Skocz do zawartości


Zdjęcie

statystyki dot. Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido

No cóz, może to skrzywienie zawodowe , ale lubie miec poukładane informacje i porobione syntezy. Do tego służa statystyki, chocby nawet szacunkowe i przyblizone. Ale chyba na forum jak widac wiele info nie znajdę.
Niewazne.


aikia, Ja popieram Twoja inicjatywe. Mnie chodzi o te wypowiedzi dot. tematu "dan naprawdę"...
  • 0

budo_sanjuro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido
Bardziej mi chodziło o akcent ile danów naprawdę (skoro było o statystyce). Nie natomiast "dan naprawdę". Ulubiony temat na forum. Czy aikido skuteczne? Czy dany wartościowe itp.
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido

Myślę, że wśród tych 4400 osób sporo może być ex-aikidoków. Takie statystyki by były ciekawe.


uhm.....osobiście nie trenuje juz chyba z 3 lata i figuruję na stronie PFA jako 1 DAN :) ....

ale to jeszcze nic....

figuruje tam również jako 1 DAN PFA mój dobry kumpel który niestety zmarł w ubiegłym roku :( ....

pewnie to nie zachwieje statystyk w znacznym stopniu, ale przydałoby się troche taktu :(

Pozdro
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido

pewnie to nie zachwieje statystyk w znacznym stopniu, ale przydałoby się troche taktu :(

A ktoś zgłosił do PFA, że kolega odszedł? Jeśli nikt tego nie zrobił, to pretensje są nieuzasadnione. Czy zgłosiłeś do PFA, że już nie zajmujesz się aikido i nie życzysz sobie figurować w zestawieniu? Jeśli nie zrobiłeś tego, to pretensje i złośliwości są nieuzasadnione. :roll:
  • 0

budo_spokokoleś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido
he he poproszę o spokój i kamienną twarz Wodzu :) ....

czy ja mam jakieś pretensje.......osobiście mogę tam figurować nawet kolejne 100 lat , totalnie jest mi to obojętnę......troche mój niesmak budzi tylko fakt że figuruje tam kolega którego nie ma ;(........

myślę że jeżeli już, to powinien to zgłosic klub macierzysty MATSUNAI z Bornego Sulinowa a nie ja.....

Ale tak na marginesie Wodzu dokładnie wiesz o kim mówię.....kolega mieszkał w Szczecinku znałeś go i Ty i Marian Wiśniewski i wielu, wielu innych zarządzających i tworzących PFA.......
  • 0

budo_świstak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido

Sa wakacje - dla rozluznienia :?: temacik statystyczny.
Korzystając z danych PFA (o ile wiem tylko PFA w Polsce prowadzi i podaje do wiadomosci dane dot. cwiczacych) wyszło mi takie zestawienie :

5 DAN - 8 osób
4 DAN - 21 osób
3 DAN - ok. 28 osób*
2 DAN - ok. 47 osób*
1 DAN ok. 180 osób*

Instruktorzy PFA - 139 osób ( w tym 15 ze stopniem 2-1 KYU reszta 1-5 DAN)

Osoby ze stopniem kyu PFA od 6 kyu włacznie - ok. 4400
______________________________
Stąd :
6,4 % adeptów (bez dzieci) stanowi grupa ze stopniem 1-5 DAN
Na jedną osobe ze stopniem DAN wypada 15,5 Aikidoki ze stopniem KYU.

Na jednego instruktora przypada średnio ok. 30 uczniów (bez dzieci).
______________________________

Pytania :
1. Na ile mozna oszacować populację ćwiczacych Aikido w Polsce ( we wszystkich federacjach, stowarzyszeniach, autonomicznych klubach itp. do kupy)?
2. Ile może być w Polsce osób , które przekroczyły próg stopni mistrzowskich, ale takich czynnych czyli aktywnie ćwiczacych?
3. Ma ktoś pojęcie (dane) o ćwiczacych Aikido w jakims regionie czy w ogóle na świecie?
4. Inne uwagi/ porównania itp.

Tylko nie piszcie komentarzy typu : idz se pocwicz zamiast zajmowac się pierdołami. Ciekawy jestem i tyle.


* Aktualnie odbyly/odbeda sie egzaminy letnie - dlatego około.


Imponujące :lol:
Ciekawe jak to wygląda u konkurencji np. w PSA :lol:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: statystyki dot. Aikido

myślę że jeżeli już, to powinien to zgłosic klub macierzysty MATSUNAI z Bornego Sulinowa a nie ja.....

Masz rację, powinien klub macierzysty. Choć akurat w Twoim przypadku mógłbyś sam :wink:

Ale tak na marginesie Wodzu dokładnie wiesz o kim mówię.....

Tak na marginesie, to wiem o kim mowa....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024