Skocz do zawartości


Zdjęcie

WWM - Wolna Walka Mieczem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

WWM - Wolna Walka Mieczem
WWM - Wolna Walka Mieczem to stworzony w 2008 roku system walki. Opiera się on na dawnych i współczesnych systemach walki, na traktatach szermierczych (wschodnich i europejskich) oraz na metodyce sportowej. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych atestowanych ochraniaczy oraz specjalnie zaprojektowanej broni, uzyskaliśmy maksimum realizmu i bezpieczeństwa przy minimum ograniczeń.

System powstał w Szkole fechtunku sportowego "Vladius". Szkoła jest nastawiona na usportowienie walki mieczem (europejskim) jednak podczas treningów używamy również broni wschodnich miedzy innymi japońskiej Katany, chińskiego miecza Jian czy mieczy motylkowych.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszamy
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Odliczanie rozpoczęte ... 3... 2... 1...
:twisted:
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Ja się powstrzymuje od wczoraj :wink:
  • 0

budo_ncro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
A szybkiej walki mieczem nie ma?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
a co dokladnie zarzucacie kolegom? oprocz tego ze sie nie przywital tylko ordynarnie marketingiem po oczach napierdala?
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Witam

Niestety nie mogę nadrobić niedopatrzenia i edytować mojej prezentacji w celu wpisania powitania, to nie przez brak szacunku dla forumowiczów tylko spowodowała to późna pora pisania samej wiadomości.
Nadrobię to teraz:

Witam Wszystkich Serdecznie!

Natomiast jeżeli chodzi "o marketingiem po oczach", to czy ten dział przypadkiem nie jest min. do prezentowania szkół, dyscyplin, zrzeszeń itp?

szybka walka mieczem ... hmmm pewnie jak ktoś jest szybki to i szybko walczy :) (tak na wesoło, bez urazy)

Pozdrawiam
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Witamy na forum. Jest nam miło i tak dalej... :)
Formalności załatwione.


Teraz czekamy na Jana. :)

Będzie pacyfikacja czy nie? Przyjmuję zakłady. :wink:

Ps. Skąd pomysł na taki a nie inny system broń-ochraniacze?
Z waszej strony wnioskuję , ze jesteście związani również RR. Nie było by prościej iść pójść w stronę DESW/FEDER ?

Aaaa, był bym zapomniał. Cytując klasyka kilku forów o walce mieczem :

"Pokażcie filmy !!!"
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Myślę, że pokazanie filmów jest tu kluczowe, szczególnie, że ktoś nazywa się instruktorem WMM. Pamiętam kiedyś się pytałem o system ochraniaczy szczególnie o kaski hokejowe.
Odpowiedź dostałem interesującą, może się powtórzy, więc pytam ponownie:
Dlaczego kaski hokejowe, a nie maski szermiercze?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Do pezentacji marketingowych sa dzialy co gdzie i kiedy oraz baza klubow.
Tutaj zbieraja sie milosnicy broni bialej, wypadaloby zanim rozpoczniesz kampanie reklamowa przedstawic sie i dac sie poznac. Ludzi (meteorki), ktorzy wpadaja na chwile zapraszamy do dzialow, ktore wymienilem wyzej ...
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Witam

ad. broni i ochraniaczy, szukaliśmy ochraniaczy, które będą dawały wyjątkowe bezpieczeństwo przy minimum ograniczeń ruchowych. Próbowaliśmy różnych "patentów" samoróbek i sprzętu z RR (rycerstwa) z różnym skutkiem. Po wielu próbach znaleźliśmy wg. nas "złoty środek" połączenie broni z polipropylenu firmy Cold Steel ze sprawdzonymi atestowanymi ochraniaczami używanymi w bardzo kontaktowym sporcie jakim jest hokej.
Ochraniacze wytrzymują ogromne siły uderzenia (krążek potrafi osiągnąć prędkość 160 km/h i trafić niewielką powierzchnią w punkt) dzięki temu i sztychy są "niestraszne" oczywiście po odpowiednim przygotowaniu trenujących.

Kaski a nie maski... (jeżeli dobrze pamiętam temat poruszony na Freha?!) specyfika broni jaką używamy oraz możliwość trafiania w bok i tył głowy wykluczyły maskę, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to co wyżej

ad. filmów ... tu się nie popiszemy gdyż nie robimy filmów (co prawda krąży ich trochę po necie), mamy plan przygotować materiał filmowo-promocyjny ale nie o to Wam przecież chodzi...

czy jesteśmy związani z rycerstwem... hmm pewnie tak :) ale nie tylko, system składa się z elementów (sztuk walki) wschodnich (zwłaszcza Wing Chun - praca ciała, linia centralna i środkowa, czucie intencji i kierunku działania siły przeciwnika, miecze motylkowe) jak i europejskich a ludzie którzy się z nami "bawią" wywodzą się z różnych szkół i dyscyplin...

ad. marketingu, dział ten jest pełen prezentacji więc dlaczego by nie naszej?!

Pozdrawiam
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Warhead, nie czepiaj się. :wink: Katori też się prezentuję i nikt się nie złości.

vladius
Moje obiekcje wobec WWM
Miecze z polipropylenu są za lekkie, przez co walka zmienia się w młóckę. Za mało się uginają. Nadto, bokken cold steel'a ma niemal ostrą krawędź tnącą i sztych. Robienie tą bronią pchnięć jest niebezpieczne.

Maska szermiercza zapewnia lepszy dostęp do tlenu. Oraz posiada osłonę krtani. Wiele pchnięć jest skierowanych właśnie na krtań.
Fakt, hełm od razu zapewnia ochronę potylicy. Ale już został opracowany system potylic do masek szermierczych. Zatem nie ma z tym problemu. Ani z trafieniami w boki głowy.

Rękawice hokejowe... Kolega na blossfechten dostał trafienie miedzy palce. Co utwierdziło mnie w w przekonaniu, że stosowanie 5-cio palczastych rękawic nie jest bezpieczne. Profilowane "łyżki" są znacznie lepsze.

Skoro macie na stronie XV. wieczna "puszkę" to związek jakiś mieć musicie. Pytanie jaki?
Bo jeżeli macie doświadczenia typowo "turniejowe", gdzie walka mieczem w blachach wyewoluowała w specyficzną dyscyplinę, to raczej kunsztem szermierczym nikogo nie urzekniecie.
K
Może jednak korzystacie z traktatów?

Chcecie rozwinąć ten system, czy będzie to jednosekcyjne przedsięwzięcie ?
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Witam

Moim zdaniem żadne system walki nie był, nie jest i nie będzie nigdy "kompletny" wszystko ewoluuje więc techniki, broń i protektory również. Zmiany są spowodowane chociażby właściwościami psychofizycznymi ludzi uprawiających daną dyscyplinę. Dlatego jesteśmy otwarci i nie upieramy się, że nasz sprzęt jest najlepszy. Gdy zaczynaliśmy tworzyć system (2007 - 2008 r) maski szermiercze nie miały ochrony potylicy (one też przeszły ewolucję). Obecnie zastanawiamy się nad kolejnym hełmem ochronnym:


Dołączona grafika

oraz ładna ochrona karku:

Dołączona grafika


zdajemy sobie również sprawę z pewnych "niedociągnięć" w protektorach, zbroja ma niestety "dziury" ale żadna zbroja nigdy nie chroni w 100%

sama broń jest również przez nas lekko dostosowywana a mianowicie likwidujemy sztych przez jego zaoblenie.

Wracając do RR. Jeden z założycieli WWM (Włodek) wywodzi się z ruchy rycerskiego i ma doświadczenia turniejowe. Na początku tworzenia systemu staraliśmy się wykorzystywać europejskie traktaty szermiercze, ale to również uległo ewolucji i obecnie można się w naszych technikach jedynie dopatrzyć pewnych elementów. Jak każda technika i każde założenie... życie, treningi, "walka" zweryfikowała. Pewnych spraw teoretycznych nie da się wykorzystać w praktyce.

Na początku naszej działalności mieliśmy jednego "zapaleńca" który organizował szkołę również w Poznaniu (działała kilka miesięcy) ale obecnie niestety sekcja ogranicza się tylko do kilku stałych osób i kilku z tz "doskoku" organizujemy również spotkania dla menagerów firm którzy potrzebują się oderwać od rzeczywistości i trochę wyszaleć w bezpiecznych warunkach.

Jesteśmy otwarci na inne style czy systemy, chętnie "posparujemy" i wymienimy się doświadczeniami.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Broń z CS nie jest dobra, jest brzydka, nieporęczna, tandetna wątpie tym samym, żeby zrobili dobre symulatory. Dodatkowo niezbyt przychylne komentarze w necie czytałem. Jeżeli brałbym symulator z jakiegoś kosmicznego materiału to byłby te [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zabawki. Są lekkie, trochę krótkawe, ale spokojnie można walczyć tylko w masce i rękawicach. Fajne jest to, że przy pchnięciu się uginają.
Macie tak rozbudowany system ochraniaczy, a nie używacie stali?

WMM jest autorskim systemem, ale co jest w nim autorskiego?

Pozdrawiam
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Witam

Broń z CS nie jest dobra, jest brzydka, nieporęczna, tandetna


masz prawo do swojej subiektywnej opinii, moje zdanie jest odmienne

...wątpie tym samym, żeby zrobili dobre symulatory.


nie sprawdziłeś, nie miałeś w ręku, nie testowałeś a tylko wątpisz... hmm... ciekawe podejście

Jeżeli brałbym symulator z jakiegoś kosmicznego materiału to byłby te [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zabawki. Są lekkie, trochę krótkawe, ale spokojnie można walczyć tylko w masce i rękawicach. Fajne jest to, że przy pchnięciu się uginają.


według Ciebie to dobrze, że broń się "ugina" jakoś sobie nie przypominam aby miecze średniowieczne się "uginały".

Macie tak rozbudowany system ochraniaczy, a nie używacie stali?


przy tych sportowych protektorach stli nie używamy...

WMM jest autorskim systemem, ale co jest w nim autorskiego?


stwierdzenie z pytaniem w jednym zdaniu?

System to "zlepek" różnych stylów, konwencji i technik, jak pisałem wcześniej jesteśmy bardzo otwarci i adaptujemy wszystkie ciekawe "rzeczy" jakie spotkamy na swojej drodze.

Pozdrawiam

Edit

Kilka opinii na temat "broni" treningowej firmy Cold Steel na stronie goods.pl:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem

według Ciebie to dobrze, że broń się "ugina" jakoś sobie nie przypominam aby miecze średniowieczne się "uginały".

Chodzi o bezpieczeństwo przy wykonywaniu pchnięć na pełnej szybkości.
Jakoś nie chciałbym przyjąć pchnięcia ze sztywnej drewnianej czy tam polipropylenowej etc. pały z jelcem :wink: .

masz prawo do swojej subiektywnej opinii, moje zdanie jest odmienne

Dziękuje bardzo!
A i radzę porownać "broń" CS z wyrobami firmy Albion Swords, Jana Chodkiewicza czy Kacpra z Konina(mogę wymienić jeszcze paru), wtedy zobaczysz dlaczego tak mówię.

nie sprawdziłeś, nie miałeś w ręku, nie testowałeś a tylko wątpisz... hmm... ciekawe podejście

Tak- jestem sceptyczny co do tego przedsiębiorstwa, niech robią noże i maczety, bo reszta dla nich za trudna.


stwierdzenie z pytaniem w jednym zdaniu?

Tak.
Może wg Ciebie niefortunne, ale zrozumiałeś bez problemu o co mi chodzi :wink: .
A zdania zaczynamy z wielkiej litery, niach, niach, niach :wink: .

No fajnie, że ktoś jest zadowolony z bokkena. Ja nie kupię, bo mi nie potrzebny. "Miecz" też mi nie potrzebny, bo mam stal i ćwiczenia które bym tym "mieczem" wykonywał wolę robić stalą.
Pozdrawiam i miłej zabawy.
Mateusz
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Bron CS nie jest dobra. Ani jako zamiennik drewnianego bokkena, ani stali. Jako zabawka sama w sobie, ok - całkiem fajna. Główna zaleta jest jej wytrzymałość. Na tym zalety się kończą.
Wiem, bo miałem w ręku i sprawdzałem.

Oczywiście że miecze średniowieczne się uginały. Z resztą, jak wszystkie inne dobrze wykonane miecze, np.japońskie.
Tyle tylko że z racji ostrości, przy sztychu nie uginały się tylko wchodziły w ciało.
Natomiast bez elastyczności pękały by.

To tak , by wyjaśnić kilka spraw.

Istnieje coś takiego jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I jeśli ktoś zajmuje się mieczem europejskim, ergo robi to historycznie, bo inaczej się nie, zwraca sie w ten czy inny sposób w stronę FEDERacji.
Stąd, ogólne zboczenie, by każdego "innowiercę" nawrócić na FEDERację. :wink:
Wygląda to mnie więcej tak :

Z waszym sprzętem nie posaprujecie w konwencji feder. A staje się ona obowiązująca konwencją. Czyli jednak zamykacie sobie drogę do sparringów i innymi grupami. :?
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
mega artykuł o nauce walki bagnetem. początek 19 wieku i nowoczesna, dopracowana metodyka treningowa, no no... jestem pod wrażeniem tego tekstu!
  • 0

budo_artiss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
No cóż, dzisiaj mamy XXI wiek i umiejętność walki mieczem choć robi wrażenie z praktycznego punktu widzenia nie bardzo się przyda. No chyba, że ktoś śmiga po mieście z kataną za pazuchą :D
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
Wszystkie sztuki walki , w tym walka mieczem opierają się na tych samych elementach np. dystans , timing, egzekwowani zamiaru itd. Do tego wymagają sprawności fizycznej i psychomotorycznej.
Zatem o ile sama walka mieczem może i nie jest zbyt przydatna :wink: , ale nabyte umiejętności i odruchy, wręcz przeciwnie.
Poza tym, w walce mieczem stosowało się zapasy i rozbrojenia. Z tą np. w Japoni ju-jutsu. :D
Zatem z walki mieczem można mieć jak najbardziej przydatne, realne umiejętności.


A jak sie ma w zanadrzu pałkę teleskopową to już w ogóle. :)
  • 0

budo_vladius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WWM - Wolna Walka Mieczem
... i tu muszę się zgodzić :)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024