Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Tak jak to czytam to co jakis czas mnie wstrząśnie.

Tak Cię trzęsie, że Ci się literki zamazują i nie możesz przeczytać ze zrozumieniem?
Nikt tu nie chce dodawać do aikido BJJ, boksu, itd. Chodzi o to, aby umieć zrobić np. shiho nage z ataku katate dori bez tresowania uke. I inne aikidockie techniki też. To właśnie mam na myśli pisząc, że ludzie chcą ćwiczyć aikido ( czyli schodzić z linii ataku, wykorzystywać energię ataku do wykonania techniki, itp. ). Wklejam filmiki z zapasów ponieważ nie ma odpowiadających im filmów z aikido przedstawiających prawidłowe techniki ( akurat w zapasach chwyty za ręce są powszechne ).
Nie chodzi też o żadne nowoczesne metody treningowe. Chodzi o jakiekolwiek sensowne metody treningowe.

P.S. O nawykach czuciowo-ruchowych, różnych formach reakcji ruchowych, umiejętnościach technicznych, techniczno-taktycznych i taktycznych pisali dawno temu M. Musashi i M. Yagyu chociaż tak tego nie nazywali.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Tak jak to czytam to co jakis czas mnie wstrząśnie.

Tak Cię trzęsie, że Ci się literki zamazują i nie możesz przeczytać ze zrozumieniem?
Nikt tu nie chce dodawać do aikido BJJ, boksu, itd. Chodzi o to, aby umieć zrobić np. shiho nage z ataku katate dori bez tresowania uke. I inne aikidockie techniki też. To właśnie mam na myśli pisząc, że ludzie chcą ćwiczyć aikido ( czyli schodzić z linii ataku, wykorzystywać energię ataku do wykonania techniki, itp. ). Wklejam filmiki z zapasów ponieważ nie ma odpowiadających im filmów z aikido przedstawiających prawidłowe techniki ( akurat w zapasach chwyty za ręce są powszechne ).
Nie chodzi też o żadne nowoczesne metody treningowe. Chodzi o jakiekolwiek sensowne metody treningowe.

P.S. O nawykach czuciowo-ruchowych, różnych formach reakcji ruchowych, umiejętnościach technicznych, techniczno-taktycznych i taktycznych pisali dawno temu M. Musashi i M. Yagyu chociaż tak tego nie nazywali.


Gadał dziad od obrazu. W obie strony.
Albo nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec, albo udajesz ze nie rozumiesz - co zreszta na jedno wychodzi.

Ja przyznaje sie, ze nie rozumiem po co wymagac od krowy zeby sie wspinała po drzewach? Krowa jest krowa. Jak chcesz sie wspinac to sie zaprzyjaznij z małpą.
Pragnienie , zeby miec wszystko w jednym jest fantasmagorią bo małpa mleka nie daje.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Aikia,
Problem polega na tym, że to Twoja krowa jest małpą! ;-)
A jeżeli chcesz mi wmówić, że podstawą aikido ma być bezsens i metodologiczna durnota, to daruj sobie. To na pewno nie będzie "moje" aikido ( które oczywiście jest mojsze niż twojsze :lol: ).
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Nie lepiej. Ludziska chcą ćwiczyć aikido, a nie coś innego. Równie dobrze mógłbyś proponować karatekom aby przerzucili się na MMA. Szukają metod treningowych bo ich mistrzowie nie potrafią nauczyć tego, o czym opowiadają ( sami też nie potrafią "tego" robić ).


Przyznaję ci rację, choć mogliby uderzać i kopać z pełną siłą, wtedy może aikidockie techniki inaczej by wychodziły.

Poza tym goshin-ryu jujutsu? Z nadawaniem 17 danów, powiązaniami z "Wesołym Ryśkiem" z Karate Huragan oraz ostatnimi sporami o sukcescję po Kondratowiczu? Paanie, daj pan spokój.


Nie obchodzą mnie kłótnie między ludźmi, stopnie i organizacje, bardziej przemawia do mnie to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ja przyznaje sie, ze nie rozumiem po co wymagac od krowy zeby sie wspinała po drzewach? Krowa jest krowa. Jak chcesz sie wspinac to sie zaprzyjaznij z małpą.
Pragnienie , zeby miec wszystko w jednym jest fantasmagorią bo małpa mleka nie daje.


przerabialiśmy to już tutaj, ten punkt widzenia często zmienia się z czasem...
wystarczy troszkę poczekać :)
czego życzę i Tobie...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

A Ty potrafisz...?


Kolejny filmik pokazuje w jaki sposób można prawidłowo wykonać rzut typu koshi nage:

Gratuluje...koshi nage że hoho... :nie: Chryste Panie, nic dziwnego że polałeś 4-ke... :nie:
To byłem ja - Ninja i juz spadam, bo widze że tu dalej jak była wielka kupa tak jest dalej...
Do miłego ;)

P.S. Aikia - olej to, nie warto...Chodz lepiej poćwiczyć do Krakusów za miesiąc ;)
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Ja przyznaje sie, ze nie rozumiem po co wymagac od krowy zeby sie wspinała po drzewach? Krowa jest krowa. Jak chcesz sie wspinac to sie zaprzyjaznij z małpą.
Pragnienie , zeby miec wszystko w jednym jest fantasmagorią bo małpa mleka nie daje.


przerabialiśmy to już tutaj, ten punkt widzenia często zmienia się z czasem...
wystarczy troszkę poczekać :)
czego życzę i Tobie...


Nie Smailu, bez szans...
Z wiekiem człowiek pokornieje i szuka raczej techniki oraz plynnosci zamiast ostrej i siłowej nawalanki. Nie sądze tez zebym zmienil podejscie do Aikido poprzez pryzmat "ciała w przestrzeni" i piekna ruchu w kierunku efektywnego zniszczenia partnera z kuriozalnymi ostatnio pomysłami atemi palcem w oko.
Jak powszechnie wiadomo uważam, iz Aikido jest Aikido i nie klasyfikuje sie pod pojecie sztuka WALKI, stad nie interesuja mnie , z całym szacunkiem, odmiany "bojowe" tej sztuki.
Jednym słowem wole spokojna krowę, która da mi mleko od małpy czy tygrysa, co nic mi nie dadzą poza adrenaliną.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

ostrej i siłowej nawalanki... w kierunku efektywnego zniszczenia partnera...

Aikia, czy Ty masz jakąś obsesję na tym punkcie? Pokaż, w którym miejscu ja napisałem coś o nawalance albo niszczeniu? :roll:

Ninja,
Przeczytaj jeszcze raz moje wyjaśnienie dotyczące zamieszczania filmików z zapasów, a nie z aikido. To, co na nich jest, to są przynajmniej prawdziwe rzuty, a nie układy choreograficzne z ludzkim manekinem.
Napisałem też wyraźnie o różnicach pomiędzy "rzutem strażackim" ( który w aikido wykonuje i jest z tego słynny Sensei Isoyama ), a koshi nage. Istotny jest tu początek ruchu ( z chwytem ręki powyżej łokcia ) bo dzięki niemu możliwe jest w ogóle wejście do rzutu. Czego nie ma w baletowych odmianach aikido.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
wszystko oka Aikia, możesz wolec nawet krowę która tylko stoi i mleka nie daje, ba nawet taka co nawet stać nie może, albo i lepiej, siły nie ma leżeć :-)
Twoja krowa, Twoja sprawa, ale nie miej innym za złe że chcą krowy co mleka daje, zaryczy czasem, a nawet pobiegnie jakby ja kto zdenerwował, byczka czasem zaznać zachce itd itp :)
Każdemu krowa wedle jego potrzeb :-) a dalej krową się zwie bez żadnego ale :-)
a jeszcze i krowy są cyrkowe, co rowerem pewnie by się nauczyły jeździć i co powiedz jej że już ona nie krowa :-)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
aspekt kolejny to taki że aikidocy mają zupełnie inne spojrzenie na walkę, niszczenie przeciwnika, atemi itd...
to co dla nas jest "zabijaniem" dla innych najczęściej zwykłym mazianiem dopiero:-)

jak zaczynałem boksować to dziwiło mnie czemu na treningu tak mocno bijemy, a teraz wiem że wtedy to było bardzo daleko od mocnego bicia... aż się zastanawiam co będzie dalej i gdzie jest kres :-)

robiłem taki sparing z moimi aikidokami, chcieli po boksować :-)
i musiałem bardzo się pilnować żeby za mocno nie uderzyć bo widziałem ten ból który im zadaję gdy lekko trafiałem...
Mentalnie nie jesteśmy przygotowani na taką sytuacje i lekkie pacnięcie jest "zabijaniem" :-)

a ja co, typowy aikidoka :)
widzę że sparingpartner cierpi to odpuszczam...
a to nie normalne zachowanie w sportach walki :-)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

jak zaczynałem boksować to dziwiło mnie czemu na treningu tak mocno bijemy, a teraz wiem że wtedy to było bardzo daleko od mocnego bicia... aż się zastanawiam co będzie dalej i gdzie jest kres :-)

Jak to mój śwagier mówi - na ringu dać to jest przyjemność, ale dostać już nie... :twisted:
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
suchar :)


będziesz u Wojtka na Bustillo?
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
raczej nie :cry - małe problemy - życie :, ale zaliczyłem fight for life w Krakowie ;-) - szkoda, że nie wpadłeś
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

raczej nie :cry - małe problemy - życie :, ale zaliczyłem fight for life w Krakowie ;-) - szkoda, że nie wpadłeś


nikt nie zaprosił to nie wpadłem :)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
A szkoda, spytam skorpiona dlaczego tak się stało, Wojtek miał być ale mu coś wypadło :cry: ponoć miało być więcej instruktorów z Krakowa i okolicy, ale jak wiesz tym mieszkającym najbliżej zazwyczaj nie po drodze ;-) - no nic, liczę na spotkanie następnym razem gdzieś w Polsce ... Pozdro i już nie offtopuje :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Wczorajszy spontan :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Pardon, zły link...
Ten jest ok :) :) :)


  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
ładnie se ćwiczyta :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024