Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o kursy instruktorskie aikido.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniad
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
Czy orientuje się ktoś w temacie kursów instruktora aikido? Najlepiej w województwie pomorskim, jeszcze lepiej - w Gdańsku.

Pamiętam, że jakiś czas temu trzeba było odbyć kurs ogólny na AWF + staż techniczny aikido by zdobyć papiery.

Słyszałam, że podobno idą jakieś zmiany (że niby kurs ogólny sam w sobie nie będzie dostępny), w sieci kursów takowych nie jestem w stanie znaleźć, a ze znajomych też nikt nie orientuje się w tej kwestii ostatnio.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.

Czy orientuje się ktoś w temacie kursów instruktora aikido? Najlepiej w województwie pomorskim, jeszcze lepiej - w Gdańsku.

Pamiętam, że jakiś czas temu trzeba było odbyć kurs ogólny na AWF + staż techniczny aikido by zdobyć papiery.

Słyszałam, że podobno idą jakieś zmiany (że niby kurs ogólny sam w sobie nie będzie dostępny), w sieci kursów takowych nie jestem w stanie znaleźć, a ze znajomych też nikt nie orientuje się w tej kwestii ostatnio.

Pozdrawiam,


Obecnie przepisy mówią "INSTRUKTOR REKREACJI RUCHOWEJ O SPECJALNOŚCI SAMOOBRONA".
Proponuję poszukać po tym hasłem. Instruktora węższej specjalizacji nie ma, zeby (prawdopodobnie) nie ograniczać możliwości "wykonywania zawodu".
Pzdr
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
W nawiązaniu do postu Smoka Bazyliego (tak się odmienia ?;]), alternatywą również może być Kurs Instruktora Sportu ze specjalnością Ju Jutsu, koszt z tego co pamiętam jest zbliżony.
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
Witam wszystkich serdecznie i jako że jest to mój pierwszy post na tym forum (chociaż czytam od dawna) to kilka słów o sobie: nazywam się Grzegorz Toś w wieku nieco ponad Jezusowym :) a przygoda z SW u mnie wygląda tak: aikido lat kilkanaście (w tym roku stuknęła pełnoletność ;-) ), karate kyokushin lat kilka, jj również :) .

Jeżeli zaś chodzi o kursy o jakie pisze Kolega to są takowe organizowane przez Irka Kołoziejaka z Lublina. Sczegóły na stronie Lubelskiej Akademii Aikido.
Pozdawiam wszystkich Budo- ków :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
Niniejszym oficjalnie witamy. Cóż za odwaga u kolegi, przedstawić się z imienia i nazwiska... To się może zemścić ;-)
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
Z natury nie jestem mściwy. Nie lękajcie się!!! ;)
  • 0

budo_aniad
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.

W nawiązaniu do postu Smoka Bazyliego (tak się odmienia ?;]), alternatywą również może być Kurs Instruktora Sportu ze specjalnością Ju Jutsu, koszt z tego co pamiętam jest zbliżony.


Hehe.. :lol: To jakby robić kurs instruktora spadochronowego by zostać instruktorem paralotniarstwa. No chyba, że to był żart?

Dziękuję za podpowiedzi, z pewnością wybadam wymienione propozycje.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.

W nawiązaniu do postu Smoka Bazyliego (tak się odmienia ?;]), alternatywą również może być Kurs Instruktora Sportu ze specjalnością Ju Jutsu, koszt z tego co pamiętam jest zbliżony.


Hehe.. :lol: To jakby robić kurs instruktora spadochronowego by zostać instruktorem paralotniarstwa. No chyba, że to był żart?


Hehe.. :lol: a byłaś kiedyś na treningu Ju Jutsu? wybacz biorąc pod uwagę treść Twojej wypowiedzi, odpowiedź jest w miarę oczywista.
Na kurs instruktora nie idziesz po to żeby się uczyć technik, ale żeby nauczyć się uczenia technik innych i ogólnie prowadzenia treningu. Jako że wiele technik chwytanych i rzutów spotyka się w Aikido i Ju Jutsu metody nauczania mogą być takie same. O metodach nauczania i metodach treningowych nie będę się więcej wypowiadał bo Akahige mnie zje na obiad. Kurs instruktora ze specjalnością Ju Jutsu jest też o tyle dobry dla aikidoków ponieważ może im uświadamiać totalną ignorancję w umiejętnościach atakowania. Ja tam w każdym bądź razie miło wspominam :)

To jakby robić kurs instruktora spadochronowego by zostać instruktorem paralotniarstwa.

No chyba, że to był żart? ;-)
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o kursy instruktorskie aikido.
Zgadzam się z przedmówcą - celem kursu instruktorskiego jest nauczenie metodyki a nie techniki.

To jakby robić kurs instruktora spadochronowego by zostać instruktorem paralotniarstwa.

Ja też mam nadzieję, że to był tylko żart... ;)

Oferty kursów instruktorskich można znaleźć [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024