Skocz do zawartości


Zdjęcie

skutecznosc bjj (troche inne spojrzenie)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartek072
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

skutecznosc bjj (troche inne spojrzenie)
Zastanawiam sie nad skutecznoscią bjj w starciu 'realnym', odrazu zaznaczam ze nie bede ogłaszal tez ze parter sie nie sprawdza, ze jest nieskuteczny i tym podobnych. Przeglądając fora tematyczne spotykałem sie z faktami ze w bjj sa rowniez sprowadzenia do parteru które dają głowna przewage grapplerowi na ulicy i ze bjj-owiec, nie musi koniecznie walczyc w parterze, z tego w mojej głowie zrodził sie dylemat czy faktycznie bjj jest az tak skuteczne, w końcu takie style jak judo czy zapasy mają o wiele bardziej rozwiniete elementy sprowadzen na ziemie i sa znacznie bardziej odczuwalne dla oponenta. Wiec zwracam sie do osob trenujacych bjj, czy trenujac stricte bjj jest sie przygotowanym do celów samoobrony? czy lepiej isc na maty judo albo zapasow ?

zaznaczam ze nigdy nie trenowalem bjj(z braku mozliwosci) wiec nie znam tego tematu od srodka.
Pozdrawiam:)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc bjj (troche inne spojrzenie)
W dziale ulica jest to przewałkowane tyle razy że nie wiem czy jest sens dalej o tym gadać.
Wejdź na ulicę i tam poczytaj ewentualnie dodaj swoje 3 grosze do dyskusji.
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: skutecznosc bjj (troche inne spojrzenie)
jak dla mnie bjj ma miażdżącą przewagę ponieważ:

-raczej mało osób zna się na walce w parterze i osoba taka jest zaskoczona i w ogóle nie wie co ma robić generalnie większość osób spodziewa się ataku ręcznego, nożnego(dlatego można pokonać osobę większą i cięższa)
dlatego bjj tak mi się podoba(tutaj chodzi mi głównie o to kiedy sami obalamy i dochodzimy do pozycji dominującej)

- ludzie którzy ćwiczą sporty uderzane raczej nie mają ćwiczonej obrony przed obaleniami


jakbym był młodszy i miałbym lepsze warunki fizyczne to skupiłbym się na stójce a bjj było by uzupełnieniem
niestety latka lecą a wzrost mam średni

Co do skuteczności bjj pod kątem samoobrony na ulicy moim zdaniem jak już pisałęm 1 vs 1.
Do naszego klubu przyszli nowi kolesie podjarani bjj i chcą od razu uczęszczać na treningi MMA.
Po słowach trenera nawet sam zacząłem się zastanawiać jak bjj ma się do realnej walki
trener powiedział coś w stylu że w dzisiejszym MMA samo bjj praktycznie nie istnieje a na ulicy przecież też parterowiec może wyłapać strzały w parterze i na nic założenia bjj się nie zdadzą(tutaj piszę głównie o defensywie w bjj). Ulica to nie walka sportowa :cool:
Chociaż i tak moim zdaniem bjj ma ogromną przewagę nad średnimi uderzaczami z ulicy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024