Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roznego rodzaju dywagacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje
Dołączona grafika

można szykować popcorn? :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje
Prorock Ty sobie gdzieś na twardzielu zapisujesz te cytaty ? :)


A przecież nawet Akahige w kontekście pisania o Aikido używa tego słowa, wystarczy przewinąć ten temat o 4 strony

Oczywiście, że używam ponieważ dla mnie aikido zawiera walkę.


Pomijając już definicję słowa "walka", to gdzie Aikido wg Ciebie zawiera walkę?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje

Pomijając już definicję słowa "walka", to gdzie Aikido wg Ciebie zawiera walkę?

Wszędzie. Co tak naprawdę robimy na treningu? Uke próbuje Cię uderzyć, ty próbujesz się bronić. To tylko kwestia tego jak głęboko chcesz w to wchodzić. Można zatrzymać się na poziomie technik podstawowych i cyzelować ruch wg jakiegoś wzorca w nieskończoność ( co robi większość ćwiczących ). Można pójść dalej, wprowadzić ćwiczenia z oporem uke, henka waza, kaeshi waza, oyo henka, itp. Można nawet wprowadzić sparringi i zawody sportowe jak w Tomiki aikido.
Yoshinkanowcy twierdzą, że ich system jest skuteczny jako sztuka walki, bo przecież ćwiczy to japońska policja.
Mało?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje

Pomijając już definicję słowa "walka"

Ale dlaczego pomijać?
Przecież to też już było.

A potem było tak:
Kajtek próbował strollować Akahige:

Akahige,
mógłbyś podać definicje określeń teorii walki:
walka, walka niszczycielska, walka obronna, walka sportowa, strona walcząca, przeciwnik, konkurent, czyn prosty, czyn złożony w walce, warunek wystarczający zdarzeń w walce, sprawca zdarzeń, impuls dowolny, dzieło, skutek, wynik, rezultat walki, wytwór i tworzywo osób walczących w starciu bezpośrednim, pozycja dodatnia i pozycja ujemna, zwycięstwo, porażka, brak rozstrzygnięcia, natarcie, obrona, starcie, narzędzia walki, środki i sposoby walki, technika walki, metody walki.

Dziekuję


Akahige nie dał się i strollował trolla.

Kajtek,
Nie mogę Ci objaśnić tych terminów na forum z przyczyn technicznych. W książce prof. Kaliny zajmują one cały rozdział od str. 40 do 69. Książkę za jedyne 20 zł możesz nabyć przez internet stąd:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(...)
Panowie, zamiast mi tu udowadniać, że Ziemia jest płaska ( zwłaszcza na Mazowszu, wystarczy wyjść z chałupy żeby się przekonać) zainwestujcie trochę w starą, niemodną wiedzę. Polecam profesorów: Romana Macieja Kalinę, Stanisława Sterkowicza, Zbigniewa Czajkowskiego, Ewarysta Jaskólskiego. To na początek bo ich prace stosunkowo łatwo dostać.
Pozdrawiam :D


Do prześledzenia tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje

Yoshinkanowcy twierdzą, że ich system jest skuteczny jako sztuka walki, bo przecież ćwiczy to japońska policja.
Mało?

Piszesz "Yoshinkanowcy twierdzą..." a możesz mi pokazać gdzie ja tak napisałem? ;-)
Gwoli sprostowania to primo, nie japońska a chyba stricte tokijska policja, secundo to słyszałem że policja tam przechodzi równiez jeszcze obowiązkowe szkolenie z kendo, judo, karate, ale głowy nie dam bo nie widziałem.
Z resztą kiedyś miałem okazję na obozie letnim trenować z Ogala sensei (chyba się tak pisze) który prowadził treningi dla tokijskiej policji, a techniki które nam pokazywał i te aikidockie i te interwencyjne, nie różniły się w żadnym większym stopniu od Aikido które robliliśmy i robimy w Polsce ot Aikido na wysokim poziomie, żadnej ponad przeciętnej skuteczności tam nie było.
Z resztą Akahige wiemy jak to jest z tą skutecznością, mało ważne jaki styl Aikido, ważne kto trenuje. Tutaj ślę oczko do Akira Bayushi który swego czasu otworzył mi oczy na Aikikai i tą kluczową kwestię ;-)
  • 0

budo_vercef
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje

...mało ważne jaki styl Aikido, ważne kto trenuje...


Tutaj się muszę zgodzić, widziałem Aikido wyglądające w wykonaniu niektórych jak za przeproszeniem "balet".
Chociaż są też osoby [co mnie cieszy] co do których nie mam żadnych zarzutów, ich technika naprawdę działa i nie można się do niczego przyczepić...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznego rodzaju dywagacje
Prorock, coś się miotasz, o Tobie właściwie chodzi?
Pytam calkowicie uprzejmie, bo nier ozumiem przesłania...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024