Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_bjjfight
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT

Bjjfigt, czy w pierwszej formie mamy elementy parteru, if you now what i mind? :)


Greggor teraz zalapalem o co pytales , faktycznie kiedys i mnie "KTOS" probowal ten program sprzedac .

Pozdrawiam
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT

Gregoor :) , wlasciwie nie powinienem wypowiadac sie w czyims imieniu tzn Darka jak mnie mam Ving Dragona ale pomyliles mnie z nim .

Znasz i rozumiesz sens starego polskiego powiedzenia na złodzieju czapka gore? :)
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
bjjfight, przeczytalem wczesniejsze Twoje komentarze i przyznam ze masz sporo racji w swoim podejsciu do sztuki i punkcie widzenia. Tez nawet myslalem ze pisze je VD :)

Z tego co wiem, ma bana i zablokowane konto na tym forum. Wiecej udziela sie na swoim :)

Problem z Yong Chun polega na tym, ze zostal przekazany w sposob skostnialy i niezrozumialy. Wiele mowi sie o niechetnej postawie nauczania mistrza Ip Mana a reszta to juz tylko kopiowanie w celach zarobkowych.

Czy w dzisiejszych czasach szkola "VT, WT, WC" jest wstanie wytrenowac "FIGHTERA" ktory bedzie wstanie stawic czola dobrze wyszkolonemu zawodnikowi MMA , BJJ ?


Uwazam, ze tak pod warunkiem, iz trenerem lub instruktorem jest ktos kto dobrze zna i rozumie co to jest Yong Chun i do czego zostal stworzony. Reszta to juz tylko praktyka i walki w celu sprawdzenia tych metod.

Pozdrawiam
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
Komuś coś nie wyszło - ciekawe komu :lol: pewnie i tak nikt się nie przyzna :wink:
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
A miało być kto jak naucza i dlaczego dobrze lub zle twojm zdaniem.Opis mistrzów z którymi miałeś kontakt a wyszło jak zawsze mój mistrz jest najlepszy i to co robi jest najlepsze bo przećwiczył to z tym jednym znanym mistrzem to już musi na pewno działać .To sie nazywa otwarty umysł.Widzisz liczyłem na jakis krótki opis bo niestety nie każdy ma możliwości finansowe i czasowe na kontakt z różnymi szkołami.Być może to spowodowało by u mnie lepsze pogląd na różne odmiany WT,WC itp.Zwłaszcza że sugerowałeś o tym ze miałeś kontakt z tymi bardzej znanymi.Zresztą sam tytuł tego tematu juz światczy o czymś.Moim skromnym zdaniem wyszkolenie zawodnika do walki z dobrze wyszkolonym zawodnikiem MMA , BJJ to troche dziwne pytanie .To może ja zadam takie "czy jakikolwiek instruktor nauki jazdy jest wstanie wyszkolić kierowce aby pokonał Roberta Kubice???"Dobrze wiesz że na to ma wpływ wiele czynników począwszy od warunków fizycznych ,psychicznych ,zasad na jakich ta walka miała by być rozegrana czy może ich brak co pozwoliło by pewnie na większą swobodę ale z marnymi skutkami dla zdrowia lub życia jednego z zawodników.Wing-chun nigdy nie był stworzony do walki sportowei na okreslonych zasadach kóry go tylko i wyłacznie ogranicza a nawet śmiem twierdzić upośledza.
  • 0

budo_bjjfight
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
Lee ... :) wyszlo , wyszlo . Za kilka dni wroce do tematu. Moja przerwa na forum jest prozaiczna wlasnie wprowadzamy sie do nowego domu i skupiamy sie na urzadzeniu go. Przepraszam osoby ktore czekaja na dalszy rozwoj dyskusji w tym temacie , postaram sie do niego wrocic najszybciej jak tylko dam rade.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
..i jak tam bjjfight? Ogarnales sie juz w nowej hacjendzie?
  • 0

budo_shimaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
Widzę, że temat już od dawna nie był odświeżany :)
Co prawda jestem laikiem jeżeli chodzi o Wing Chun, od września mam zamiar rozpocząć treningi w Toruniu.
Interesuje mnie sprawa tych wszystkich Yong, Wing Ving Tsunów Chunów itp. Szukałem informacji lecz nigdzie nie znalazłem prostej i wyczerpującej odpowiedzi, może mi ktoś to wyjaśnić ?
Druga sprawa, skoro Ip Man był niechętny w nauczaniu, w dodatku nie stronił od nałogów (opium) to jak bardzo wiarygodni i ile z źródłowego przekazu zaczerpnęli jego uczniowie ?
Ostatnie pytanie, która z odmian tej sztuki walki jest najbliższa oryginałowi ?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do Pana J.Szymankiewicza i innych autorytetow VT, WT
Ostatnie pytanie, która z odmian tej sztuki walki jest najbliższa oryginałowi ?


A po co Ci to ?

Czasami wierne trzymanie sie orginalu powoduje, ze product ktory dostajesz jest niepelnowartosciowy w odniesieniu do dzisiejszych czasow.

A jezeli hobbystycznie to sadze, ze kazdy przedstawiciel odmianu powie ze "jego KF jest bardziej" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024