Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gojenie złamań a dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gojenie złamań a dieta
kiedys oglądałem program o mięsie wędlinach i tak dalej w TVP
generalna konkluzja byla taka, że faszerują to niesamowicie chemią i żelatynami i ze 100 kg mięsa robi się prawie 300 kilo wędliny

na koniec jeden lekarz powiedział, ze generalnie to straszny syf ALE PRZYDAC SIE MOZE OSOBOM PO ZŁAMANIACH BO TAK WYSOKA ZAWARTOŚĆ SPECYFIKÓW PRZYSPIESZA PROCES ZRASTANIA KOSCI


tak więc przy złamaniach nalezy jeśc tanie wędliny

natomiast białe sery (wbrew temu co mogloby się wydawać) osłabiaja kości ponieważ w trakcie produkcji wypłukuje sie z nich serwatkę
wpływa to jakoś ( nie pamiętam w jaki sposób ale bylo to tlumaczone) na metabolizm i osłabienie kosci- w tym programie przestrzegano przed twarogami osoby starsze zagrożone osteoporozą

dobry wpływ na kosci mają podobno jogurty i kefiry

podobno takze powinny one zawierać jak najwiecej tłuszczu- bo on tez jest jakims aktywnym katalizatorem

w programie, ktory ogladałem gość mówił, że dzisiejsze tłuste mleko i kefiry to tak naprawde chude produkty w porównaniu z mlekiem prosto od krowy czy kefirami zrobionymi metodami eko

może to przypadek ale w zeszłym roku robiłem masę ( z 78 do 86 kg w 4 miesiące) i obzerałem się chudymi twarogami + odżywki z kazeina milaceralną, unikanie tłuszczów

a teraz mam kłopoty ze stawami i usilnie zbijam wage poniżej 75 kg- jedzac jednoczenie tłuste produkty mleczne
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gojenie złamań a dieta
Jerzu, z doświadczenia :) Galaretki, galaretki i jeszcze raz galaretki. Bardzo fajne, co dzieciaki lubią (sam uwielbiam i robiłem to podczas leczenia złamania nogi) to picie galaretki, taką saszetkę rozpuścić w dużym dzbanku gorącej wody i podawać do picia. Do tego suplement diety Shilajit Mumio- moim zdaniem coś na prawdę nieocenionego przy leczeniu złamań. Nie stosować tego przy gojących się ranach typu zszyta rana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024