Skocz do zawartości


Zdjęcie

zabawy, ciekawostki itp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

zabawy, ciekawostki itp
macie jakieś doświadczenia z zabawami w aikido :-)
chodiz mi o proby wykonywania technik uzywając np tylko jednej reki, albo leżąc na brzuchu, mając zawiązane oczy itp itd :-)
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

macie jakieś doświadczenia z zabawami w aikido :-)

Moja ulubiona zabawa to "zombiaki" 8)

Dzieli się ćwiczących na grupy 3-5 osobowe - w zależności od zaawansowania.
Jeden "człowiek" staje pośrodku grupy, a "zombiaki" go atakują...
Atak polega na tym, "zombiak" zbliża się do ofiary i stara się ją odepchnąć otwartymi dłońmi trzymanymi trzymanymi razem. Broniący się robi zejście(wejście) starając się wykonać wytrącenie (kuzushi) z dowolnej techniki i od razu odwraca się ku następnym "zombiakom" - inaczej go "zamemłają" :wink:
Podkręcając tempo i robiąc zmiany w grupach robi się przednia zabawa koordynacyjna i wydolnościowa :)
Podobno dodatkowo kształtują się przy tym pewne nawyki ruchowe... :wink:
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
Zapewne to znacie dwóch zawodników wkłada sobie koszulki do spodni na tyłku tak aby kawałek wystawał i zwisał. Zadaniem jest wyciągniecie oponentowi koszulki ze spodni.
Kolejne zabawa to pojedynek na plaskacze :wink: . Zasady są proste jak konstrukcja cepa trzeba zdzielić oponenta po pysku :wink: oczywiście lekko, ulubiona zabawa w klubach bokserskich :wink:

Ciekaw jestem kto pierwszy zasugeruje zabawę w doktora :wink:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
W sumie to żadna zabawa, ale dość znane "u nas" ćwiczenie na kontakt. Partnerzy w pozycji aihanmi, starają się utrzymać kontakt przez zewnętrzną stronę dłoni. jeden partner prowadzi. Na początek parzysta liczba kroków, potem ćwiczenie można rozwijać, zmieniać kierunek ruchu, ćwiczyć z zamkniętymi oczyma, obniżać pozycję... Partnerzy pracują razem, a nie przeciw sobie, ale po jakimś czasie można wymuszać coraz większą "reaktywność" partnera. Świetne ćwiczenie na naukę czucia centrum swojego i partnera.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

W sumie to żadna zabawa, ale dość znane "u nas" ćwiczenie na kontakt. Partnerzy w pozycji aihanmi, starają się utrzymać kontakt przez zewnętrzną stronę dłoni. jeden partner prowadzi. Na początek parzysta liczba kroków, potem ćwiczenie można rozwijać, zmieniać kierunek ruchu, ćwiczyć z zamkniętymi oczyma, obniżać pozycję... Partnerzy pracują razem, a nie przeciw sobie, ale po jakimś czasie można wymuszać coraz większą "reaktywność" partnera. Świetne ćwiczenie na naukę czucia centrum swojego i partnera.

Zapomniałeś dodać że należałoby jeszcze "chronić" centrum. ;) To tak odnośnie czucia partnera...
Czuwaj! :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


robie czasem podobne...tylko ze po całej sali. Tai sabaki po całej sali w różnych kierunkach i różne tai sabaki. Tak by się nie zderzac ze sobą.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

Moja ulubiona zabawa to "zombiaki" 8)

Dzieli się ćwiczących na grupy 3-5 osobowe - w zależności od zaawansowania.
Jeden "człowiek" staje pośrodku grupy, a "zombiaki" go atakują...
Atak polega na tym, "zombiak" zbliża się do ofiary i stara się ją odepchnąć otwartymi dłońmi trzymanymi trzymanymi razem. Broniący się robi zejście(wejście) starając się wykonać wytrącenie (kuzushi) z dowolnej techniki i od razu odwraca się ku następnym "zombiakom" - inaczej go "zamemłają" :wink:
Podkręcając tempo i robiąc zmiany w grupach robi się przednia zabawa koordynacyjna i wydolnościowa :)
Podobno dodatkowo kształtują się przy tym pewne nawyki ruchowe... :wink:


Ja się tak często bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo"), zabawa jest o tyle lepsza aniżeli w dojo, ponieważ uke zachwoujęą się naturalnie :)
Mozna naprawdę świetnie zejścia przetrenować i dostosowywanie się do "ruchu", gorąco polecam :D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo")

"pongo"? Czy to jakaś rockotekowa wersja pogo?
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

Ja się tak często bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo"), zabawa jest o tyle lepsza aniżeli w dojo, ponieważ uke zachwoujęą się naturalnie :)
Mozna naprawdę świetnie zejścia przetrenować i dostosowywanie się do "ruchu", gorąco polecam :D

Co do trenowania zejść w młynie - pełna zgoda :D

W zombiakach idzie jeszcze dodatkowo o aplikacje wytrąceń(kuzushi) z dowolnych technik.

A wytrącenia na koncertach mogłyby być źle odebrane :wink:

...i dopiero byłby młyn :)
  • 0

budo_freed
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki Zachód

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

Ja się tak często bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo"), zabawa jest o tyle lepsza aniżeli w dojo, ponieważ uke zachwoujęą się naturalnie :)
Mozna naprawdę świetnie zejścia przetrenować i dostosowywanie się do "ruchu", gorąco polecam :D


A mosh dance znacie :wink: przypomina trochę capoeirę w wersji pijany mistrz :) .
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
A ja pod pretekstem zabawy proponuję takie oto ćwiczenie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kształtuje zdolności wysiłkowe przydatne w samoobronie. Jak widać wykonanie takiego ćwiczenia przez dziesięć osób zajmuje mniej niz minutę. Można się powołać na szerszy kontekst poznawczy aikido oraz pierwszą "fight scene" z kultowego filmu Nico/Ponad prawem, w której aikido, jak pamiętamy, polegało na waleniu z łokcia i kolana w ryło ( po uprzednim chwyceniu delikwenta za grzywkę ).
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
A fuj ile w tym agresji
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo")

"pongo"? Czy to jakaś rockotekowa wersja pogo?



Oj Prorock taki madry facet a nie wie :D

Orangutan (Pongo) – rodzaj dużych małp człekokształtnych. Wyraz Orangutan jest wywodzony od malajskiego Orang Hutan oznaczającego człowiek leśny.

W naszym wieku nazywalo sie to POGO. Ale potem nauka sie rozwinela i wypracowala porownanie do zachowan Orangutanow :D
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
orangutany to te co się liżą po d..pach? :)
nie chcę uprawiać pongo...nie pójde na aikido :)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

...aikido, jak pamiętamy, polegało na waleniu z łokcia i kolana w ryło ( po uprzednim chwyceniu delikwenta za grzywkę ).

Znaczy się było to aikido, bo robił je Stefan? 8O
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

A fuj ile w tym agresji

"Agresja - w psychologii określenie skłonności do zachowań agresywnych, ataku, trudności w kontrolowania negatywnych popędów i impulsów skierowanych przeciwko innym ludziom, sytuacjom, poglądom. Zwykle powstaje jako bezpośredni lub odroczony skutek frustracji czy deprywacji, w sytuacji uniemożliwiającej dzialanie, a także jako wynik długotrwałej izolacji społecznej, intoksykacji, presji psychicznej, zastraszenia, psycho- i fizjomanipulacji, pozbawienia snu, a nawet błędów dietetycznych.(...). Pierwotnie agresja była pozytywną cechą, pozwalającą na przetrwanie gatunku ludzkiego..."
Zacytowałem fragment definicji agresji z "Popularnej Encyklopedii Powszechnej" ( dla odmiany - nie z Wikipedii :wink: ). Jedną z jej cech charakterystycznych jest skierowanie przeciw drugiemu człowiekowi, chęć wyrządzenia mu krzywdy. Kształtowanie zdolności wysiłkowych pod kątem samoobrony ( zgodnie z zasadą swoistości ) poprzez dynamiczne walenie w tarcze treningowe i łapy trenera, połączone z krzykiem, to jeszcze za mało, żeby mówić o agresji. Za to z przykładem niezrozumiałej dla mnie agresji wobec drugiego człowieka ( w dodatku w aikido ) mamy do czynienia na tym filmie:

  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
Dla odmiany te Aikido mi sie podobalo :D


edytka: W formie wykonywania wytracen z rownowagi ... na innych czarach marach Aikido sie nie znam i nie oceniam ;)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp
O, Miyamoto sensei. Miałem okazję z nim poćwiczyć bezpośrednio. Było konkretnie, mocno, ale bez cienia agresji, a wręcz z sympatią. Mnie się podobało :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: zabawy, ciekawostki itp

bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo")

"pongo"? Czy to jakaś rockotekowa wersja pogo?


bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo")

"pongo"? Czy to jakaś rockotekowa wersja pogo?



Oj Prorock taki madry facet a nie wie :D

Orangutan (Pongo) – rodzaj dużych małp człekokształtnych. Wyraz Orangutan jest wywodzony od malajskiego Orang Hutan oznaczającego człowiek leśny.

W naszym wieku nazywalo sie to POGO. Ale potem nauka sie rozwinela i wypracowala porownanie do zachowan Orangutanow :D


Oj to mój błąd:(, Prorock ma rację, chodziło mi o "Pogo", tzn u mnie, w moim środowisku "pogo" nazywa się "młynem" stąd ta omyłka językowa:)



Ja się tak często bawię na koncertach, albo rockotekach, w młynie (zwanym inaczej "pongo"), zabawa jest o tyle lepsza aniżeli w dojo, ponieważ uke zachwoujęą się naturalnie :)
Mozna naprawdę świetnie zejścia przetrenować i dostosowywanie się do "ruchu", gorąco polecam :D

Co do trenowania zejść w młynie - pełna zgoda :D

W zombiakach idzie jeszcze dodatkowo o aplikacje wytrąceń(kuzushi) z dowolnych technik.

A wytrącenia na koncertach mogłyby być źle odebrane :wink:

...i dopiero byłby młyn :)


Ja bym poszedł dalej i na egzaminach aikidockich danikowych, pretendentów bym wrzucał na godzinę do młyna w ramach egzaminu;].
Nie dość że warunki troszkę extremalne, to i selekcja naturalna by eliminowała miernych i słabiutkich daników kondycyjnie;], może bym nawet przestał mieć zlewkę na stopnie wtedy;]

A ja pod pretekstem zabawy proponuję takie oto ćwiczenie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kształtuje zdolności wysiłkowe przydatne w samoobronie. Jak widać wykonanie takiego ćwiczenia przez dziesięć osób zajmuje mniej niz minutę. Można się powołać na szerszy kontekst poznawczy aikido oraz pierwszą "fight scene" z kultowego filmu Nico/Ponad prawem, w której aikido, jak pamiętamy, polegało na waleniu z łokcia i kolana w ryło ( po uprzednim chwyceniu delikwenta za grzywkę ).

W dojo w którym zaczynałem trenować, ćwiczyło się na podobnym poziomie "agresji" i dynamiki, kiedyś "aikido" coś znaczyło.
Ubolewam nad tym że dzisiaj, aikido bardziej przypomina balet, aniżeli sztukę walki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024