Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Przewróci się też jak przydepnie hakamę :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Z tym UKE i Tori to nie takie proste :) . Jakies ladnyyych pare lat temu jak wazylem 140 KG sparowalem z owczesnym niebieskim pasem (60 kg). Polozylem sie na biedaku i wygralem przez duszenie :) .
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
niebieskim pasem czego?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
od spodni dresowych :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
W wielu sytuacjach widać że uke "grają" ale dla mnie i tak jest królem irimi...




Polecam technikę przy 2:04 zamiast paker chaty :) :


  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Bez komentarza ;-) :lol:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Bez komentarza ;-) :lol:

Bez komentarza - bo to nie wymaga, czy też mógłbys, ale... się po prostu uprzejmie wstrzymujesz...? ;>
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
z pierwszego filmu wychwycilem senstencje wypowiedziana przez Pana Borowskiego:
"mówi się że ta technika jest najskuteczniejsza technika, właśnie ikkyo"
oraz fajen bylo to "łyyyp" Pana Cietwierni

w drugim filmie ciekawe były rozważania Pana Borowskiego na teamt kotegaeshi w walce
z komentarzem " ta się to mniej więcej robi kiedy ktoś przychodzi..." cytat niedokładny...

zastanawia mnie natomiast jeden fakt, w pewnym momencie wykonywania techniki sesnei Borowski "traci równowage". Czy to jest efekt zamierzony, może charakterystytka stylu?
Chodzi o momemt po przejeciu ataku, kiedy uke upada, wyraźnie ciągnie troi, który traci równowage i "leci" za uke
Jeśli ktoś wie dlaczego tak to prosze o wyjaśnienie.
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
A ja mam pytanie dotyczące drugiego filmu, dlaczego uke przy kotegaeshi obchodzi tori dookoła?
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

A ja mam pytanie dotyczące drugiego filmu, dlaczego uke przy kotegaeshi obchodzi tori dookoła?

Jest kilka możliwych prawidłowych odpowiedzi na Twoje pytanie

Odpowiedź tradycjonalisty - Bo tak pokazuje nasz Sensei i tak ćwiczymy.

Odpowiedź jeszcze starszego tradycjonalisty ale już "po przejściach" - Bo tak właśnie wygląda choreografia...

Odpowiedź w stylu kobiety z zespołem napięcia... - BO TAAAK...!!!

;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Jeśli ktoś wie dlaczego tak to prosze o wyjaśnienie.

Ja wiem dlaczego! :twisted:
Smailu,
Początkowo myślałem, że zadając pytanie o sens utraty równowagi robisz sobie jaja. Ale, że ponieważ ( jak mawiał Czesio ) nie mam pewności, odpowiem tak.
Przedstawione filmiki do dobry przykład całkowitego wynaturzenia technik, wynikającego z oderwania ich od wojennego kontekstu ( a taki kontekst mają techniki aikido, nie wywodzą się przecież z tańców ludowych ludu Ainu ).
Jest to również zaprzeczenie idei treningu rozumianego jako wieloletni, zorganizowany ( planowy ) i celowy proces pedagogiczny. Nie uczy: nawyków ruchowych ( bo ich nie definiuje ), różnych typów reakcji ruchowej ( bo ogranicza się do bezrefleksyjnego powtarzania martwych schematów ruchowych ), nie kształtuje też zdolności wysiłkowych ( bo prowadzony jest w tempie ślimaka - astmatyka; i żeby nie było - to jest standardowe tempo treningu u omawianego instruktora ). Z punktu widzenia estetyki, to również jest dziadostwo, którego nie da się oglądać. Uke robi jakieś dziwne zakroki przy ikkyo, na sztywnych nogach. Przypomina przez to ten wielki cyrkiel z czasów "reformy rolnej" służący do odmierzania pola. Albo też faceta z mega przerostem prostaty lub zaawansowaną chorobą weneryczną w ostatnim stadium, tudzież nosiciela przepełnionego pampersa poddanego procesowi wielokrotnego moczenia i suszenia bez zdejmowania. Dziadostwo takie przenosi się potem na wszelkie inne przejawy ludzkiej aktywności, więc również jest zaprzeczeniem idei aikido rozumianego jako droga doskonalenia się poprzez trening fizyczny.
Wracając do pytania Smaila.
Wielokrotnie podczas stażów byłem świadkiem takich wątpliwości. Pytający kieruje się pewną logiką, a mianowicie: "Skoro ten facet ćwiczy od 33 lat i ma szósty dan, to każdy ruch, jaki wykonuje, musi mieć jakiś głębszy sens, nawet jeżeli ja - durny początkujący ( zaledwie piętnaście lat treningu ;-) ), tego sensu teraz nie pojmuję..."
A tymczasem nie, drodzy państwo! Utrata rownowagi, pod koniec techniki, nie ma żadnego sensu, jest wynikiem dziadostwa w treningu i innych - opisanych wyżej - czynników.
Dla odtrucia organizmu po oglądaniu "tego czegoś" proponuję ładny filmik z jednym z nielicznych żyjących dziewiątych danów, Panem Shigeho Tanaka. Sensei był w Polsce kilka lat temu lecz mam wrażenie, że jest jakby niedoceniany:

  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Dzięki Akahige, Twoja wypowiedź sugeruje iż że tak lakonicznie powiem "Dupa, i to wielka" - dobrze zrozumiałem Twoją ocenę?

a ktoś inny, może ktoś z trenujących z Panem Borowskim?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
ale czego Wy od goscia chcecie ? Ze nie robi pokazu tak ladnie jak Wy ?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Z wielką łatwością przychodzi Ci opluwanie własnych niegdyś kolegów, Akahige. Niezbyt to godne i honorowe.
Jak Ty dziś oceniasz, tak kiedyś Ciebie ocenią...O ile już nie ocenili. :)
I zeby nie było, ja sie absolutnie nie czepiam. Mówie to co zauwazyłem. Mam do tego prawo.

P.S. podoba mi sie ten filmik z Tanaka sensei. Kawał dobrego solidnego aikido.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

ale czego Wy od goscia chcecie ? Ze nie robi pokazu tak ladnie jak Wy ?

Warhead,
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta powyżej, to dowiesz się, czego ja od gościa chcę. ;-)
Ninja,
Jakie opluwanie? Dokonałem rzeczowej analizy przedstawionych filmików. Także z punktu widzenia gruntownej znajomości "aikido" reprezentowanego przez rzeczonego instruktora. Przeczytaj jeszcze raz. Dla porównania wkleiłem ten filmik z Shigeho Tanaka, na którym widać aikido z przeciwnego bieguna.

P.S. A z "kolegą" to strzeliłeś jak kulą w płot. :twisted: ;-)

...a z pampersem i przerośniętą prostatą to taki żart - cytat z jednego z członków Zarządu PFA, zgadnijcie którego?
( zwykł był mawiać do swoich uczniów: "Chodzisz, jakbyś miał trypra!" :lol: :lol: :lol: :) :) :) ;-) )
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

ale czego Wy od goscia chcecie ? Ze nie robi pokazu tak ladnie jak Wy ?


ja nic nie chcę, tylko pytam, żeby nie mieć mylnego wyobrażenia
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Akahige, ciągle boli ten oblany 4 dan jako wrzód na dupie? ;-) :) :) :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Przedstawione filmiki do dobry przykład całkowitego wynaturzenia technik, wynikającego z oderwania ich od wojennego kontekstu ( a taki kontekst mają techniki aikido, nie wywodzą się przecież z tańców ludowych ludu Ainu ).
Jest to również zaprzeczenie idei treningu rozumianego jako wieloletni, zorganizowany ( planowy ) i celowy proces pedagogiczny. Nie uczy: nawyków ruchowych ( bo ich nie definiuje ), różnych typów reakcji ruchowej ( bo ogranicza się do bezrefleksyjnego powtarzania martwych schematów ruchowych ), nie kształtuje też zdolności wysiłkowych ( bo prowadzony jest w tempie ślimaka - astmatyka; i żeby nie było - to jest standardowe tempo treningu u omawianego instruktora )...

Powiadasz, ze nic nie uczy? A używasz Ty bioder w technikach...? Tuszę, że nie bałdzo... :/
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Filmik z Tanaka sensei powinien byc absolutnie obowiazkowy przed egzaminem na 5kyu. Rzetelne wykonanie technik z w poprawnego ataku.

Yasuno ukuje Yamaguchiemu


Yasuno osobno


Yamaguchi osobno
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

widac od razu, kto od kogo sie uczyl. ostatnio styl Yasuno wydaje mi sie blizszy stylowi Gerda niz Tissiera, szczegolnie wykonczenie technik i praca rak.
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Odpowiedź jeszcze starszego tradycjonalisty ale już "po przejściach" - Bo tak właśnie wygląda choreografia...


W moim dojo techniki wykonujemy inaczej, wydaje mi się że bez choreografii. (Jakby kto pytał to jest dojo Dariusza Zięby w Krakowie, szkoła mistrza Yamady)

Powiadasz, ze nic nie uczy? A używasz Ty bioder w technikach...? Tuszę, że nie bałdzo... :/


No właśnie, dźwignia przy kotegaeshi ni cholery nie wychodzi jak nie skręci się bioder i nie obniży się środka ciężkości (no chyba że uke się podstawi).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024