Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chenjiagou taijiquan w natarciu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Chenjiagou taijiquan w natarciu
Cos do poogladania na swieta.
Ponizej Chen Ziqiang na turnieju Wushu w Pekinie.
Po dopuszczeniu kopnięc w walkach nabrały one innego charakteru w porownaniu do konwencji quasi zapasów. Jesli ktos miał wątpliwosci czy taijiquan to aztuka walki ponizsze spoty chyba go przekonaja.
Polecam do obejrzenia walki Chen Ziqianga i Wang Zhanjuna (syn Wang
Xiana)
w tym roku ekipa z Chenjiagou w Pekinie zdobyła 1 miejsce.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przy okazji Chen Ziqiang bedzie w Warszawie na początku maja
w planie 6 dniowe seminarium i udział w I festiwalu taijiquan
informacje ponizej
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu już Wang Zhanjun

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pokaz zastosowan chen taijiquan
Chen Xiaoxing, Chen Xiaowang, Chen Yu


  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu
Witam, warto by było dopisać, że festiwal tylko dla ćwiczących styl Chen.
Swoja drogą, to ze wszystkiego można zrobić sport, ciekawe dlaczego inne style tradycyjne na siłę nie promują się jako systemy pokazowe na ogólnodostępnych arenach sportowych?
Zaraz napiszesz, że styl Chen to również świetna sprawa na uliczna samoobronę.
  • 0

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu

Witam, warto by było dopisać, że festiwal tylko dla ćwiczących styl Chen.
Swoja drogą, to ze wszystkiego można zrobić sport, ciekawe dlaczego inne style tradycyjne na siłę nie promują się jako systemy pokazowe na ogólnodostępnych arenach sportowych?
Zaraz napiszesz, że styl Chen to również świetna sprawa na uliczna samoobronę.


Nie wiem czy była to otwarta impreza, czy tylko styl chen. Mysle, ze mogły startować różne szkoły w tej konwencji walk. Bez uderzania w twarz, z kopnięciami i rzutami
Na pewno ćwiczący rekreacyjne układy taijiqong nie mieliby tam czego szukać i nawet im to nie przychodzi do głowy. To po prostu inna dziedzina, inny trening, inne zasady.
Czy zaawansowani adepci poradziliby sobie na ulicy? To zależy kto i kim.
Na pewno zwykły zul nie miałby szans, a i profesjonalni zadymiarze niewiele by zdziałali.
Uwierz mi wiele razy byłem w Chenjiagou i wiem jak tam ćwiczą.
To nie zabawa w taijiquan, a powazny trening po wiele godzin dziennie.
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu
Panie Jarosławie Pan to jest na prawdę CKM.
Chodzi mi o festiwal w Warszawie, to po pierwsze, a po drugie to miałem zupełnie coś innego na mysli pisząc o Chen na ulicy. Pewnie że zaawansowany sobie poradzi, jeden na jednego i to przy ładnej pogodzie 8)
Swoją drogą to pewnie w Chinach więcej się robi pod publikę niż nam się wydaje, tradycyjne style umierają.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu

Nie wiem czy była to otwarta impreza, czy tylko styl chen. Mysle, ze mogły startować różne szkoły w tej konwencji walk. Bez uderzania w twarz, z kopnięciami i rzutami


na przeszlosc proponowalbym najpierw sprawdzic co sie wkleja a potem popadac w orgazm i samozachwyt....

po pierwsze to byly tylko dla chenowcow zawody - jedne z serii bo kazdy styl mial wlasne i kazde (obojetnie z jakiewgo stylu) wlasnie tak wygladaly - krotko mowiac zenada.... nieszczesliwe podrygi, smieszne kopniecia i jedyne co dobre to rzuty.... jakbym wkleil takie same zawody z baji czy bagua to by nikt roznicy nie widzial ani nie zgadl co jest co.... :lol:

po drugie - jak wspominalem - jest zenada, 3/4 chin sie z tego smieje i nikt prawie nie oglada - pomysl chinskiej telewizji na super leitai a koniec koncow zakazali uderzen na glowe a pod ubrankami maja 3-4 cm pancerzyki i tak twarde ze ludzie sobie palce lamia na nich wiec nie probuja nawet czesto uderzac...

po trzecie te zawody to fake.... nie sa wcale na zywo, w odcinku bagua gdzie startowal chlopak z naszej szkoly bylismy przy filmowaniu - np jedna jego walk trwala 15 minut 8O bez przerwy.... opuszczajac studio bylismy pewni ze wchodzi do finalu a tak pocieli potem te nagrania ze mimo tego ze sam widzialem jak wygrywa 3 walki pod rzad to w tv byla tylko jedna jego walka i tak pocieta ze niby przegral - aha fimowali przed walkami tez rozne ujecia jak roznym osoba rece podnosza ze wygrali

tak tez podsumowujac - nie radzilbym uzywac tych linkow jako super reklame chen taiji bo sie czlowiek tylko osmieszyc moze.....
milego dnia zycze
  • 0

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu

Nie wiem czy była to otwarta impreza, czy tylko styl chen. Mysle, ze mogły startować różne szkoły w tej konwencji walk. Bez uderzania w twarz, z kopnięciami i rzutami


na przeszlosc proponowalbym najpierw sprawdzic co sie wkleja a potem popadac w orgazm i samozachwyt....

po pierwsze to byly tylko dla chenowcow zawody - jedne z serii bo kazdy styl mial wlasne i kazde (obojetnie z jakiewgo stylu) wlasnie tak wygladaly - krotko mowiac zenada.... nieszczesliwe podrygi, smieszne kopniecia i jedyne co dobre to rzuty.... jakbym wkleil takie same zawody z baji czy bagua to by nikt roznicy nie widzial ani nie zgadl co jest co.... :lol:

po drugie - jak wspominalem - jest zenada, 3/4 chin sie z tego smieje i nikt prawie nie oglada - pomysl chinskiej telewizji na super leitai a koniec koncow zakazali uderzen na glowe a pod ubrankami maja 3-4 cm pancerzyki i tak twarde ze ludzie sobie palce lamia na nich wiec nie probuja nawet czesto uderzac...

po trzecie te zawody to fake.... nie sa wcale na zywo, w odcinku bagua gdzie startowal chlopak z naszej szkoly bylismy przy filmowaniu - np jedna jego walk trwala 15 minut 8O bez przerwy.... opuszczajac studio bylismy pewni ze wchodzi do finalu a tak pocieli potem te nagrania ze mimo tego ze sam widzialem jak wygrywa 3 walki pod rzad to w tv byla tylko jedna jego walka i tak pocieta ze niby przegral - aha fimowali przed walkami tez rozne ujecia jak roznym osoba rece podnosza ze wygrali

tak tez podsumowujac - nie radzilbym uzywac tych linkow jako super reklame chen taiji bo sie czlowiek tylko osmieszyc moze.....
milego dnia zycze

Jak zwykle każdy widzi co chce i jakies własne uprzedzenia ubiera w niby obiektywny komentarz.
Oczywiscie, ze pewna konwencja walk powoduje jakies ograniczenia. ale to nie miało byc kolejne K1 gdzie chroniac twarz szybko przechodzi sie do parteru. Ochraniacze na tułów, też sa potrzebne jesli, ma byc w miare bezpiecznie.
Jak widac w wybranych linkach walki zyskuja na widowiskowości i sa dosc bezpieczne
Czym maja byc takie turnieje? Krwawa bijatyka z połamanymi nosami i zebrami?
Maja promowac sztuke, dawać w miare bezpieczny i obiektywny pokaz umiejetnosci
Wiec te gadki o zenadzie i smiesznosci zachowaj sobie do innych spotow.
  • 0

budo_chenjar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu

Chodzi mi o festiwal w Warszawie, ...

Ma byc tylko dla chen? pierwsze słyszę. Wydawało mi sie otwarty jest dla wszystkich szkoł taijiquan
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Chenjiagou taijiquan w natarciu
z tego co mi wiadomo to festiwal jest nie tylko dla chenowcow
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024