Skocz do zawartości


Zdjęcie

TSG SENSHIN FIGHTING KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

[...] DLACZEGO [...]

Ok. Dzięki za poświęcony czas.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Mysle ze wiem io co chodzi Riskowi ( nie wiem czy sie odmienia :oops: ) Ja tez szukam ciekawych rzeczy w innych stylach, ale zawsze mam jakis nazwijmy, to kregoslup kiedys bylo to Kyokushinkai i Oyama Karate, teraz Enshin ( aktualnie dodatkowo bawie sie judo) ale nigdy nie uczylem dwoch styli rownoczesnie w swoim dojo. Jesli robie teraz Enshin Karate to judo,boks,kravmage przekazuje jako bonus cos dodatkowego by moi uczniowie widzieli cos wiecej niz Enshin lub knock-down.I mysle ze o to chodzilo. Wydaje mi sie tez ze sie mylisz mowiac " nie ma filozofii stylowej" dla mnie kazdy styl lub szkola ma cos co je wyroznia a nie dotyczy techniki, dla mnie taktyka walki stylu to wlasnie jego filozofia. A propo jak juz pisze to co z ksiazka sa juz jakies wiadomosci. Pozdrawiam
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

[...] wiem o co chodziło [...]

Otóż to.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam Poul
napisałeś "...dla mnie kazdy styl lub szkola ma cos co je wyroznia a nie dotyczy techniki, dla mnie taktyka walki stylu to wlasnie jego filozofia..."

Dla mnie taktyka i sposób walki, to taktyka i sposób walki, natomiast filozofia to zbyt obszerny temat, jest za dużo koncepcji uprawiania filozofii.
"Filozofia stylu", nie ma czegoś takiego, a to dlatego, że filozofowie, będą się najpierw zastanawiać czy istnieje coś takiego jak styl karate? To jest Filozofia i dlatego się z tym nie zgadzam. Sprawdźcie co to filozofia nawet na wiki(nie pisze tego specjalnie, tylko dlatego, że inaczej rozumiemy wyraz filozofia)

napisałeś "...jesli robie teraz Enshin Karate to judo,boks,kravmage przekazuje jako bonus cos dodatkowego by moi uczniowie widzieli cos wiecej niz Enshin lub knock-down.

A ja Poul i Risk robię prawie to samo, tylko, że każdy system osobno. Osobno Goju i tam trenujemy Goju Ryu (jako całość), osobno Bjj i tam trenujemy Bjj (jako całość), osobno TSG SFK i tam trenujemy TSG SFK (jako całość) Ty robisz to samo Poul, ale tylko wyrywkowo dokładasz im pewne elementy z innych systemów. Ja na każdym treningu zajmuje się konkretnym systemem i nie przeplatam tego ze sobą. Wielu instruktorów tak robi, ze na zajęciach tego systemu wplata coś jeszcze. Ja tak nie chciałem i rozdzieliłem to wszystko.

napisałeś: "...Ja tez szukam ciekawych rzeczy w innych stylach, ale zawsze mam jakis nazwijmy, to kregoslup kiedys bylo to Kyokushinkai i Oyama Karate, teraz Enshin ( aktualnie dodatkowo bawie sie judo..."

Myślę, że tzw kręgosłup pozostaje cały czas ten sam i nie jestem skłonny nazywać go konkretnie(czyli ze wskazaniem na jakiś styl), a to dlatego, że nie odrzuciłeś tych dobrych elementów z systemów które "już masz za sobą", które trenowałeś. Potrafimy dołożyć pewne elementy do naszego repertuaru, poprawić taktykę walki zgodnie z założeniami systemu, rozwinąć technikę itp., ale całkiem nie wyczyścimy się z wiedzy, którą pozyskaliśmy (piszę tutaj o tej dobrej pożądanej wiedzy, która sprawdziliśmy, która w walce jest efektywna).

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem

Ps wracając do początku; taktyka walki ma wiele wspólnego z techniką o której napisałeś a ja zacytowałem powyżej i na odwrót.

Pozdrawiam serdecznie Emil
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

A ja [...] robię prawie to samo, tylko, że każdy system osobno[...]

I właśnie tego dotyczyło pytanie. Raz jest to KARATE Goju, a raz jest to KARATE TSG. :wink: Nie za bardzo wyobrażam sobie np. instruktora kyokushin, który na innym treningu propaguje shotokan. Ale nic to. Może to za daleko idąca analogia. Nie ma potrzeby dalej drążyć. A tak zupełnie dla żartu to moja "filozofia" była w cudzysłowie. Dodatkowo:

Trudno o definicję tego terminu, gdyż zakres rozważań filozoficznych i ich metoda ulegały zmianom w historii, a rozumienie filozofii jest uzależnione od wielu czynników, w tym od przyjętej tradycji filozoficznej.
To z Wikipedii.

PS
Nie ma powodu do obrażania się.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
W chinach to dość normalne było, że facet rano uczył stylu psa, a wieczorem koguta.

Kwestia podejścia, spoko.
Poza tym biznes is biznes i chyba wszyscy tu dorośli jesteśmy i wiemy o co w tym chodzi. Nie ma sensu ta dyskusja i tyle.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

Kwestia podejścia, spoko.

:roll:

Poza tym biznes is biznes i chyba wszyscy tu dorośli jesteśmy i wiemy o co w tym chodzi. Nie ma sensu ta dyskusja i tyle.


Dla jednego nie ma, dla drugiego ma.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Kilka filmików dotyczących TSG

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam serdecznie, na naszej stronie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
treści dotyczące TSG zostały przetłumaczone z języka angielskiego na polski. Może nie jest to super rewelacyjne tłumaczenie, ale robiłem to sam, więc proszę o wyrozumiałość.
Zainteresowanych zapraszam do lektury.

Pozdrawiam Emil
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
ZGRUPOWANIE
TSU SHIN GEN

W dniach 1, 2 października 2011 r. odbędzie się zgrupowanie Tsu Shin Gen w miejscowości Żary (woj. lubuskie)

Miejsce: sala do sportów walki „Kakutogi Dojo” ul. Czerwonego Krzyża 27 (sala wyposażona w worki, tarcze, packi oraz matę tatami)

Zajęcia: (sobota) 11.00-13.00, 15.00 do 17.00
(niedziela) 10.00-13.00

Koszt: 50 zł za dwa dni, możliwość noclegu w dojo na macie (bez dodatkowych kosztów)

Prowadzący: sensei Emil Waszak 1 dan TSG(Senshin Fighting Karate)

Należy zabrać ze sobą rękawice bokserskie lub rękawice umożliwiające chwytanie, ochraniacze piszczeli, krocza oraz szczęki.

Zgrupowanie przeznaczone jest dla tych wszystkich, którzy chcą zapoznać się z systemem stworzonym przez Soke D. Cooka 9 dan (Szwecja), oraz myślą o propagowaniu tego systemu w miejscowościach w których zamieszkują.

W trakcie zgrupowania przedstawimy główne założenia i kombinacje walki TSG, omówimy sprawy związane z rozwojem organizacji itp.

Więcej informacji pod nr tel. 693-729-169, e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
WARSZTATY SZTUK I SPORTÓW WALKI
W KAKUTOGI DOJO

Klub „Kakutogi Dojo” serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby,
kluby sportowe do wspólnego treningu w dniu 24 września 2011 roku (sobota) od
godziny 11.00 do 14.00

Miejsce: sala Kakutogi Dojo, ul. Czerwonego Krzyża 27 w Żarach (obok strzelnicy sportowej
oraz pizzerii Caramba)

Warsztaty są bezpłatne!!!

Sala, na której odbędą się warsztaty, przystosowana jest do profesjonalnego uprawiania sztuk
i sportów walki. Wyposażona w matę tatami, worki bokserskie, gruszki, refleksówki, tarcze,
packi itp.

Warsztaty będą miały charakter przekrojowy. Materiał będzie obejmował Tsu Shin Gen
(walkę w stójce) i Brazylijskie Jiu Jitsu (walkę w parterze). Każdy znajdzie coś
odpowiedniego dla siebie.

Warsztaty mają na celu integrację społeczeństwa zajmującego się uprawianiem sztuk i
sportów walki, oraz pokazanie alternatywy dla dzieci, młodzieży, która coraz częściej ucieka
do wirtualnego świata, jakim jest internet.
Osoby dorosłe także znajdą coś dla siebie.
Jedynym warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa (w przypadku osób
indywidualnych) lub grupy osób (w przypadku klubów).

Każdy może wziąć udział w zajęciach, nie ważne czy uprawiasz sztuki lub sporty walki.

Przyjdź, sprawdź, spędź aktywnie czas!

Prowadzący warsztaty sensei Emil Waszak

Więcej informacji o instruktorze i klubie na stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: 693-729-169 lub mailowo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam serdecznie
Sensei Emil Waszak
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Tedo
Pomimo moich próśb zakładasz bezsensownie nowe tematy dotyczące każdej imprezy w twoim dojo. Tematy zostały scalone w dwa wątki - jeden poświęcony kakutogi Dojo drugi TSG. Naprawdę nie chcę stosować drastycznych środków w postaci wywalania postów do archiwum, ewentualnie pogadać z Czesławem i policzyć Ciebie za reklamę. Masz te dwa wątki i muszą Tobie wystarczyć. Uwierz mi, naprawdę jestem cierpliwy, ale to co wyrabiasz przechodzi wszystko.

Ten sam post jest umieszczony w obu tematach.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Death-wish jeżeli masz taką ochotę to proszę bardzo mieść tam gdzie chcesz ;-) . Nie wiedziałem, że wszystko muszę zamieścić w jednym wątku. I proszę nie przesadzaj!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024