Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

liczyłeś na pochwały :?: a, to wybacz :roll:

Nie, nie liczylem na pochwały. Liczyłem na inteligentny komentarz, nie idiotyczny, więc jak masz zamiar pierdzielić farmazony to lepiej nie pisz.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2



Zanim zbesztacie dziewczynę pomyślcie o dwóch rzeczach :)
- ma 5kyu i jest to film nagrany na spontana na jednym z treningów
- to Moja dziewczyna i jednocześnie podopieczna z sekcji, :)

Oczywiscie - konstruktywna krytyka, jak najbardziej, ale nie jakieś chamskie odzywki (jak powyżej o Kanetsuka sensei :/ )...
Tak tylko zaznaczam, żeby nie było... :)


konstruktywnie: zero realizmu, suchy kihon. uke pomaga w zrobieniu techniki, nie oporuje ani troche. kompletny brak ataku.
ceterum censeo, zenujace jest wrzucanie tutaj filmikow ze swoja (sorry- "Swoja"- kolejna zenua) dziewczyna i oczekiwanie na komentarze.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Zanim zbesztacie dziewczynę pomyślcie o dwóch rzeczach...

A za co niby mamy besztać tę dziewczynę? Za to, że jej inteligentny facet zapodaje filmik z nią tak, aby każdy mógł się z niej ponabijać? :lol:
No dobra, to był żart, a teraz inteligentny komentarz: Dlaczego Pani Justyna ma tylko 5 kyu? Dla mnie, gdyby na tym poziomie była w stanie zademonstrować ciurkiem cały program egzaminacyjny PFA, moglaby dostać shodan. Zgarbiła się nieco za bardzo przy irimi nage i ogólnie musi uważać na to garbienie się, ale to ma po swoim chlopie/nauczycielu, ktory garbi się tak samo. ;-) Ta uwaga ma oczywiście sens tylko wtedy, gdy ktoś przywiazuje wagę ( tak jak ja ) do aikido bez garbienia się, bo z technicznego pkt-u widzenia garbienie się albo nie garbienie się, jest bez znaczenia.
W tym kontekście uwagi Bujina są zupełnie nietrafione. "Zero realizmu", "brak oporu ze strony uke", "pomaganie przy technikach" ( zwłaszcza na pokazowym filmiku ) - to wszystko są nieodłączne cechy aikido. Wyjątkiem jest tylko tomiki aikido i tam każdy może zobaczyć jak wygląda aikido z oporem, atakiem i niepomaganiem.
Chętnie za to zobaczę realistyczne aikido w rozumieniu Bujina.

P.S. Ninja, gratulacje dla Pani Justyny!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

-może tak.... ;-) Ale gówno zawsze będzie gównem. Nawet jak jest zawinięte w ładne opakowanie.
Nie ma co dorabiać ideologii.... Chociaż aikidocy są mistrzami mówienia o czymś, o czym nie warto czasem gadać :) Doszukiwania się czegoś, czego nie ma. A już o braku samokrytyki nie wspomnę...Przynajmniej u niektórych.... ;-) :lol:


Przynajmniej ma facet charakter zeby prezentowac to co robi publicznie. A ty nie tylko nie masz na tyle odwagi zeby zaprazentowac wlasne wypociny na video, to w dodatku chowasz sie za anonimowym nickiem zeby innych opluwac bez zadnego ryzyka.

Prawdziwie honorowy fighter z ciebie LOL Z pewnoscia od dzisiaj wszyscy beda traktowac sie z powazaniem i padac na kolana czytajac twoje porady....
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Przynajmniej ma facet charakter zeby prezentowac to co robi publicznie. A ty nie tylko nie masz na tyle odwagi zeby zaprazentowac wlasne wypociny na video, to w dodatku chowasz sie za anonimowym nickiem zeby innych opluwac bez zadnego ryzyka.


Szczepciu, przyganiał kocioł garnkowi. Ty jestes wielkim miszczem, ktory pil woode z kazdym uchideshi Dziadka, a nie masz tyle odwagi, by zaprezentowac swoje wypociny na video... :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
o i Akahige napisał konstruktywny post. Można? Oczywiście, że można.
Wiadomo że przed nami wiele pracy i nie oczekuje oklasków. Zwłaszcza jak to zauważył Akahige - to filmik pokazowy.

Szczepciu, przyganiał kocioł garnkowi. Ty jestes wielkim miszczem, ktory pil woode z kazdym uchideshi Dziadka, a nie masz tyle odwagi, by zaprezentowac swoje wypociny na video... :)

Oj, oj...czekaj czekaj...A gdzie Twój filmik? I Ty masz czelność komentować Mój? Stary, to jest dopiero szczyt hipokryzji. Jesteś żenujący... :roll:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
sprawdz w slowniku znaczenie slowa "hipokryzja" zanim go uzyjesz. btw, jak sie ma do hipokryzji przeredagowywanie postow w celu usuniecia z nich niecenzuralnych wyrazow? wybierz sie czasem do filharmonii, muzyka lagodzi obyczaje.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Nie masz co odpowiedzieć na zadane pytanie o Twoim video to odwracasz kota ogonem. Tak myślałem. :roll:

btw, jak sie ma do hipokryzji przeredagowywanie postow w celu usuniecia z nich niecenzuralnych wyrazow?

ano tak, że po to jest funkcja "edytuj" inteligencie za dyche i przez 20 minut od napisania postu mogę go sobie dowolnie edytować. Nie pasuje Ci to? To już Twój problem, nie Mój :roll:
Nie chce mi sie z Tobą wiecej gadać człowieku, skończ już bo nie traktuje Cie poważnie i nie uważam za jakiegoś godnego uwagi partnera do rozmowy. Dla mnie jesteś zerem.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
panowie aikidoki, sie nie bić tutaj bo to nie aikido podobno :-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Ninja, nie sądzisz, że Twoje zachowanie w stosunku do Bujina nie ma nic wspólnego z tzw. kulturą osobistą? Bujin rzeczywiście zaslużył na to, abyś nazwał go zerem? Wg mnie, przedstawił konstruktywny osąd zawarty w słowach:

zero realizmu, suchy kihon. uke pomaga w zrobieniu techniki, nie oporuje ani troche. kompletny brak ataku.

Zauważ, że ja sam nie napisałem, że tak nie jest. Zwróciłem tylko uwagę Bujinowi, że są to immanentne cechy aikido więc czynienie z nich zarzutu jest bez sensu. To tak, jakby powiedzieć, że Porshe 911 to kiepski samochód ponieważ jest mały, ciasny, dwuosobowy, nie ma bagażnika, dużo pali i kosztuje.
Dwa razy wkleiłeś kontrowersyjne materiały: przemyślenia jakiegoś aikidoki i filmik ze swoją dziewczyną. Oczekujesz od nas odpowiedzi jak na pytanie ze starego kawału: "Kto jest twoim ulubionym historycznym bohaterem i dlaczego właśnie Lenin?"
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Aka, po dłuższym namysle po prostu odpowiedziałem Ci na PW.
Nie chce mi sie już to nic pisać.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Gozo Shiod vs Mike Tyson :)



  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Nie zebym byl rasista, ale cos malo czarny ten Tyson :D
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2


Filmik kiepskiej jakości i dział nie ten co trzeba, ale techniki dziwnie przypominają kotegaeshi, shihonage, kaitennage i co najciekawsze nikt nie krytykuje skuteczności tego stylu (stworzonego zresztą przez zawodowego ochroniarza).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

nikt nie krytykuje skuteczności tego stylu

To nieprawda.
  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

nikt nie krytykuje skuteczności tego stylu

To nieprawda.


Przepraszam, masz rację, zawsze znajdzie się jakiś malkontent.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Filmik kiepskiej jakości i dział nie ten co trzeba, ale techniki dziwnie przypominają kotegaeshi, shihonage, kaitennage i co najciekawsze nikt nie krytykuje skuteczności tego stylu (stworzonego zresztą przez zawodowego ochroniarza).

Ishida,
Możesz wyjaśnić, co konkretnie w tym filmiku jest "dziwnego" i dlaczego to, że nikt nie krytykuje tego stylu jest "najciekawsze"?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
jest teoria ze styl Bagua mial wplyw na powstanie aikido, ale ile w tym prawdy sie pewnie nie dowiemy :)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Ten styl należy do tzw stylów wewnętrznych podobnie jak tai chi i podobnie się o niego sprzeczają czy to tylko gimnastyka nie jest. Ishida techniki podobne do wymienionych przez ciebie znajdziesz w prawie każdej sztuce walki czy będziesz szukał tego w indyjskim kalayi payat, chińskim kung fu czy krav maga tyle tylko że poza tymi technikami są jeszcze inne środki uczone i używane jak kopnięcia czy uderzenia a w aikido głownie kładzie się nacisk na techniki czasami robione od tak sobie jako układ taneczny i dorabia filozofię nie wiadomo jakiej mocy tych technik.Isoyama sensei podczas demonstracji na zapaśniku złamał tamtemu nos uderzeniem z "bańki" a nie żadną finezyjną koku nage:)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Panie, Panowie!
Twardziel i sadysta w jednym: Sadateru Arikawa ( przy którym Isoyama Sensei to miętki baton ):

Jak widzę coś takiego, to też zastanawiam się, gdzie aikido się kończy albo zaczyna... ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024