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

Jak najbardziej. Opisz to swoimi słowami, a nie prof. Czajkowskiego. ;-)

To bedzie po prostu niemozliwe :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ukemi

To bedzie po prostu niemozliwe

Oczywiście! Profesor Czajkowski nie zna się na padach. Jest szermierzem! ;-)
Swego czasu trenowałem na gołej podłodze. Nie dlatego, że lubię, po prostu nie mieliśmy maty. Stosowałem wtedy pad, którego nauczyłem się od Daniela Brunnera. Polega on na tym, że pada się na podstawę palców stopy zgiętej w kolanie nogi. Druga noga jest w tym czasie wyprostowana i podczas padu nie dotyka podłoża. Tym samym biodra ( tylna część miednicy ) również nie dotyka podłogi zawisając jakby centymetr nad nią. Taki pad wymaga oczywiście kontroli rzutu ze strony tori ( podciągnięcie ręki ) i nadaje się przede wszystkim do koshi nage. Na tym filmiku o Takenouchi-ryu facet robi coś podobnego ale z dwoma nogami zgiętymi w kolanach, bo rzut jest wyższy niż koshi nage ( od 1:00 ):
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024