Skocz do zawartości


Zdjęcie

bjj vs dużo cięższy i silniejszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

bjj vs dużo cięższy i silniejszy
trenujący bjj czy walczyliście kiedyś z dużo cięższym i silniejszym ale bez obeznania w parterze?
mam znajomego który twierdzi że masą i siłą nie da sobie nic zrobić w parterze z osobą trenującą bjj


moim zdaniem nie ma najmniejszych szans, choćby ważył i 30 kg więcej, ja tego doświadczyłem walcząc na moim 1 treningu z kobietą

nie wiedziałem nawet kiedy leci dźwignia na ręke, kobieta nie musiała nawet walczyć siłowo, oddana ręka i juz balacha

ja teraz mam wrażenie że nawet teraz po kilku trenignach mając kolesia w gardzie jedną rękę wpiąłbym pod jego od zewnatrz przyciągnął do siebie i drugim przedramieniem poddusił i nie wymagało by to dużego wysiłku

albo jakby zostawił jedną rękę od razu ją wyłapuje skręt i balacha
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Więc o co jest pytanie?
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
czy daliście sobie rade z większymi od siebie w parterze :) ? z nieobeznanymi
bo szczerze.. zadaje sobie pytanie czy ja może jestem taki cieńki że dziewczyna ileś tam trenująca robiła mnie jak chciala :) hehe
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Zalezy od różnicy w poziomach obu zawodnikach.
Zdarza się czasem że ten poczatkujący to urodzony "kot", a trenujacy zwyczajnie nie ma talentu.

Niemniej jednak w wiekszości przypadków, trenujący BJJ wygra bez wiekszych problemów, ewentualnie to on nie da sobie nic zrobić.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Na to pytanie odpowiedź brzmi: tak.
Wielokrotnie robiłem i nadal robię z większymi i cięższymi - sam ważę 66-68 kg - rzadko co prawda nic nie umiejącymi, w kimonie gdy różnica w technice jest na moją korzyść łatwiej poddać bo więcej możliwości i technik.
Bez kimon musisz bazować bardziej na szybkości i dynamice ale też spokojnie poddać można.
Trzeba oczywiście pamiętać że nie jest to żadna magia i jak ktoś jest większy silniejszy i w dodatku na podobnym technicznie poziomie to dużych szans na zwycięstwo nie masz.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
zapros swojego ciezszego kolege na trening i niech posparuje z kims kto przynajmniej te pol roku cwiczy, a jak chcesz zeby sie Twoj kolega porzygal, to powiedz komus kto cwiczy minimum dwa lata, zeby go troche pocisnal. krotka pilka, jak nie wierzy to wez go na mate, a jak sie boi to dajcie spokoj z gdybaniem
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
jestem typowym sezonowcem na bjj i z racji róznych spraw rzadko udaje mi się pochodzić dłuzej niż miesiąc

wiec tak naprawde o bjj wiem ledwie cokolwiek

ważąc ok 74 kg i 177 cm wzrostu jakiś czas temu robiłem co chcialem z gościem ok 196 wzrostu i 116 kg- skończylem go z 5 razy w ciągu jednego sparringu, wyrzucałem w powietrze rzutem poświęcenia

i to byl gośc, który cokowiek ćwiczył bjj bo miał kimono ze śladami zużycia i wtrócił po dłuższej przerwie

a kilka lat temu na grillu poskładałem na trawniku jednocześnie dwóch dwumwetrowych kolegów ok 100 kg każdy-
bylismy trochę pijani i niezła płatanina nóg i rąk z tego wyszła. Wczesniej z każdym z nich robiłem zakład, że pokonam ich startując z pozycji na łopatkach- co mi się udało- więc obaj skoczyli na mnie :)

raz walczyłem z gościem wyglądajacym jak zywa reklama siłowni- poniósł mnie jedna ręka za noge jak kurczaka przy przechodzeniu gardy a 3 sekundy pózniej klepał

gośc nie mający pojęcia o bjj i sportach chwytanych w formule bjj nie ma większych szans niezaleznie od rozmiaru.

to nawet ne jest kwestia techniki tylko np tego, że trenujacy bjj przez pierwsze trzydzieści sekund będzie stawial tylko bierny opór pilnujac rąk i duszeń a nowicjusz w tym czasie zmęczy się ściskaniem i zostawi gdzieś przestrzen do chwytu kończacego


poza tym dla początkującego sama formuła walkiu jest strasznym dyskomfortem. kilka razy kolesie o łapach grubszych niż moje udo klepali jak tylko się d nich przytuliłem
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Na jednym treningu walczyłem kilka razy ze strongmanem (amatorem) czy był wyższy chyba nieznacznie tak, napewno siła była i waga ponad 100. Na innym walczyłem z gościem 120 kg, 190-195 cm wagi, tez silny. W takiej walce cięzko wykonać technikę typu dźwignia, bo silne łapy i kończyłem ich albo duszeniem albo poddawali się ze zmęczenia. Wtedy miałem 180/80kg.


edyta: sprawdziłem w necie- jest niższy dwa centymetry
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Wczoraj podczas ostatniego sparringu jako poczatkujacy bjj - 195cm 95 kg turlalem sie z purpura, skonczyl mnie z 3 razy w przeciagu kilku minut. wazyl na oko z 20kg mniej.
Problem z kims kto nie ma doswiadczenia moim zdaniem polega nie na tym ze jak jest ciezszy to moze nadrabiac sila tylko na tym ze bedzie tak spiety - ze sie wygazuje z energii w 3 minuty.
Ja widze ze istotnym dla poczatkujacego jest rozumienie o co warto walczyc a gdzie mozna zlapac oddech podczas kulania.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Początkującego ?
Taka wiedza zawsze jest ważna a gdy różnica w poziomach jest wystarczająca to i tak nie wiesz co się dzieje ;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Z dużym i cięższym, ciężko. Jeszcze gorzej jak jest silniejszy i szybszy, a najbardziej przejebane jak ma kondycję :) . Kiedy ćwiczeń na macie przy wadze 148kg masa baaardzo się przydawala.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy

tylko na tym ze bedzie tak spiety - ze sie wygazuje z energii w 3 minuty.

dotyczy to wszystkich zestresowanych, a nie tylko początkujących. świeżak który kula się ze świeżakiem nie spina się tak bardzo, jak w kulance z kims bardziej doświadczonym.
zdarza się (rzadko, ale jednak) i tak, że jest na odwrót: ktoś z wyższym stopniem podchodzi spięty do sparingu z pasem niższym, ale lepiej obitym ("muszę go poskładać, bo poruta") i się wypruwa z sił w połowie czasu, gdy tamten na luzie czeka i a potem spokojnie odrabia stratę punktów.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
ja przyszedłem na bjj ważyłem ze 110 kg
w zadaniówkach rozkładali mnie chlopaki po 70kg, a ja nie mogłem na nich zrobić nic...

specyfika dyscypliny powoduje to że jeśli nie masz obeznania w poruszaniu się na ziemi to masa pomaga tylko wtedy gdy doświadczenie jest na tym samym poziomie, w przewciwnym razie efekt masy jest kilkunastosekundowy max...
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
najgorsze jest to ze czlowiek sie kula z jakims innym bialym, przejdzie mu kilka razy garde, wejdzie w mount, zalozy jakies duszenie i czuje sie bogiem po czym nastepny w kolejce jest sparring z jakas purpura i huj:) czar prysl:)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
A mnie ciekawi z czego wynika to pytanie? Na treningu zazwyczaj trenujesz i sparujesz z ludźmi o podobnej masie, a na zawodach masz kategorie wagowe...

Oczywiście, jak jesteś dobry to odklepiesz cięższą od siebie osobę, która jest słabsza technicznie. Szczególnie na początku, kiedy Ty masz już jakiś staż, a osoba z którą się kulasz dopiero zaczyna trening. Sprawa się komplikuje, kiedy obaj już macie jakieś doświadczenie. Na wyższym poziomie "przepaść" w technice powoli maleje, a masa zaczyna odgrywać coraz większą rolę.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
pytanie dotytczyło starcia osoby bez stazu z osobą, ktora jakiś staż już ma

natmioaist faktycznie moim zdaniem osoba powiedzmy z solidnym rcznym stażem jest trudnym przeciwnikiem dla duzo lżejszej purpury. z pewnością skonczenie takiej sporo ciężeszej osoby nie jest proste.

Wydaje mi się , że przy dopuszczalnych dżwigniach na nogi lżejszy miałwieksze szanse ale przy ograniczeniu strefy walki tylko do góry duzo masywniejszy oponent moze po prostu bronić się chowając łapki, chroniąc przed duszeniem, zrywając uchwyt
  • 0

budo_piotr1234543
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
wczoraj odczułem masę na sobie, koleś niedość ze zaawansowany to duużo cięższy :)
jak sie na mnie położył na bocznej to nie mogłem złapać oddechu:D ale dało mi to doświadczenie że można dobrze wykorzystać masę ciała :) później kładłem sie mocno całym ciężarem na mniejszego od siebie ale doświadczonego i nogi daleko do tylu, tak łatwo nie mógl mi uciec z bocznej:) chociaż i tak po minucie zwiał :D ps mając w bocznej i tak jescze nie wiem co mam tam wogóle robić :) więc zagrożenia większego nie stanowie
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy

ps mając w bocznej i tak jescze nie wiem co mam tam wogóle robić

no ja mam taki problem ze niby wiem co z roznych miejsc robic ale to co wiem to jest najbardziej ksiazkowa opcja wiec ciezko kogos zaskoczyc balacha z dosiadu:)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
Byl taki gosc co sie zwal Minotauro, wszyscy wiedzieli ze skonczy balacha a i tak zaden nie umial sie obronic :P
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bjj vs dużo cięższy i silniejszy
eee tam żaden, jeden taki fiedia pajeeechał a Minotauro, jak z fura węgla...minotauro chyba 10 minut próbował balach i trójkatów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024