Skocz do zawartości


Zdjęcie

skuteczność obrony a wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
a ja w ogóle nie uważam wątku styli za wart ciągnięcia

uwagę Wara- uważam za słuszną
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Zaczynając przygodę z SW w tym wieku masz teoretycznie większe szanse na to by to kontynuować do późnej starości, bo młody człowiek często kończy treningi bo się zaczynają dyskoteki alkohol i fajki, w skrajnych przypadkach używki typu narkotyki.I cały trening o kant dupy rozbić.Tak jak i na naukę tak na SW nigdy nie jest za późno tylko zwiększa się ryzyko kontuzji z wiekiem idzie w parze katabolizm ciężej się dopakować wyrobić sylwetkę siłę na treningach.Siadają stawy itd...
  • 0

budo_nakazuma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
dobrze gada :)
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek

jesteśmy w dziale ulica więc:

1)przydatnośc ( a raczej nieprzydatnośc aiki) pod ulicznym katem to temat szeroko omówiony

sądziłem, ze chociaż na tym combacie zobaczę coś bardziej realistycznie wyglądającego. Tymczasem osobnik, na którym prezentuje się techniki- dokładnei tak jak w aiki -współpracuje albo zachowuje się totalnie biernie.

przy takiej bierności nawet moja babcia mogłaby każdego pokonac prezntując zestaw technik piotrzebnych do przyrządzenai sałatki owocowej

Jesli uczone jest to w ten sposób, to smiem wątpić w "uliczność" tego combatu


Ja ćwiczę wing tsun i na każdym prawie wideo treningowym osoba na której się wykonuje techniki jest bierna lub współpracuje( po to by jak najlepiej techniki zaprezentować ) .Sęk w tym że te wszystkie filmiki na you tube itd to pokazówki, wklejane po to by zachęcić potencjalnych adeptów do treningu.
Aikido działa bo inaczej by nie trenowano Służby typu policja/straż miejska itd.Combat 56 i wing tsun( patrz niemiecki SEK lub GSG9) i wiele innych też działa z tych samych powodów.Ocenianie systemu po 1 filmiku na you tube to jak oceniać książkę po okładce.
Na WT też dużo osób narzeka że chu...daje na ulicy ja ćwiczę 5 lat i wiem że działa :twisted:


Zresztą koniec oftopu...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
(nie) skuteczność aikido to ok 100 stron tematu w odpowiednim dziale


a argument o trenowaniu czegokolwiek przez słuzby mundurowe jest imho kiepski- wystarczy poznać procedury wyłaniania wykonawców czegokolwiek dla wojska- według ustawy prawo zamówien publicznych zasadniczym kryterium jest cena a nie jakośc produktu.

a słuchając pogłosek o przewałkach przy przetargach dla wojska byłbym w stanie uwierzyc nawet w realizowanie kursów haftu jako nauki walki wręcz.

Zresztą, jak dla mnie EOT- każdy moze wyrobić sobie zdanie nawet na podstawie czytania budo.

pozdrawiam
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek

(nie) skuteczność aikido to ok 100 stron tematu w odpowiednim dziale


a argument o trenowaniu czegokolwiek przez słuzby mundurowe jest imho kiepski- wystarczy poznać procedury wyłaniania wykonawców czegokolwiek dla wojska- według ustawy prawo zamówien publicznych zasadniczym kryterium jest cena a nie jakośc produktu.

a słuchając pogłosek o przewałkach przy przetargach dla wojska byłbym w stanie uwierzyc nawet w realizowanie kursów haftu jako nauki walki wręcz.

Zresztą, jak dla mnie EOT- każdy moze wyrobić sobie zdanie nawet na podstawie czytania budo.

pozdrawiam


No niestety w większości przypadków tak jest...
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Wracając do filmiku, mnie zastanawia po co w bojowym systemie ćwiczyć co najmniej 6 czy 7 sposobów "brrutalnego" :) załatwiania wartownika gołymi rękami, np poprzez obalenie go i wydrapanie mu oczu jak to jest pokazane, skoro żołnierze dokonujący takich akcji zwyczajnie używają noża.

Żeby zostać w temacie, to ja zaczęłam regularnie trenować w wieku 28 lat i nie mam żadnych problemów kondycyjno-zdrowotnych w stosunku do "smarkaterii", tak na thaiu jak i na kravce ;-)
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek

Wracając do filmiku, mnie zastanawia po co w bojowym systemie ćwiczyć co najmniej 6 czy 7 sposobów "brrutalnego" :) załatwiania wartownika gołymi rękami, np poprzez obalenie go i wydrapanie mu oczu jak to jest pokazane, skoro żołnierze dokonujący takich akcji zwyczajnie używają noża.


A jak w domu zostawi??? :)


Żeby zostać w temacie, to ja zaczęłam regularnie trenować w wieku 28 lat i nie mam żadnych problemów kondycyjno-zdrowotnych w stosunku do "smarkaterii", tak na thaiu jak i na kravce ;-)


Bo ty Alexia to się trzymasz zdrowo ;-)
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Pracowałem z 40 - 50 latkami ktorzy nakopali by niejednemu malolatowi do dupy i to bez problemu. To charakter i jaja miedzy nogami decyduja o tym czy dostaniesz wpierdol czy nie. Wiek - pod warunkiem ze nie zapierdalasz o kulach czy na wozku to mozesz walczyc bez broni lub z bronia. W takich sytuacjach wiek moze dzialac na korzysc - bo uspi czujnosc bandziora ale z drugiej strony wiek moze powodowac ze czesciej jestes typowany na ofiare.
mnie zastanawia informacja ze szkopy cwicza ving tsun - pracowalem z chlopakiem z gsg i mowil ze glownie cwiczyli boks i techniki z roznych systemow walki ich zdaniem najskuteczniejsze.
  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Alexia do takiej roboty uzylbym w pierwszej kolejnosci wytlumionej broni, jak bym nie mial zabralbym garrote ze struny fortepianowej - dziala duzo lepiej niz noz, malo wazy i praktycznie nie zabiera miejsca. Dopiero pozniej noz. Zdejmowanie wartownika czy zolnierza bez broni to praktycznie samobojstwo.
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek

mnie zastanawia informacja ze szkopy cwicza ving tsun - pracowalem z chlopakiem z gsg i mowil ze glownie cwiczyli boks i techniki z roznych systemow walki ich zdaniem najskuteczniejsze.


Ćwiczą


Mój trener trenował jednostki specjalne o tym ze GSG9 trenuje to wiem od niego powyżej akurat przykład na KSK.
Mam nadzieje że trochę szkopskiego liznąłeś. ;-)

A tu SEK

  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Ten drugi pokaz to fajny kabaret, Bałtorczyka brakowało jako prowadzącego, a rozbrajajnie nożownika na pierwszym to juz na 100% do działu humor.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
o lol. normalnie bede sie kiedys musial przejsc do jakiejs sekcji WC i poprosic o sparing. bo to wyglada tak niewiarygodnie, ze musze sie o tym na wlasnej skorze przekonac.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek

mnie zastanawia informacja ze szkopy cwicza ving tsun - pracowalem z chlopakiem z gsg i mowil ze glownie cwiczyli boks i techniki z roznych systemow walki ich zdaniem najskuteczniejsze.


Ćwiczą


Mój trener trenował jednostki specjalne o tym ze GSG9 trenuje to wiem od niego powyżej akurat przykład na KSK.
Mam nadzieje że trochę szkopskiego liznąłeś. ;-)

A tu SEK


Dzieki za poprawe humoru, fajnie sie posmiac czasem :D
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
To jaki poziom oni reprezentują to już ich broszka ćwiczyć ćwiczą .
Fakt faktem demo chuj...
Ale o systemie to nic nie świadczy
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
W Brazyli wojsko ćwiczy czasem capo, w stanach zapasy (bo taka tradycja i dobry rozwój) albo bjj (bo taka moda), w Korei TKD, W Tajlandii ichni boks. To że ktoś coś ćwiczy (a zwłaszcza wojsko) absolutnie nie świadczy o czymkolwiek, zwłaszcza o wybitnej czegoś skuteczności.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
W brazylii to i pilkarze cwicza capoeira

  • 0

budo_gb combatives
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
Ja sie tam nie nabijam, szkop byl dobry, jesli robia VT to robia to naprawde dobrze. Szkoda ze sie kurwia na pokazach i w telewizji. Takich rzeczy sie nie robi bo zawsze wzbudza to niepotrzebne kontrowersje i rodzi glupie pytania.

NIXon
  • 0

budo_kidbreakz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność obrony a wiek
głupi temat , w każdym wieku można zacząć, problemem nie jest brak siły tylko kruchość ciała , niestety z wiekiem kontuzje są coraz częstsze i coraz dłużej się regenerują , ale 27 lat to jeszcze młody bóg.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024