Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spoiler strike force


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

Twiedzisz ze jestes/byles fanem Fedora jesli to prawda to dobrze wiesz ze treningi Fedora w stanach kompletnie nie wchodzily w gre. To czlowiek o duzym przywiazaniu do rodziny ktory wiekszosc swojego zycia przezyl na jakims zadupiu mimo swojego status finansowego. Sam kiedys stwierdzil ze nie interesuje sie mma i w gruncie rzeczy walzy tylko dla kasy. Kilkutygodniowe/miesieczne treningi w stanach bez dostepu do rodziny i przyjaciol nie wchodza w gre i dobrze o tym wiesz. Byly moze dwa przypadki kiedy fedor trenowal poza rosja....w Holandii z teamem Ernesto Hoosta napewno raz przed walka z crocopem...stare czasy.


No z tym sie trzeba zgodzic. Nastawienie Fedora do tego sportu w duzej mierze zawazylo na jego rozwoju i karierze. Nie da sie trenowac w opisany sposob, nie majac pasji do tego i nie chcac zmuszac sie do poswiecen. Fedor ma inne priorytety i trzeba sie z tym pogodzic, MMA to dla niego sposob na zarabianie, zarobil juz widocznie dosc. W sumie to trudno mu sie dziwic. Jesli przyjmiemy jego system wartosci, to jego postepowanie jest dosc logiczne. A ze dla fanow jest to ciezkie do strawienia... trudno. To jego zycie i fakt, ze przez dlugi czas byl i jest jednym z najlepszych ciezkich, nie czyni z niego niewolnika. Dlatego chyba cala dyskusja poszla troche w zla strone. Bo dyskutujemy o tym, co powinien Fedor, nie zwracajac uwagi, czego chce Fedor.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

No oczywiście że Lhw jest wagą leprzą niż hw

ale z w czym lepsza? wyzszy skill?
niby czemu, skoro jak sam mowisz wiekszosc z nich ma wage i tak powyzej 93 kg.wazacy 98 kg hw wazy podobnie co zrzucajacy wage lhw. a dobrze wiemy ze w stanach (bo japonia to zupelnie inny wszechswiat jesli i to chodzi) ze nie zdaza sie zeby ktos w ufc byl znacznie ponizej gornego limitu wagi. wiec w czym tam lepszosc?


Nie pisuje na sherdogu. Ale sorry jeżeli jacyś fani MMA zasługują na nazwanie ich fanatykami, psychofanami to są to fani Fedora. Ja też jestem fanem fedora ale nie jestem jego wyznawcą i nie uważam że wszystko co robi jest dobre więc sobie o tym pisze

i znow ta sama gadka.
'wyznawcy', 'fanatycy', 'oszolomy', 'ciemnogrod' jeszcze. i dziwna rzecz, na sh nie siedzisz, a tu toczy sie tak zywa dyskusja ze rzeczywiscie miales okazje sobie wyrobic taka opinie o fanach fedora


Tak dlatego lepiej dla niego było by bić się w LHW. Gdzie byłby dynamiczny i szybki i silny.

w ogole meritum tego co pisalem nie zalapales, ale mimo to ci odpisze:
gdyby walczyl w lhw bedac dynamicznym i silym, bylby taki sam jak reszta lhw. nie mial by juz tej przewagi ktora ma walczac w wadze ciezkiej.
jalowa dyskusja, przypomina mi troche gadke o randym po przegraej z lesnarem. freaki zdazaja sie i z nimi jest ciezko malym ciezkim. ale nie przeszkadzalo to randemu walczyc z gonzaga czy fedorowi z sylvia mimo wszystko.


To się frame nazywa. i to w sporej mierze wyznacza wagę w której powinieneś się bić.
:)

to sie nazywa postura " :lol: "


jeszcze co do treningow:
no sory, albo marchewka albo cholewka (chuj, wlasnie chyba wymyslilem nowe przyslowie:P).
kazdy sie zgadza ze przygotowania fedora, i kondycyjne, silowe i zwlaszcza technika i sparingi, to nie jest ten poziom jakiego by sobie fani zyczyli. i to jest jego wina i jego managementu.
jesli nie chce rodziny opuszczac, a dobrze wiemy ze go na to stac, to niech zaprasza na 8 czy 10 tygodniowy 'turnus' przygotowawczy paru zawodnikow o odpowiedim skillu i gabarytach. troche kasy, sparingi, i nauka obopolna i wygladalo by to duzo lepiej.
chcesz walczcy dobrze musisz sie poswiecac.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Artur :

Tak wiem to wszystko. Dlatego też uważam że Fedor jest swojego rodzaju ofiarą swojego sukcesu w pride. Jestem fanem fedora i jako jego fan chciałbym żeby jego kariera potoczyła by się inaczej. Żal mi go.

A co do najlepszego ciężkiego? Nie wiem. Szkoda że do turnieju Strikeforce nie można wsadzić Caina, JDS, Carwina, Mira, Big countryego, - Który też powienien bić się w LHW :) , Big Noga, Brocka i ten kto wygrałby turniej przy jakiś sensownie rozstawionych tabelkach byłby Najleprzym.

Cain jest naprawdę dobry. I będzie jeszcze lepszy bo wszystko na to wskazuje i ma wszystkie toolsy. Jest młody, ma warunki, ma dobry camp i zapał.

Ali też. Stójka :) parter, warunki, camp, siła. To jak zamiatał regersem i jak walczył w K-1

Ciekawie będzie co pokaże Josh. Bo niby był aktywny ale przeciwników nie miał z najwyższej półki.

Silva też jak mówiłem jest kompletny jak na cieżkiego i ma dobre warunki.

JDS też box świetny, take down defence, parter podobno też dobry. Dobre warunki.

Nie wiem. Nie podejme się ;) Choć jakbym musiał to pewnie Cain albo Ali.

No z tym sie trzeba zgodzic. Nastawienie Fedora do tego sportu w duzej mierze zawazylo na jego rozwoju i karierze. Nie da sie trenowac w opisany sposob, nie majac pasji do tego i nie chcac zmuszac sie do poswiecen. Fedor ma inne priorytety i trzeba sie z tym pogodzic, MMA to dla niego sposob na zarabianie, zarobil juz widocznie dosc. W sumie to trudno mu sie dziwic. Jesli przyjmiemy jego system wartosci, to jego postepowanie jest dosc logiczne. A ze dla fanow jest to ciezkie do strawienia... trudno. To jego zycie i fakt, ze przez dlugi czas byl i jest jednym z najlepszych ciezkich, nie czyni z niego niewolnika. Dlatego chyba cala dyskusja poszla troche w zla strone. Bo dyskutujemy o tym, co powinien Fedor, nie zwracajac uwagi, czego chce Fedor.


Zgadzam się ;) Mówimy o tym co jako fan chciałbym żeby zrobił Fedor i dlaczego są inni którzy tego by nie chcieli ;)


Balofy :

ale z w czym lepsza? wyzszy skill?

Tak większy skill mają chłopaki ok 97-100 kg od tych 120-125-130 kilogramowych bo jest ich więcej i inny jest proces uczenia. Tak samo jak większy skill mają chłopaki w 77 i w 70 i niżej od tych z 93.


ta sama gadka.
'wyznawcy', 'fanatycy', 'oszolomy', 'ciemnogrod' jeszcze.


Nie no bez przesady :) Psychofani i wyznawcy to celne i zupełnie wystarczające określenie. Tak o niektórych fanach Fedora sądzę więc o tym piszę i tyle ;) Nie bądz taki urażony nie utożsamiaj się ;)

miales okazje sobie wyrobic taka opinie o fanach fedora


No pewnie że miałem. To że nie piszę to nie znaczy że nie czytam postów, oglądam dokumenty, wywiady, konferencje prasowe itd. Gdzie się ludzie o niego żrą. ;)

jesli nie chce rodziny opuszczac, a dobrze wiemy ze go na to stac, to niech zaprasza na 8 czy 10 tygodniowy 'turnus' przygotowawczy paru zawodnikow o odpowiedim skillu i gabarytach. troche kasy, sparingi, i nauka obopolna i wygladalo by to duzo lepiej.
chcesz walczcy dobrze musisz sie poswiecac.


Bardzo mądre i celne. I każdy wie że to nie byłby żaden problem bo kupa ludzi by od kopa do niego poleciała. Staff trenerski też mógłby sobie sprowadzić coby się pokonsultował chociaż.

J. :) :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
uhuhu szkoda Fedorka, no ale facet od dawna nie rozwijal sie. Wszyscy tylko podniecali sie jaki to z niego super zawodnik, skoro ma taka misiowata sylwetke, nadrabia technika i dynamika bla bla bla MMA ruszylo do przodu, goscie co jezdza po calym swiecie i trenuja w roznych gymach, z roznymi zawodnikami, tylko Fedzio taki dobry i mu to niepotrzebne bylo.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Ja żałuję jednego, że nie dojdzie do skutku walka któa powinna mieć miejsce jeszcze w czasach Pride- Barnett vs Fedor, to byłoby coś...
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Same w sobie walki gigantów do których dochodzi od czasu do czasu nie sa zbytnio miarodajne. Sporo zależy od dyspozycji dnia... Taki Brock vs Carwin - na 10 walk myślę że wynik byłby bliski 5:5
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
A wracając do GP to teraz będzie jeszcze tylko ciekawiej w mojej opinii.

Myślę że Ali wygra z Werdumem i będzie miał dużo ciężej z Silvą niż z Werdumem bo Silva ma leprze warunki od werduma i od Aliego frame ma większ też. Choć Ali powinien popracować nad zapasami nie dać się obalić i ko/tko zrobić. Silvia może być czarnym koniem przez obalenie i groud and pound.

z 2 strony teraz Karitonov i tutaj jestem na 90% pewny że z Joshem. Po obaleniu będzie gnp / sub na wulkanizatorze.

Karitonov vs Barnett i Alistair vs Silva .... Nice :)
Pewnie finał Alistair vs Barnett ;) i Alistar wygrywa jeżeli Josh nie zdominuje pozycji i wymęczy decyzje choć w 5 rundowej walce nie widzę żeby Alistair go nie trafił ...

Dokładnie taki turniej był potrzebny wadze ciężkiej. UFC dostanie nim po dupie i nawet tufem się nie obronią. Oczywiście dla tych fanów co śledzą sport.

J.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Co do przerwania walki Fedora, ogladam sobie wlasnie wywiady po gali, Overeem stwierdzil, ze jesli Fedor mial ochote dalej walczyc, to powinni byli mu pozwolic. I ze bylaby to interesujaca 3 runda.
Osobiscie mam podobne odczucia. Mogli zostawic decyzje zawodnikowi, chociaz zapewne lekarz mogl widziec wieksze zagrozenie dla zdrowia.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

Mogli zostawic decyzje zawodnikowi, chociaz zapewne lekarz mogl widziec wieksze zagrozenie dla zdrowia.

No tak, ale to jednak nie jest balet :) . Panie, gdyby walki bokserskie przerywano zawsze jak tylko komus spuchnie oko, to konczylyby sie baaardzo szybko.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
no przyklad jest chocby w UFC przy ostatniej walce Koschecka z GSP, gdzie przez polowe walki Koscheck nie widzi w trojwymiarze :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

uhuhu szkoda Fedorka, no ale facet od dawna nie rozwijal sie. Wszyscy tylko podniecali sie jaki to z niego super zawodnik, skoro ma taka misiowata sylwetke, nadrabia technika i dynamika bla bla bla MMA ruszylo do przodu, goscie co jezdza po calym swiecie i trenuja w roznych gymach, z roznymi zawodnikami, tylko Fedzio taki dobry i mu to niepotrzebne bylo.

dla mnie to swiadczy zawsze o jego skillu.
chujowe przygotowania.
chujowi sparingpartnerzy.
trenerzy nie z czolowki.
warunki trningowe wydaja sie tez odstawac od czolowki.
warunki fizyczne inne.
a mimo to dlugie lata nie tyle ze walczyl jak rowny z rownym. walczyli wyrywal,

tyle ze wraz z wiekiem niektore atuty on traci, a inni ktorzy nowoczesniej trenuja ida do przodu i stad przegrane. jak dla mnie to ciagle o samym fiodorze swiadczy dobrze (gorzej o jego otoczeniu i o jego podejsciu do calego interesu).
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Jedna uwaga do Immortala.
Pisze się "lepszy", nie "leprzy".

Koniec OT.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
o liczbie ą zamiast om na koncu wyrazow nie wspominalem dotychczas nawet, chociaz jest to zatrwazajace.
ale klawiatura mi sie psuje i sam tez gdzies cos moge jebnac niezle;)
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Zasadniczo to, co chciałem powiedzieć już padło w tym temacie, ale troszkę abstrahując od samych walk - ależ mnie niesamowicie wkurwia Gus Johnson. Za każdym razem gdy oglądam gale Strikeforce dziwię się jak można było zatrudnić typa, który zachowuje się jak Pospieszalski. Daaaaayuuumn nigga !
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
kurde, szkoda.. jestem sympatykiem Fedka i wydaje mi sie że on chyba może mieć dośc już, może dojrzał do jakiejś decyzji?
niewątpliwie to że nie jest już w kwiecie wieku, nie nadrabia metodologią treningowa nad innymi, miał jednego z groźniejszych przeciwników ever - to wszystko chyba po trochu złożyło się na ten efekt.
ciekaw jestem jak dalej potoczy się turniej..
w każdym razie zawsze go będę lubił:)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
final alistair - josh :)
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
Dopiero wczoraj mogłem obejrzeć, o dziwo udało mi się omijać budo do tego czasu. ;)
Nie napiszę już raczej nic nowego. Też mnie ogarnął smutek, że prawdopodobnie kończy się pewna epoka, że sędziowie chuje i Fiedia jeszcze by wielkiej stopie wpierdolił, etc. ;)

Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale naliczyli że Fiodor zebrał 51 bomb w parterze. 8O
Walczył jak lew, szkoda tylko że polegało to głównie na desperackich próbach ucieczki z dosiadu. A walka była unaocznieniem starej jak świat zasady - jak zetrzeć ze sobą dwóch zawodników o podobnym poziomie technicznym to ten mniejszy ma przejebane... :?

BTW: zdaje się Silva już kiedyś przegrał z Werdumem? Przypomni ktoś jak mu szło?
  • 0

budo_młody animek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

jak zetrzeć ze sobą dwóch zawodników o podobnym poziomie technicznym to ten mniejszy ma przejebane... :?


Gify z uderzeniami (cepami) Fedora w stójce i kontry Bigfoot'a wyraźnie pokazują że nie było to dwóch zawodników na zbliżonym poziomie technicznym. W parterze taka sama sytuacja.
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force

Gify z uderzeniami (cepami) Fedora w stójce i kontry Bigfoot'a wyraźnie pokazują że nie było to dwóch zawodników na zbliżonym poziomie technicznym. W parterze taka sama sytuacja.

Gify nic nie pokazują bo są wyrwane z kontekstu. To jak Fiodor robił uniki przed ciosami Silvy będąc w jego dosiadzie (sic!) oraz to niedopuszczenie i ucieczka z trójkąta dobitnie świadczą o jego klasie. Wciąż uważam że poziom mają zbliżony, tyle że są wytrenowani w nieco innych płaszczyznach. Tu akurat BJJ ma przewagę jeśli chodzi o pracę nad pozycjami, co pokazał Antonio. Dołóżmy do tego te 20 kg i mamy pełen obraz...

Co do rzekomych cepów Fiedii, to wolę tematu nie zaczynać. Niejedna dyskusja już o tym była. Bo i to niby cepy, niby zero techniki bokserskiej, ale przez lata działały swietnie. A ile w tym wyćwiczenia, ile farta a ile naturalnego talentu to my nie wiemy i wiedzieć nie będziemy.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spoiler strike force
inna sprawa, ze fedor obiektywnie wg mnie kiepsko zawalczyl, porownujac z tym co moglismy jednak ogladac w innych jego walkach, nawet tych slabszych tych ostatnich z rogersem czy arlovskim.
ale w dosiadzie jak zbieral cepy to wielki respekt za wytrzymalosc. widac ze z wiekiem szczeka mu sie raczej nie oslabila ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024