Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsze kroki w TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_murtrag
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Pierwsze kroki w TKD
Witam
Od nie dawna po długiej przerwie od kf wróciła motywacja, by zacząć znów trenować :)
Zapisałem się do najbliższego klubu TKD w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Jak na razie jestem trochę nie zadowolony z tego klubu, ponieważ, odkąd zacząłem treningi nie było jeszcze żadnego sparingu :/, ale słyszałem też, że to tylko tymczasowy problem z dostępem do sprzętu. Gdybym miał siana pod dostatkiem, to zapisał bym się w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na TKD, bo słyszałem jakieś plotki, że jest to najlepsza szkoła TKD w Województwie?
Wolał bym nie powtarzać błędu, który popełniłem wybierając się niegdyś na "kung-fu", gdzie uczyliśmy się wszystkiego poza walką ;p. Był bym bardzo rad, gdyby ktoś pomógł mi w kwestii wyboru klubu :)
Rydułtowy - Marcin Wróblewski
Rybnik "Feniks-Arete" - Rafał Poleszak, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Innych klubów TKD nie znalazłem mam nadzieję, że te nazwiska coś wam mówią i podzielicie się ze mną waszą opinią.
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
no stary, jak masz hajs i czas(bo później treningi będziesz kończył o 21 + dojazd do domu) to idź tam gdzie jest lepiej, czyli do tego drugiego, dłuższe treningi, lepsza kadra.

Brak sparingów? może to tylko dla początkujących? pogadaj ze starszymi w tamtym klubie i się dowiedz na czym stoisz.
  • 0

budo_murtrag
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
Jak pisałem wcześniej hajsu na razie nie mam, ale tuż po rozpoczęciu nowego roku osiemnastka, to hajs będzie :)
do tego czasu planuję zdać na 9 kup. Zastanawiam się jeszcze, czy mój zielony pas(kung-fu) ma jakiekolwiek znaczenie w TKD, bo szkoda mi jest zdawać wszystko od początku.
Troszkę też nie podoba mi się, że klub "Feniks-Arete" jest w federacji ITF, a nie WTF
Jeszcze nie czytałem o tym, ale coś mi się obiło o uszy, że federacja wtf = olimpiada ;p, a wziąć udział w olimpiadzie, to moje skromne marzenie. ;p
  • 0

budo_deksterr55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD

Zastanawiam się jeszcze, czy mój zielony pas(kung-fu) ma jakiekolwiek znaczenie w TKD

z całą pewnością nie
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
za stary już jesteś na olimpiade ;]

już tutaj było miliard razy poruszane co lepsze itf czy wtf.
moim skromnym zdaniem powinieneś iść do itf jeżeli cie tak mocno sparingi interesują
  • 0

budo_murtrag
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD

za stary już jesteś na olimpiade ;]

Człowieku nie psuj mi marzeń :) ! Pójdę do tego itf, bo chyba i tak nie mam wyboru :/
Rozumiem, że klub należący do federacji ITF nie może wysłać zawodników na olimpiadę?
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
sry, ale spójrz na to realnie. Ale... jakieś zawody na skale krajową, jak się będziesz starał to nigdy nic nie wiadomo ;)


co do itf i olimpiady, przeczytaj temat: http://www.forum-kul...showtopic=94946
  • 0

budo_gimli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
Tak naprawdę, to jeśli jesteś początkujący to żaden szanujący się trener nie pozwoli na to abyś na pierwszych swoich treningach zaczął sparować... Jeśli miałeś już jakikolwiek kontakt ze sztukami walki to myślę że maksymalnie przez pierwsze pół roku - rok będziesz mógł mieć styczność z podstawowymi technikami, ewentualnie jakieś rękawice. Jednak na zawodach krajowych po jakimś czasie trenować można bardzo fajnie powalczyć i wierz mi że doświadczenie zawodnicy szybko potrafią sprowadzić cię do "pionu" że się tak wyrażę :P
Mowa oczywiście o ITF, kolega wyżej dał link do tematu w którym można zapoznać się mniej więcej z sytuacją jaka obecnie zaistniała czyli współpraca między ITF (PZTKD) a WTF (olimpijskim)
Jak kolega napisał wyżej jeśli w tym wieku zaczynasz trenować tkd to żeby pojechać na olimpiade musiałbyś być jakimś talentem na skale światową :P
  • 0

budo_murtrag
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki w TKD
Jeśli chodzi o olimpiadę, to jest to tylko marzenie, a czy realne, czy nie, to nie możecie mi tego zabronić(wcale nie twierdzę, że próbujecie) ;p
Pewnie też nie raz już spotkaliście się z tym mądrym cytatem:
„Kto stawia sobie za cel doskonałość, osiąga więcej niż przeciętność
kto stawia sobie za cel przeciętność, nie osiągnie nawet tyle.”
Poza tym, to wcale nie jestem początkujący ;] owszem w TKD tak, ale SW trenuję bardzo długo.
Temat uważam za zamknięty, ponieważ dowiedziałem się wszystkiego czego oczekiwałem, a nawet więcej
niż chciałem za co wam serdecznie dziękuję ;] a prowadzić dalszą dyskusję o tym, czy mam szansę na olimpiadę, czy nie jest moim zdaniem bezsensu, bo całkowicie się z wami zgadzam, że będzie to trudne xD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024