Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy,filmiki, pokazy 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
752 odpowiedzi w tym temacie

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

a ktoś inny, może ktoś z trenujących z Panem Borowskim?


Ja, parę razy miałem okazję poćwiczyć z tym panem. I powiem, że na stażach straszna nuda. Mówię to, z pełną świadomością. Kiedyś przez cały staż zrobiliśmy dwie techniki. Gość jest mało ekspresyjny, że tak to ujmę ;-) :lol:
Coś tam mamrocze pod nosem, uke biegają w okół niego nie wiedząc czemu itd. A jak kiedyś zapytałem dlaczego mam iść za ręką w koło uke, kiedy ten praktycznie w miejscu się obraca, to usłyszałem, że tak wygląda kihon. Tak się ćwiczy!
-No, 6 dan...Wie, co robi ;-) :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
normalnie sami miszczowie...nie ma co... :/
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

widac od razu, kto od kogo sie uczyl. ostatnio styl Yasuno wydaje mi sie blizszy stylowi Gerda niz Tissiera, szczegolnie wykonczenie technik i praca rak.


Wklejam jako odpowiedz video :)
Lubie ten film. Fajnie zmontowany. Pozytywnie mnie nastraja.

  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

normalnie sami miszczowie...nie ma co... :/



Ninja, a Ty nie wiedziałeś, że tu głos zabierają tylko najlepsi... ;-) :lol:
-Ale żebyś nie popadł w flustrację, to też się do nich zaliczasz ;-) :)
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2


Tu jest fajna praca z uke. Szczególnie to uciążliwe trzymanie ręki w mało wygodnej dla uke pozycji ;-) :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

normalnie sami miszczowie...nie ma co... :/



Ninja, a Ty nie wiedziałeś, że tu głos zabierają tylko najlepsi... ;-) :lol:
-Ale żebyś nie popadł w flustrację, to też się do nich zaliczasz ;-) :)


Frustrację jak już...Nie martw się. Do najlepszych mi jeszcze duuuzo brakuje. I w sumie dobrze.

Świstak, masz duzo do powiedzenia widze. Moze sam zaprezentujesz swój filmik? Pewnie nie. Bo przecież nie masz na tyle odwagi żeby przyjąć na klate szydere innych. Ale szydzić z kogoś to i owszem...To takie przecież łatwe przez internet.
Juz pominę szanownego Misia Pysia *wiemy o kogo chodzi :)

Panowie - nie chce tu stawać w obronie Pana Borowskiego, ale jaki by nie był to jednak dzieki, także miedzy innymi niemu, mamy możliwość ćwiczenia aikido w Polsce. Wykształcił wielu nauczycieli aikido, otworzył i pomógl wielu dojom niegdyś. Nie chce sie wypowiadać jakim jest obecnie człowiekiem, kazdy ma wlasne zdanie na ten temat, ale czy zasłużył sobie na taką krytykę? Zastanowcie się.
A już w ogole najwiecej mają do powiedzenia o nim Ci ktorzy kiedys sami pobierali u niego nauki. Kurwa, nie podoba się to nie cwicz u niego i tyle. Masz od cholery innych nauczycieli i se jezdzij na staże do kogos chcesz człowieku!
To bylo do Świstaka - Najpierw jebiesz na Kanetsuke w brzydki sposób potem Borowskiego. Mi też sie nie podoba Kanetsuka, ale nie wyrażam tego w taki sposób. Za anonimowym nickiem mozna wszystko co...Żenujące duperelku, zaiste. :nie:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Już Ci raz Szczepan napisał:

-może tak.... ;-) Ale gówno zawsze będzie gównem. Nawet jak jest zawinięte w ładne opakowanie.
Nie ma co dorabiać ideologii.... Chociaż aikidocy są mistrzami mówienia o czymś, o czym nie warto czasem gadać :) Doszukiwania się czegoś, czego nie ma. A już o braku samokrytyki nie wspomnę...Przynajmniej u niektórych.... ;-) :lol:


Przynajmniej ma facet charakter zeby prezentowac to co robi publicznie. A ty nie tylko nie masz na tyle odwagi zeby zaprazentowac wlasne wypociny na video, to w dodatku chowasz sie za anonimowym nickiem zeby innych opluwac bez zadnego ryzyka.

Prawdziwie honorowy fighter z ciebie LOL Z pewnoscia od dzisiaj wszyscy beda traktowac sie z powazaniem i padac na kolana czytajac twoje porady....


Nic dodać nic ująć...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
panowie, luzik...

WICE PSA może Ty odpowiesz na moje pytanie?
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Mała "zadaniówka" ;-)


  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Świstak, masz duzo do powiedzenia widze. Moze sam zaprezentujesz swój filmik? Pewnie nie. Bo przecież nie masz na tyle odwagi żeby przyjąć na klate szydere innych. Ale szydzić z kogoś to i owszem...To takie przecież łatwe przez internet.


Jak to mawiał mój trener: " Nie napinaj się bracie jak gacie w szpagacie". Widzę, że odbierasz wszystko strasznie osobiście. Jak się pisze na forum, to trzeba liczyć się z faktem, że nie zawsze Cię pochwalą, ale też czasem wykpią. "Prawdziwa cnota - krytyk się nie boi" jak mawiał poeta ;-) :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Tak to sobie tłumacz. Tak jak to napisał wcześniej Szczepan. Wszystko w temacie ;-)
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Frustrację jak już...Nie martw się. Do najlepszych mi jeszcze duuuzo brakuje. I w sumie dobrze.


Ja się nie martwię ;-) :lol: Fajny z Ciebie herbatnik, tylko za mało pijesz.. ;-) A na trzeźwo tego aikido nie da rady zrozumieć... :lol: :lol: ;-) Nie wiem kogo masz na myśli mówiąc "że do najlepszych ci jeszcze brakuje" ale zakładam, że nie głównych bohaterów tych filmów!? ;-) :lol: :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Frustrację jak już...Nie martw się. Do najlepszych mi jeszcze duuuzo brakuje. I w sumie dobrze.


Ja się nie martwię ;-) :lol: Fajny z Ciebie herbatnik, tylko za mało pijesz.. ;-) A na trzeźwo tego aikido nie da rady zrozumieć... :lol: :lol: ;-) Nie wiem kogo masz na myśli mówiąc "że do najlepszych ci jeszcze brakuje" ale zakładam, że nie głównych bohaterów tych filmów!? ;-) :lol: :lol:

Pomyśl troche. Wierzę w Ciebie. ;)
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2


Pomyśl troche. Wierzę w Ciebie. ;)


Aaaaaaa! Mówiłeś o sobie mając na myśli tych najlepszych! Ale zakamuflowałeś to w tych treściach... ;-) :lol:
Trzeba było wprost . A ja faktycznie nie pomyślałem, tylko dałem się zwieść tej demagogii ;-) :lol: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Mod on
Prosze osobiste uwagi na priva.
mod off

  • 0

budo_ishida
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Olkusza
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Jako ciekawostka techniki rzutów w Shotokan karate.

  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

panowie, luzik...

WICE PSA może Ty odpowiesz na moje pytanie?


Wiesz Tomku, że ja to miałbym wiele do powiedzenia na ten temat, ale może się powstrzymam ;-) :lol:
Sam "bohater filmu" zna moje zdanie, także żeby nie było, że nie mam odwagi podjąć z nim polemiki a temat rozumienia technik w aikido. Robi jak robi... Najważniejsze żeby to, co robimy czemuś służyło. Jak ćwiczymy sztuki walki, to zrozumiałe, że każdy będzie się w nich doszukiwał tego, co kryje sama nazwa. Moje zdanie jest zbliżone do zdania Akahige (chociaż ja jestem jeszcze bardziej radykalny ;-) :lol: )
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2

Moje zdanie jest zbliżone do zdania Akahige (chociaż ja jestem jeszcze bardziej radykalny )

Ooo żesz Tyy! Shrek, zraniłeś mnie do żywego! A naprawdę się starałem... :cry: ;-)
Nie wymagam od aikido bezwzględnej skuteczności, porównywalnej z różnymi systemami samoobrony czy MMA. Ale wymagam pewnego minimum, które w wymiarze ruchowym przekłada się chociażby na kształtowanie zdolności wysiłkowych ( potocznie zwanych "dawaniem w dupę" na treningu ) i - poprzez przełamywanie własnych słabości - budowanie wojennego ( bojowego ) ducha, przydatnego w codziennym życiu. Nazywam to transgresyjną funkcją sztuk walki. Dlatego wkleiłem filmik z Shigeho Tanaka, bo w nim widać coś takiego.
A tymczasem coś z podobnej bajki: Rinjiro Shirata. Pojawiły się w sieci ciekawe filmiki z nim. Są godne uwagi, ponieważ R. Shirata ( rocznik 1912 ) należy do tzw. pierwszej generacji uczniów O Sensei z lat 1921 - 1935. Był rzeczywistym uczniem M. Ueshiby, trenował z nim w Kobukan Dojo od 1931 roku, w przeciwieństwie do większości późniejszych "uczniów", którzy Dziadka widzieli od święta w Hombu Dojo, a nauki pobierali faktycznie od Kisshomaru Ueshiba i Koichi Tohei. Jest więc to aikido najbardziej zbliżone do "źrodła" ( cokolwiek to znaczy ).
Filmik nr 1:
Filmik nr 2 poświęcony technikom bokken: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Uważa się, że techniki te pochodzą sprzed 1935 roku, tj, zanim O Sensei zapisał się formalnie do szkoły Kashima Shinto - ryu.
Polecam też wklejane już przeze mnie filmy R. Shiraty pt. "A Catalog of Prewar Aiki Budo Techniques" ( dwie części ).
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2
Ninja dla Ciebie


("sorki" ale nie mogłem się powstrzymać ) ;-) :lol: :lol:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmy,filmiki, pokazy 2


ja widze tu wspanialy timing, kontrole uke od poczatku do konca, brak otwarc w technice, emanacje ki (wezmy rzut 0:50),ktorej uke nie moze sie po prostu oprzec. szczecie, ze Aikikai ma takich ludzi. Pan Borowski powinien pojechac do Japonii nauczyc Japonczykow, jak sie robi prawdziwe aikido.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024