Skocz do zawartości


Zdjęcie

usuniecie pieprzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

usuniecie pieprzyka
Dalem sobie usunac dosyc sporego pieprzyka z klatki piersiowej u dermatologa.
Znieczulil mi miejsce igla, a potem wypalil pieprza.
Powiedzial, ze nie podoba mu sie on i dlatego woli go usunac.
Po "zabiegu" zaczolem sie zastanawiac czy aby nie postapilem zbyt pochopnie.
Po pierwsze ponoc takie znamiona wysylaja do badania, a nie wywalaja na smieci po wycienciu, zeby sprawdzic czy przypadkiem nie ma podejrzen nowotworu.
Po drugie czy takie rzeczy nie usuwa chirurg skalpelem badz laserem, a nie dermatolog wypala jakims starym urzadzeniem?
Teraz wszyscy mi "pierdza", ze bede mial paskudna blizne i nie bede mogl sie opalac przez 3 miechy na sloncu.
Coz madry polak po szkodzie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Mi na nodze usunal chirurg. Potem wyslali to do badania. Wszystko bylo okej a ja dorobilem sie kolejnej blizny ;)

Nie jestem specjalista ale wydaje mi sie ze nie powinno to wygladac tak jak to opisales.
Use Google

Itosu
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Coz sam jestem sobie winny, ze wybralem jakiegos starego dziada ze sprzetem z epoki sredniowiecza i dalem sie namowic na usuniecie znamiona.
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Byłeś dzielny jak rycerze w średniowieczu :twisted: Ale rzeczywiście raczej tak nie powinno się tego robić.
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Obecnie usuwa się za pomoca elektrokoagulacji, ale pierw powinno się zbadać czy to nie jest nic groźnego, bo jeśli jest to wycina się nawet okoliczne węzły chłonne.

Wypalanie?Stary metoda sprzed 10 lat.Mnie wypalano kurzajke na oku jak byłem mały.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Mi przed wypaleniem stary dziad powiedzial, ze nie musi do badan wysylac, bo zbada go dermatoskopem i po fakcie powiedzial, ze zadnych objawow nowotworowych nie ma i nie bedzie.
Coz tak to jest jak sie chodzi do starych pierdzieli za siedmiogrodem, zamiast jechac do wiekszego i bardziej ucywilizowanego miasta.
Teraz zamiast pieprza bedzie blizna i uraz do konca zycia :-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka

Teraz zamiast pieprza bedzie blizna i uraz do konca zycia :-)


urazu nie bedzie bo na blizny panny leca... zreszta jak to szlo :?: "rycerz bez blizny to kutas nie rycerz" :)
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka

(...) nie bede mogl sie opalac przez 3 miechy na sloncu.

raczej z tym pieprzykiem byś się nie mógł opalać. Ja niedawno miałem wycinanego włókniaka - też najpierw wyciął a potem wysłał do badań. Ale ponoć już tak chirurdzy mają są zboczeni na punkcie usuwania czego się da.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
a masz moze pomysl jak mial ci to zbadac bez wyciecia chociaz probki do badan?
  • 0

budo_alexia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Mnie wycinali dwa z uda, nie dalej jak przed tygodniem. Prywatny gabinet dermatologa, ale z pełną dermatochirurgią, tj. znieczulenie, wycięcie skalpelem (a nie wypalanie 8O ), i obowiązkowo histopatologia, tj. wycięte próbki sama sobie zawiozłam do laboratorium, ze skierowaniem, i wyszło że wszytko ok. Nie ma to jak wieźć wycięte strzępki siebie samej w pojemniczkach.
:twisted:
Kilka lat wcześniej usuwali mi jedno z okolic mostka (było ryzyko, że oberwę w nie podczas treningu) , w szpitalu, i procedura identyczna, tyle że histopatologia na miejscu. Bez tego to ani rusz, nie dość że same w sobie potrafią się uzłośliwiać, to jeszcze niewłaściwie potraktowane i nie zbadane przy tym... nie chcę straszyć, ale powiem, że spore ryzyko kolega podjął decydując się na jakiegoś znachora :?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: usuniecie pieprzyka
Coz nie ma co biadolic, czasu nie cofne, a dziadowi moge ta wypalarke jedynie w dupe wsadzic.
W chwili obecnej pozostaje jedynie zrobic jakies badanie kontrolne czy wszystko jest ok, nie wiem czy konieczny jest sam rezonans czy cos innego sie sprawdza?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024