Skocz do zawartości


Zdjęcie

35 British Open IFK Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 35 British Open IFK Kyokushin

Co mi sie nie podobalo, to niereformowalny Kyokushin (walka na pale, bez planu taktycznego by tylko zatluc goscia z drugiej strony maty) po raz drugi zawiodlo :cry: mnie Ashihara Karate, myslalem ze chlopaki zawalcza wedlug zasad sabaki, ale nie dostosowali sie do reszty i tlukli na pale.

Pytanie do eksperta.

A czy nie jest aby tak, że regulamin zawodów może ograniczać zastosowanie technik otwieranych hiki-kuzushi, a tym bardziej hiki-mawashi? Jak sędziowie oceniają takie wejścia? Ja swego czasu słyszałem o takich rzeczach jak one-second pull i one-hand grab do hiza geri. Co federacja, to regulamin. Nie znam regulaminu IFK Open ale domyślam się, że faworyzuje on styl IFK, normalna sprawa, że wszyscy walczą jak w IFK.

Z drugiej strony przyznam też, że oglądałem zawody Ashihara karate i w niektórych przypadkach, nigdy bym się nie domyślił, że to jest Ashihara. Techniki podobne jak u Was w Enshin to ja widziałem tylko w kontekście jednego osobnika imieniem Aleksander Lawruszyn, wiem że jest Ashihara i wiem że jest w Rosji, a poza tym to nic więcej nie wiem, fajnie jakby mnie ktoś oświecił.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: 35 British Open IFK Kyokushin
Kogan ,kazda organizacja tworzac swoje przepisy faworyzuje swoj styl ;-) normalne. Mi chodzi o przgotowanie zawodnika do powaznej imprezy jaka jest British Open.Jesli Ashihara jak rowniez Enshin ma swietna metodyke treningu poruszania sie w walce,pracy nog,zmiany pozycji,zejscia z linii ciosu walki z kontry (zwana sabaki) to dlaczego jej nie stosowac,jesli nie ograniczaja tego przepisy ( IFK ogranicza nas tylko w trzymaniach,rzutach i podcieciach ktore nie sa punktowane) Kiedy prowadzilem dojo Oyama Karate bylem jeden kroczek przed skostnialym Kyokushinem i stosowalem rozwiazania Oyama Karate z dobrym skutkiem skutkiem (L.Jarosz 3krotny mistrz Polski,2krotny zdobywca Pucharu Polski. K.Karkula wice mistrz Polski i wice mistrz Holland Oyama Cup. D.Tylka brazowy medalista M.P. R.Bednarczyk Zwyciezca Holland Oyama Cup) Teraz jestem o trzy kroki przed Oyama Karate z jego rozwiazaniami. W przyszlosci (1-2 lata) moi uczniowie wystartuja w British Open i mam nadzieje ze pokaza to nad czym teraz pracujemy w dojo,pokaza dobre sabaki i dobry knock-down. W kazdym stylu Kogan sa artysci,rzemieslnicy i niedojdy, wymieniony przez Ciebie A.Lawruszyn to ARTYSTA Ashihara Karate. Jesli chodzi o walki zawodnikow tych samych styli trodno stosowac patenty ktore znaja oboje.Dlatego jestem zawiedziony walkami przedstawicieli Ashihara, popelnili moim zdaniem blad idac na silowa wymiane ciosow z zawodnikami Kyokushin.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 35 British Open IFK Kyokushin

Kogan ,kazda organizacja tworzac swoje przepisy faworyzuje swoj styl ;-) normalne. Mi chodzi o przgotowanie zawodnika do powaznej imprezy jaka jest British Open.Jesli Ashihara jak rowniez Enshin ma swietna metodyke treningu poruszania sie w walce,pracy nog,zmiany pozycji,zejscia z linii ciosu walki z kontry (zwana sabaki) to dlaczego jej nie stosowac,jesli nie ograniczaja tego przepisy ( IFK ogranicza nas tylko w trzymaniach,rzutach i podcieciach ktore nie sa punktowane) Kiedy prowadzilem dojo Oyama Karate bylem jeden kroczek przed skostnialym Kyokushinem i stosowalem rozwiazania Oyama Karate z dobrym skutkiem skutkiem (L.Jarosz 3krotny mistrz Polski,2krotny zdobywca Pucharu Polski. K.Karkula wice mistrz Polski i wice mistrz Holland Oyama Cup. D.Tylka brazowy medalista M.P. R.Bednarczyk Zwyciezca Holland Oyama Cup) Teraz jestem o trzy kroki przed Oyama Karate z jego rozwiazaniami. W przyszlosci (1-2 lata) moi uczniowie wystartuja w British Open i mam nadzieje ze pokaza to nad czym teraz pracujemy w dojo,pokaza dobre sabaki i dobry knock-down. W kazdym stylu Kogan sa artysci,rzemieslnicy i niedojdy, wymieniony przez Ciebie A.Lawruszyn to ARTYSTA Ashihara Karate. Jesli chodzi o walki zawodnikow tych samych styli trodno stosowac patenty ktore znaja oboje.Dlatego jestem zawiedziony walkami przedstawicieli Ashihara, popelnili moim zdaniem blad idac na silowa wymiane ciosow z zawodnikami Kyokushin.


Podciecia z wykonczeniem sa punktowane w IFK. Niestety malo kiedy sie to oglada nawet jako probe techniczna.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: 35 British Open IFK Kyokushin
Masz racje Wyborowa ja sie zle wyrazilem tzn. w Ashihara a zwlaszcza w Enshin preferujemy podciecia w trzymaniu a po ich zakonczeniu taki "mlynek" przeciwnikiem po macie do ulozenia go sobie w bezpiecznej dla nas pozycji z mozliwoscia zadania jeszcze jednej "konczacej " techniki w wyniku czego, trzymanie trwa dluzej okolo 2-5 sekund. ;-)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 35 British Open IFK Kyokushin

W kazdym stylu Kogan sa artysci,rzemieslnicy i niedojdy, wymieniony przez Ciebie A.Lawruszyn to ARTYSTA Ashihara Karate.

Osu! Na pewno będę kibicował Twojej ekipie.

Co do Lawruszyna to bardzo się cieszę, że ma dobre recenzje, bo to jest człowiek, który ma niemal identyczne parametry jak ja, w dodatku na sieci poniewiera się sporo materiałów video z jego treningów, jest się na czym wzorować ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024