Skocz do zawartości


Zdjęcie

TSG SENSHIN FIGHTING KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam serdecznie.
Już teraz zapraszam serdecznie na zgrupowanie z Soke D. Cook's 9 dan
(więcej informacji o Soke na stronach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zgrupowanie odbędzie się w miejscowości Żary woj. Lubuskie, pod koniec września 2011r.
(ustalamy dokładną datę)wizyta jest jednak pewna na 100%.
Treningi: piątek, sobota, niedziela
Zgrupowanie poświęcone: TSG Fighting Karate, ale możemy także poświęcić czas na TSG Ashihara, TSG Kyokushin.

Wszelkie sugestie mile widziane, nie ukrywam jednak, że większy nacisk położymy na
TSG Fighting Karate.
TSG Fighting Karate, poświęcone będzie w całości w walce w pełnym kontakcie.
Zapraszam do rozmowy, rzeczowej :D bez ataków.

Pozdrawiam Emil Waszak
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
TSU SHIN GEN
Senshin Fighting Karate

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane Senshin Fighting Karate, Kyokushin, Ashihara do wspólnego tworzenia fundamentów organizacji TSU SHIN GEN pod przewodnictwem Soke D. Cooka, 9 dan. Droga także nie jest zamknięta dla osób z innych systemów.
Pragniemy wraz z Soke stworzyć prężnie działającą organizację, która będzie służyć nie tylko jemu, ale także wszystkim jego uczniom. Priorytetem TSU SHIN GEN jest rozwój wszystkich trenujących, systematyczne i ciągłe podnoszenie poziomu instruktorów oraz ich uczniów.
Posiadamy dobrze rozwiniętą metodykę treningową, dającą pewne efekty. Oczywiście nie ma nic za darmo i trzeba włożyć w trening serce. Oczekujemy zaangażowania, dzięki któremu będą wśród nas pasjonaci chcący poszerzać swoją wiedzę.
Organizujemy szkolenia, zgrupowania dzięki którym zachowana jest ciągłość zdobywania wiedzy. Posiadamy dobrze przygotowane materiały dydaktyczne w formie pisanej oraz na płytach dvd.
Warunki przystąpień do TSG Senshin Fighting Karate (stopnie, opłaty itp.), można uzyskać drogą mailową: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], oraz telefonicznie pod nr 693729169
Warunki te (także finansowe), są w moim mniemaniu bardzo korzystne dla instruktorów i uczniów.
Najbliższe zgrupowanie TSG Senshin Fighting Karate (full contact) odbędzie się w marcu 2011r.

Szczegóły na forum oraz stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam ponownie
W związku z wielokrotnymi pytaniami pewnych osób na mojego maila. Informuje, że nikt za wstąpienie w szeregi TSG nie otrzyma dodatkowego stopnia wyżej. Wolę sam reprezentować TSG, niż dopuścić do takich sytuacji. Soke także nie degraduje osób z wysokimi stopniami w swoich systemach i takowe mogą przechodzić do naszej organizacji zachowując swój dotychczasowy dorobek. Jednak maja czas w którym muszą zgłębić swoją wiedzę jeżeli chodzi o TSG. Nie ma ściśle określonych ram czasowych, gdyż każdy ma większe lub mniejsze predyspozycje, więc okres ten będzie różny u różnych osób. Mam nadzieję, że utnę w ten sposób wielokrotne pisanie przez te same osoby tych samych tekstów.
Kolejna sprawa, nie żądamy od nowych członków porzucenia macierzystych organizacji. Jeżeli jesteście w stanie prowadzić klub w którym reprezentujecie dwa nurty szkoleniowe i będziecie szkolić się w TSG to nie ma z tym problemu.
I chyba ostatnie z dzisiejszego dnia. Przybycie na zgrupowanie nie wiąże się z obligatoryjnym przystąpieniem do TSG.
Pozdrawiam Emil Waszak
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
żenada, znaczy nie twoja tylko tych z maili
Panowie, wstyd!!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Laser to nic, gdybyś wiedział co niektórzy proponują :oops:
Muszę jednak napisać, że są też normalni, których interesuje TSG i nie mają parcia na stopień.
Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
III ZGRUPOWANIE SENSHIN FIGHTING KARATE

Zapraszam wszystkie osoby chcące poznać SENSHIN FIGHTING KARATE, nowoczesny system stworzony przez Soke D. Cooka. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na zgrupowaniu tym postaramy się pokazać podstawy Senshin, kombinacje do pierwszego kata(wszystko uzależnione będzie od chłonności wiedzy przez uczestników)
Zgłoszenia przyjmuje do dnia 12 marca 2011r.(mamy ograniczoną ilość miejsc) na mojego maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z racji faktu, iż to ja jestem organizatorem, zgłoszenia podlegają weryfikacji, uprzejmie proszę o podanie imienia i nazwiska, posiadanego stopnia(jaki system), stażu w sztukach walki, organizacji do której obecnie zgłaszający przynależy. Informacje te będą tylko do mojej wiadomości. Nie mam zamiaru wypisywać na stronie(gdziekolwiek), że w zgrupowaniu uczestniczyła taka i taka osoba z takiej i takiej organizacji. Po zakończonym zgrupowaniu, planowana jest konwersacja dotycząca Tsu Shin Gen i Senshin Fighting Karate w Polsce. Na miejscu zdecydujemy czy rozmawiamy w Dojo, czy tez wszyscy idziemy na obiadek i tam rozmawiamy.
Bardzo proszę o poważne podejście do tematu i zgłaszania się tylko i wyłącznie, gdy jesteśmy pewni, że przyjedziemy. Nie zabierajcie innym miejsc.

Miejsce:
KAKUTOGI DOJO-salka z tatami, toalety, prysznice
ul. Kasprzaka 1C
68-200 Żary woj. Lubuskie

Tremin:
12 marca 2011r. w godzinach od 14.00 do 17.00

Koszt:
15 zł, osoby zrzeszone w organizacji TSG, 25 zł pozostałe osoby!

Osoba prowadząca:
sensei Emil Waszak 1 dan Senshin Fighting Karate

Sprzęt:
ochraniacze stóp i piszczeli, rękawice umożliwiające chwytanie lub bokserskie, szczęki.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
III ZGRUPOWANIE SENSHIN FIGHTING KARATE

Zapraszam wszystkie osoby chcące poznać SENSHIN FIGHTING KARATE, nowoczesny system stworzony przez Soke D. Cooka. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na zgrupowaniu tym postaramy się pokazać podstawy Senshin, kombinacje do pierwszego kata(wszystko uzależnione będzie od chłonności wiedzy przez uczestników)
Zgłoszenia przyjmuje do dnia 12 marca 2011r.(mamy ograniczoną ilość miejsc) na mojego maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z racji faktu, iż to ja jestem organizatorem, zgłoszenia podlegają weryfikacji, uprzejmie proszę o podanie imienia i nazwiska, posiadanego stopnia(jaki system), stażu w sztukach walki, organizacji do której obecnie zgłaszający przynależy. Informacje te będą tylko do mojej wiadomości. Nie mam zamiaru wypisywać na stronie(gdziekolwiek), że w zgrupowaniu uczestniczyła taka i taka osoba z takiej i takiej organizacji. Po zakończonym zgrupowaniu, planowana jest konwersacja dotycząca Tsu Shin Gen i Senshin Fighting Karate w Polsce. Na miejscu zdecydujemy czy rozmawiamy w Dojo, czy tez wszyscy idziemy na obiadek i tam rozmawiamy.
Bardzo proszę o poważne podejście do tematu i zgłaszania się tylko i wyłącznie, gdy jesteśmy pewni, że przyjedziemy. Nie zabierajcie innym miejsc.

Miejsce:
KAKUTOGI DOJO-salka z tatami, toalety, prysznice
ul. Kasprzaka 1C
68-200 Żary woj. Lubuskie

Tremin:
12 marca 2011r. w godzinach od 14.00 do 17.00

Koszt:
15 zł, osoby zrzeszone w organizacji TSG, 25 zł pozostałe osoby!

Osoba prowadząca:
sensei Emil Waszak 1 dan Senshin Fighting Karate

Sprzęt:
ochraniacze stóp i piszczeli, rękawice umożliwiające chwytanie lub bokserskie, szczęki.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
IV ZGRUPOWANIE SENSHIN FIGHTING KARATE

Zapraszam wszystkie osoby chcące poznać SENSHIN FIGHTING KARATE, nowoczesny system stworzony przez Soke D. Cooka. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na zgrupowaniu tym postaramy się pokazać jak wygląda Senshin, kombinacje, kata itp.(wszystko uzależnione będzie od chłonności wiedzy przez uczestników)
Zgłoszenia przyjmuje do dnia 25 kwietnia 2011r.(mamy ograniczoną ilość miejsc) na mojego maila: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Decyduje kolejność zgłoszeń.
Proszę o podanie imienia i nazwiska, posiadanego stopnia(jaki system). Po zakończonym zgrupowaniu, planowana jest konwersacja dotycząca Tsu Shin Gen i Senshin Fighting Karate w Polsce.
Bardzo proszę o poważne podejście do tematu i zgłaszania się tylko i wyłącznie, gdy jesteśmy pewni, że przyjedziemy. Nie zabierajcie innym miejsc.

Miejsce:
KAKUTOGI DOJO-salka z tatami, toalety, prysznice
ul. Kasprzaka 1C
68-200 Żary woj. Lubuskie

Tremin:
30 kwietnia 2011r. w godzinach od 12.00 do 15.00

Koszt:
15 zł, osoby zrzeszone w organizacji TSG, 25 zł pozostałe osoby!

Osoba prowadząca:
sensei Emil Waszak 1 dan Senshin Fighting Karate

Sprzęt:
ochraniacze stóp i piszczeli, rękawice umożliwiające chwytanie lub bokserskie, szczęki.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
witam
w Senshin Fighting Karate trenujecie tez rzuty i elementy parteru?
w ogole nie ma kihonu ? i cwiczenia technik w powietrze ? wszytko ćwiczy się od razu z partnerem ?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
tak są rzuty i elementy parteru, nie ma czegoś takiego jak kihon. Praktycznie wszystko ćwiczymy z partnerem, na tarczach, packach i nie tylko:) Przyjedź i sprawdź:)
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
wydaje sie bardzo ciekawym nowoczesnym wszestronnym stylem karate kontakowego
poniżej kilka filmów ktore udało mi sie znaleźć

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak jest na swiecie z TSG duzo osób to trenuje ? sa organizowane jakies zawody ?
napisz coś wiecej o tym stylu

Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam Słabiutki, co byś chciał wiedzieć na temat TSG SFK?
Kluby-najwięcej w Rosji i trochę w Szwecji, kilka ośrodków w innych krajach, szczegóły na stronie tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (To właściwie podane są stopnie, ale może dać to mały obraz tego gdzie TSG można spotkać)
W Rosji najczęściej organizowane są turnieje mma. W Szwecji bawią się też w zawody w parterze. Nie jest to ogromna organizacja, jednak nie jest najmniejsza.
Osobiście metodyka treningowa bardzo mi się podoba, kombinacje jak dla mnie są bardzo płynne i ciekawie skonstruowane. Nie ma tutaj tzw. "lania wody"
Pisałem już o tym wcześniej info można znaleźć na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i na w/w stronie organizacji.
Jestem bardzo zadowolony z możliwości jakie daje TSG SFK, zawodnicy naprawdę zaczynają to czuć, staja się moim zdaniem bardziej wszechstronni. Najkrócej można to określić w ten sposób: mają pomysł na walkę, nie są niewolnikami jednaj techniki.
Jeżeli chodzi o Polskę to dopiero raczkujemy, klaruje się jeden ośrodek w Szczecinie, ale to nic pewnego. Ludzie boją się wyzwań, myśl o egzaminie powoduje, że rezygnują. Myślą, że stopień mistrzowski dostaną za darmo. Ostatnio dostałem maila w którym gość pisze, że ma 1 kyu w kyokushin i czy szybko może dostać u nas dana(prawie dosłownie tak napisał) to jest tragiczne. Potem pisze że przecież on ma wygrane turnieje rangi krajowej. Jak zadałem pytanie jakie to nie otrzymałem odpowiedzi. Stwierdził że w jednej z organizacji kyokushin( w której on obecnie jest) są najcięższe egzaminy i dlatego ludzie do nich nie przystępują. A najgorszym kilerem(tak dosłownie napisał) jest sensei Darek, który bierze swoją ofiarę do walki i jeżeli przeżyje to zdała egzamin. Tragedia!!! Zapytał się też czy mu dam uprawnienia instruktorskie, jak oświeciłem go, że trzeba ukończyć kurs zakończony egzaminem. To stwierdził, że jemu sensei powiedział, że w każdej organizacji jest inaczej i u nich wystawiał takie dokumenty instruktor. Jak napisałem, ze trzeba jeździć na zgrupowania to stwierdził, że jest ratownikiem medycznym i ma mało czasu. Nie wiem ale ręce mi opadają. Zastanawiam się i myślę, że może lepiej poczekać kilka lat na swoich podopiecznych, których sam wyszkolę i których będę pewny. Ciekawszą sprawą jest to, że gość jak mu napisałem, żeby dał sobie spokój z takim podejściem stwierdził, że czuje się urażony.
Wiem, że trochę się pożaliłem, ale nie chce mi się tego trzymać w sobie, wolę się tym podzielić, może ktoś to przeczyta i zanim wyśle jakieś zapytanie do jakichkolwiek organizacji to się przynajmniej trochę przygotuje.
Przecież on nie jest z łapanki już 6 lat trenuje kyokushin(nie wszyscy z Kyoka tacy są, żeby nie było)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że są tam jeszcze ludzie chcący poznać inne systemy.
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Witam
dziekuje za odpowiedzi styl jest bardzo ciekawy , wszechstronny, napewno ma mnóstwo do zaoferowania :) mysle , że z czasem organizacja się rozwinie potrzeba troche czasu
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
tedo
umawialiśmy się...
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

tedo ...

Już raz chyba o to pytałem, ale jakoś sprawa nie daje mi spokoju. Oświeć mnie Tedo proszę... W jaki sposób godzisz to, że równocześnie propagujesz goju ryu i TSG. Zakładam, że nie są to dla Ciebie identyczne style, więc jeśli TSG jest wszechstronne i uniwersalne to jaki sens ma zajmowanie się tym drugim? Przecież nie zadowolisz w swoim klubie wszystkich, którzy szukają czegoś w sztukach walki bo musiałbyś robić wszystko :oops: Jak godzisz to, że na jednym treningu mówisz, że ćwiczenie kata samemu jest wartościowe, a na drugim twierdzisz, że tylko z partnerem bo to rozwija, kształtuje itp. W jednym karate robicie kihon i uderzacie w powietrze, a w drugi tylko w przyrządy... Oprócz goju robisz bjj, ale równocześnie szukasz uniwersalnego karate (rzuty, dźwignie itd). Dlaczego tak?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Death-wish, przepraszam więcej nie będę. Normalnie ręce mi ostatnio opadły.

Risk, wszystko już to opisywałem, mam dla ciebie propozycje, przyjedź, sprawdź. Masz wolne wejście, na moje treningi w całym tygodniu. Możesz spać na macie, za darmo.
Risk, wiesz jaki jest problem instruktorów. Usiłują za wszelką cenę wykazać wyższość własnego systemu nad innym, ja tego nie czynię. Nie ma idealnych systemów, a ja nie lubię zamykać się w jednej formie, wolę, żeby moja młodzież poznała to co ja uważam za wartościowe. Oni kiedyś może też będą szukać czegoś dla siebie. Domyślam się, że specjalnie usiłujesz sprowokować taką dyskusje:) cóż każdy ma w swoim życiu jakiś cel. Ja mam inne:) Ja czerpie ze wszystkiego, ostatnio spodobało mi się Silat, będziesz mnie za to negował. Jest grupa osób, którym odpowiada Goju, jest grupa osób którym odpowiada Senshin i jest grupa osób którym odpowiada bjj. Ja odnajduje się w tych systemach dość dobrze, ostatnio nawet zostałem promowany na niebieski w bjj i jestem z tego powodu szczęśliwy, zaczynałem od białego i nie wstydziłem się przed uczniami. Zakładałem na zajęcia bjj biały pas a nie swój czarny. Goju-tradycyjne bojowe karate, gdzie odnajduje ciekawe bunkai, inna rozgrzewka, tradycyjne formy. Senshin dynamika, praca na tarczach, inna metodyka treningu formy w innym wykonaniu. Bjj mogę się kulać do późnej starości, a ja lubię rywalizację, walkę na macie. Żadne z tych systemów się nie gryzą ze sobą, wręcz przeciwnie. Nie staram się ich nawet mieszać bo tak nie można. Wystarczy?
Pozdrawiam Cię Risk i wszystkich trenujących.

Ps. Kiedyś chciałbym spróbować kendo, mam nadzieję, że mi się to uda.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

Domyślam się, że specjalnie usiłujesz sprowokować taką dyskusje:)

Źle się domyślasz. Zwyczajna rozmowa. Po prostu chciałem poznać Twój tok myślenia. I raczej nie do końca go potrafię zrozumieć bo ćwiczenie goju z tarczami w niczym nie przeszkadza. Interesowało mnie właśnie uzasadnienie ćwiczenia systemów różnych i utożsamiania się z nimi i przekazywania takiego poglądu uczniom. Ja też nie mam problemu ze zdjęciem czarnego pasa, a i trenowanie bjj mnie pasjonuje.
Wydaje mi się więc dziwne rezygnowanie z pewnej "filozofii stylowej" w zależności od pory dnia i grupy uczniów. To tylko tyle.

P.S
A nie miałem wcale na myśli łączenia stylu parterowego z uderzanym, miecza z pięściami, itp.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Ok Risk, może się mylę jeżeli chodzi o Twoje pytanie.
Nie jestem fanatykiem i dlatego nie zamykam się w jednym systemie, nie mam klapek na oczach. To nie jest tak jak piszesz, że rezygnuje z pewnej "filozofii stylowej" w zależności od pory dnia i grupy uczniów. Coś takiego jak pewna filozofia stylowa nie istnieje. Jeden system ma to i to do zaoferowania uczniom, a inny nie. Jedni chcą tylko treningu full contact inni wolą przeplatać to wykonywaniem renzoku kumite, kata, san dan gi, itp. Znajdziesz też takich, którzy nie lubią wcale uderzać i kopać i wolą się tylko pokulać. Dlaczego zadajesz mi to pytanie. Zadaj je sobie, przecież też się kulasz i jeżeli dobrze zrozumiałem to trenujesz jeszcze coś. Po co to robisz? Przesłanki treningu systemy x,y,z mogą być różne. Dlaczego nie wybrałem Kyoka lub innego systemu, bo szukałem czegoś innego i w tych systemach znalazłem to. Nie wiem co będzie za kolejne 10, 20 lat, może na naszym rynku pojawi się nowszy ciekawszy system. Ja cały czas poszukuje, od około 2 lat interesuje się i bywam w Niemczech na zgrupowaniach KFM to źle?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE

Nie jestem fanatykiem i dlatego nie zamykam się w jednym systemie.

W moim pytaniu chodziło o coś takiego: załóżmy, że uczę goju ryu i zachęcam do ćwiczenia kata. Szlifuję technikę i inne elementy związane z kata. A na następny trening przychodzi inna grupa (albo i nawet ta sama) i mówię im, że trening kata ma sens tylko z partnerem i w tym stylu (np. TSG) nie ćwiczy się kata samodzielnie bo to nie jest mądre rozwiązanie. Czyli dwie sprzeczne rzeczy? Na moim treningu nikt nigdy nie usłyszy, że ponieważ w karate nie ma parteru to nie należy go ćwiczyć. Należy wręcz uzupełniać parter gdzie indziej. Mam nadzieję, że się rozumiemy.

PS
Czyli nie chodzi mi o to, że w jednym stylu coś jest a w drugim tego nie ma, tylko o to, że jeden styl neguje coś, co drugi uważa za słuszne. To miałem na myśli pisząc o filozofii stylowej. Jeśli mam przyjechać to chyba mogę zrobić wywiad, czyż nie? :D
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: TSG SENSHIN FIGHTING KARATE
Jasne Risk, że możesz zrobić wywiad:)
"...i mówię im, że trening kata ma sens tylko z partnerem i w tym stylu (np. TSG) nie ćwiczy się kata samodzielnie bo to nie jest mądre rozwiązanie..."
Ja nic takiego moim trenującym nie mówię:) Tak jak napisałem, nie ma czegoś takiego jak filozofia stylu. Jedna osoba szuka w systemie tego inna czegoś innego.
Napisałeś też "...Na moim treningu nikt nigdy nie usłyszy, że ponieważ w karate nie ma parteru to nie należy go ćwiczyć.."
To jest to samo co ja robię, cóż w tym złego, że uczą się od tego samego trenera?
Teraz ja Risk nie mogę zrozumieć o co Ci tak dokładnie chodzi. Trenuję system X,Y,Z, przekazuję solidna wiedzę z każdego z tych systemów. Wcale nie twierdzę, że jeden jest lepszy od drugiego. Lubię to co robię i jest grupa osób, której to odpowiada.

Ps.
JA ZACHĘCAM DO TRENOWANIA WSZYSTKIEGO!!! BEZ WZGLĘDU NA STYL, PRZYNALEŻNOŚĆ ORGANIZACYJNĄ ITP. TRENUJĄCY MAJĄ CZERPAĆ SATYSFAKCJĘ Z TRENINGU A NIE ZASTANAWIAĆ SIĘ, NAD TYM CZY ICH SYSTEM JEST NR1
NR 1 ZAWSZE JEST CZŁOWIEK A NIE SYSTEM


DLACZEGO MUZYCY UCZA SIĘ GRY NA KILKU INSTRUMENTACH?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024